Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 20/5 Scratch 2013-05-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 20/5 Scratch 2013-05-20

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 22. Medel: 198.1.

Privatprotokoll för Monica Mattsson - Gunilla Oredsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Håkan Stenfot - Carin Ohlson
12NT Ö-3 -150 1.0 6% 1 6.0%Kn107EK65KKn10695 D543425KD8764
21NT N-1 100 14.0 78% 15 42.0%E3E109859D7632 985KKn41076KKn85
Rond 2, som NS mot par 12, Alicia Carlsson - Louise Grandinsson
34 N= 420 12.0 67% 27 50.3%842EKDKn758KD8 K653106D10E9542
43NT Ö-1 100 14.0 78% 41 57.2%Kn932D1052E84K5 D8693KD653987
Rond 3, som NS mot par 11, Bengt Brynell - Hasse Jiborn
51NT Ö-1 50 2.0 11% 43 48.0%ED541087KKn8322 Kn109ED6D765E43
61NT Ö+1 -120 3.0 17% 46 42.8%K106539K93K543 E87653764EKn106
Rond 4, som NS mot par 10, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
71NT Ö= -90 12.0 67% 58 46.3%1064732EKKnD1092 Kn7E109486EKn764
83NT N= 400 6.8 38% 64.8 45.2%EKnD94KKn103KKn95 K3E3D95E108732
Rond 5, som NS mot par 20, Christina Leander - Gunilla Wallin
95 S-2 -100 0.0 0% 64.8 40.2%DKn104275EKn6852 K98753EKD10E96
103NT N-3 -300 0.0 0% 64.8 36.2%EK6542KD637610 71074E985EDKn94
Rond 6, som NS mot par 19, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
112 S+1 110 9.0 50% 73.8 37.5%E865875398525 42KKn4EKnEKDKn102
124 Ö-1 50 13.0 72% 86.8 40.3%63EK932K975E3 KDKn1095DKn63862
Rond 7, som NS mot par 18, Birgitta Forsström - Susanne Levin
132 V+1 -110 12.0 67% 98.8 42.4%DKn9810942DD842 EK104D86542953
141 S+1 110 14.0 78% 112.8 44.9%K53Kn962K106432 EK7643D10942E9
Rond 8, som ÖV mot par 17, Anita Martinsson - Lisa Engström
154 S+1 -650 18.0 100% 130.8 48.6%8DKn8Kn954109843 63E107531086KKn5
163NT N-3 150 18.0 100% 148.8 51.8%D95D10732K4D93 Kn10742K5E32K64
Rond 9, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
171 V+1 110 6.0 33% 154.8 50.7%987K105KD65K73 DKn54ED3Kn92E52
184 N+1 -650 4.0 22% 158.8 49.1%4KKn9538764932 D756EKDKn910754
Rond 10, som NS mot par 15, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
191 S+2 140 16.0 89% 174.8 51.2%D8E7498654D106 EKKn6521098KD42
206 Ö= -1430 1.0 6% 175.8 49.0%Kn105325754DKn93 9876DKn3K109882
Rond 11, som NS mot par 14, Erwin Wilhelm - Karin Tjärnemo
214 Ö-1 50 2.0 11% 177.8 47.1%E6KD8762D10965 109KD98Kn1053EK4
223NT V+1 -630 6.0 33% 183.8 46.5%Kn43K9853Kn9Kn83 D962Kn642K85107