Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Lena Kampf - Mona Andersson
12 S-2 -100 11.0 31% 11 31.0%D832ED8476584 K1095K103ED982K
25 N-1 -100 3.0 8% 14 19.5%9742EKKn8652ED E83D97EK10Kn864
Rond 2, Frirond
3  - 18.6 52% 32.6 30.3%ED1072K7DKn10872 KKn10854E8364EK
4  - 18.6 52% 51.2 35.8%KKn594E863D863 D10743K1072Kn1074
Rond 3, som NS mot par 7, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
53 N+2 200 11.0 31% 62.2 34.8%EKD9763ED102102 10987643D85E63
62 V-2 200 24.0 67% 86.2 40.2%Kn10964E107KKnEKn4 DK42D109639653
Rond 4, som ÖV mot par 8, Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam
72 V+1 140 20.0 56% 106.2 42.4%KKn4D10953Kn10987 E1097538D83EKD
84 N-1 50 24.0 67% 130.2 45.5%D6KD1074654362 Kn105E85987E1083
Rond 5, som NS mot par 9, Louise Grandinsson - Alicia Carlsson
96NT V-3 300 35.0 97% 165.2 51.2%52DKn7675210864 Kn987K85Kn94D75
103 S= 140 31.0 86% 196.2 54.7%K752K73E1065K5 ED86499849643
Rond 6, som ÖV mot par 10, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
113NT N-1 50 27.0 75% 223.2 56.5%EKn72107695D1084 9Kn8543Kn83E732
121NT V+1 120 28.0 78% 251.2 58.3%D974K96D921063 EKn63E1075E54D9
Rond 7, som ÖV mot par 11, Junot Delcomyn - Mats Andersson
134 S-1 100 11.0 31% 262.2 56.2%93EKn1087522E93 5D94EKn109KKn642
141 S+1 -90 11.0 31% 273.2 54.4%E5KD54D876854 Kn987E97EKn94109
Rond 8, som NS mot par 12, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
151NT Ö+1 -120 7.0 19% 280.2 52.1%ED942Kn96D972K 107382K64ED982
162 N+1 140 20.0 56% 300.2 52.3%KD10975ED10D5Kn10 Kn74K9743KD632
Rond 9, som NS mot par 1, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
173NT N-4 -200 6.0 17% 306.2 50.2%ED6ED97285K64 Kn64KDKn10763875
183NT V= -400 7.0 19% 313.2 48.5%D432D932Kn2964 Kn87Kn4K109764EKn
Rond 10, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
192NT Ö-2 200 34.0 94% 347.2 50.9%E10864EK3E10763 K210987653Kn54Kn
203NT N-4 -400 0.0 0% 347.2 48.4%E1086K6EK73KKn9 D2DKn975329857
Rond 11, som NS mot par 3, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
212NT S+1 150 36.0 100% 383.2 50.8%E876102EK810762 KKnED873Kn54D43
223 Ö= -110 2.0 6% 385.2 48.8%K984393K95462 DKn5KKn105E108K84
Rond 12, som NS mot par 4, Gunilla Wallin - Lennart Lindahl
235 V-1 100 28.0 78% 413.2 50.0%K107610987410Kn96 953EKn5KKn87575
246NT V-3 150 34.0 94% 447.2 51.9%984ED843D10822 653Kn696976543