Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag 24/4 scratch 2013-04-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 24/4 scratch 2013-04-24

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Jan Ahlkvist - Ulla Linse

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
14 Ö= -130 17 40% 17 40.0%984D10972D9423 Kn65EKKn86E7Kn105
21NT V-2 100 18 43% 35 41.5%DKn82K52KKn83Kn9 E41097D975ED32
Rond 2, som ÖV mot par 41, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
32 S= -110 19 45% 54 42.7%E83E107DKn876K4 DKn964423E10962
43NT S= -600 32 76% 86 51.0%K9710421082DKn54 D10653KnK6310876
Rond 3, som NS mot par 42, Anders Olsson - Max Elander
54 Ö-1 50 37 88% 123 58.4%93EK1093K4DKn108 D10254D7652943
62 V+1 -110 7 17% 130 51.5%1065987DKn6K753 KKn742KnE8EKn942
Rond 4, som ÖV mot par 31, Inger Steiner - Britt Lindberg
73 V+2 150 32 76% 162 55.0%65K84K2K109863 K4E96D108764E4
81NT V= 90 29 69% 191 56.8%632732ED99642 EKn864KKn1062KDKn
Rond 5, som ÖV mot par 32, Lisa Engström - Jeanette Svensson
95 S-2 100 41 98% 232 61.3%K1062D1093976E10 543K8654KnD732
103 N= -140 36 86% 268 63.8%KDD10754310743K 109862DKn5Kn10854
Rond 6, som NS mot par 33, Bo Hedberg - Anita Pering
113NT N= 400 39 93% 307 66.5%Kn653KD664D1096 D824EK107EKn432
124 V+1 -450 4 10% 311 61.8%DD10EKn754KKn842 Kn86K85109321065
Rond 7, som NS mot par 34, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
131NT S+2 150 25 60% 336 61.6%983KKn102EK98K5 K105D641053EKn83
144 S+1 450 29 69% 365 62.1%ED5642K3Kn5432 Kn86EKDKn1085Kn86
Rond 8, som NS mot par 35, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
152 V-1 50 33 79% 398 63.3%6397622EK6432 954EK3K9654Kn9
163NT S-2 -100 2 5% 400 59.6%Kn8764K97K9KKn4 E3ED62D65E962
Rond 9, som NS mot par 36, Nancy Thern - Gunilla Oredsson
174D N= 590 42 100% 442 62.0%K6DKn5KKn72EKn86 E1085K10974D873
184 Ö-2 100 39 93% 481 63.7%K74D932D108776 1082EKn8642Kn1095
Rond 10, som NS mot par 37, Sonja Lindblom - Anita Ekberg
192 V+2 -130 21 50% 502 63.0%EDKn8KKn73Kn42103 109D85987653D5
204 S-2 -200 5 12% 507 60.5%87486354EDKn98 E3KKn952KDKn7K3
Rond 11, som NS mot par 38, Kristina Bengtsson - Susanne Levin
214 Ö-1 50 33 79% 540 61.3%D926ED6ED10932 1064Kn83KKn108584
222 Ö+1 -110 9 21% 549 59.5%987653E1087Kn58 EKKn63D1082D762
Rond 12, som ÖV mot par 39, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
232 V+1 140 27 64% 576 59.7%1076E3D10763965 KKDKn54EKn2D843
243NT Ö-1 -50 13 31% 589 58.5%D86EK63E89762 K102DKD1064Kn1054