Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning 2013-05-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning 2013-05-22

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.3.

Privatprotokoll för Christina Leander - Gunilla Wallin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
12NT S+1 150 13.0 33% 13 33.0%D7537632D103105 EK6KD5Kn962EKKn
23 V= -110 24.0 60% 37 46.5%7Kn106K109496532 EK4D9858KKn1087
Rond 2, som NS mot par 16, Thore Lindström - Carl-Eric Fransson
33 S-2 -100 14.0 35% 51 42.7%107Kn73E9643DKn9 E9841065K8EK64
44D Ö-1 200 38.0 95% 89 55.8%10987D74E75K76 E53E86EKn108543
Rond 3, som NS mot par 15, Lisbeth Ringdahl - Marianne Servin
55 N-2 -200 4.0 10% 93 46.6%EKKn8ED82KD1085 10543Kn73EDKn8Kn4
63NT N+3 490 34.0 85% 127 53.0%3EDKn54KDKn10973 EKDKn10DKn876585
Rond 4, som ÖV mot par 14, Jeanette Svensson - Lisa Engström
74 S+1 -650 28.0 70% 155 55.4%8548D953D8762 1072E9K87610954
83NT V= 400 24.0 60% 179 56.0%D654E6543E1082 K109D7EKKn75D96
Rond 5, som ÖV mot par 13, Schneider Ester - Jan Schneider
94 V+3 710 17.0 43% 196 54.6%10109763E753E73 EKn63EK542KD104
104 N-2 200 39.0 98% 235 58.9%K106DKn10963K6D7 EKn98871054KKn64
Rond 6, som ÖV mot par 12, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
112NT N= -120 16.0 40% 251 57.2%842KKn85Kn10KKn85 DKn10510764E9769
123 Ö= 110 5.0 13% 256 53.5%K8652K10EK9843 DKnEKn10638632D7
Rond 7, som NS mot par 11, Ildiko Lang - Wiviann Hassel
133 Ö-2 200 21.1 53% 277.1 53.5%ED9859653K864 D8643EKD8EKn109
144 V= -420 19.0 48% 296.1 53.1%983Kn942ED4752 751065Kn1072K843
Rond 8, som NS mot par 22, Birgitta Flamholc - Peter Flamholc
151NT V+3 -180 8.0 20% 304.1 50.9%108732KD92K2D10 KKn64Kn1085D3962
163NT N-1 -50 18.0 45% 322.1 50.5%Kn73KDKn1085K3E2 K54292EDKn654D
Rond 9, som ÖV mot par 21, Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
171NT V= 90 38.0 95% 360.1 53.1%K1074931087D1073 E65K1075DKn96Kn8
183NT Ö+2 460 34.0 85% 394.1 54.9%KDD97E42DKn1052 E75E53D763K94
Rond 10, som NS mot par 20, Anita Olofsson - Ulf Schjånberg
192 V+1 -110 18.0 45% 412.1 54.4%Kn107210723EKn764 EK5K931098D1083
204D N-2 -500 1.0 3% 413.1 51.8%106KKn987386E95 9841042EKD4KD4
Rond 11, som NS mot par 19, Agneta Gerdtsson - Margareta Gerdtsson
212 V+1 -140 5.0 13% 418.1 50.0%97EK1085EK9765 DKn3Kn6532DKn974
222NT V= -120 26.0 65% 444.1 50.6%D653983EKKn953 10874E965431062
Rond 12, som NS mot par 18, Mona Andersson - Lena Kampf
234 S= 620 32.0 80% 476.1 51.9%EK7K91054DKn985 DKn10542D32EK43
243NT Ö+1 -430 21.0 53% 497.1 52.0%94DKn652K974D3 7532K873621095