Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag 24/4 scratch 2013-04-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 24/4 scratch 2013-04-24

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 34, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
13 Ö+1 130 25 60% 25 60.0%ED3231083EKD76 K10754KKn659842
21NT S+1 -120 12 29% 37 44.5%K10965D8464274 73EKn63E10K10865
Rond 2, som NS mot par 35, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
33 S= 140 31 74% 68 54.3%752D5K10942D85 K10KKn9863E5Kn73
44 N+2 680 37 88% 105 62.8%84K8753Kn75K92 EKn2ED96ED94E3
Rond 3, som ÖV mot par 36, Nancy Thern - Gunilla Oredsson
52 Ö= 110 18 43% 123 58.8%EK8765DKn6EKn92 Kn48721083EK765
63 S-2 100 31 74% 154 61.3%ED93K643232108 8ED105K109754D6
Rond 4, som ÖV mot par 37, Sonja Lindblom - Anita Ekberg
72 S-1 100 18 43% 172 58.7%65K84K2K109863 K4E96D108764E4
82 V= 90 29 69% 201 60.0%632732ED99642 EKn864KKn1062KDKn
Rond 5, som NS mot par 38, Kristina Bengtsson - Susanne Levin
93NT S= 400 30 71% 231 61.2%87Kn72D10854K94 EDKn9EEK32Kn865
104 N= 620 19 45% 250 59.6%Kn9852KKnK98D62 E7643EE62E973
Rond 6, som NS mot par 39, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
111NT N+2 150 34 81% 284 61.5%Kn653KD664D1096 D824EK107EKn432
124 V-1 50 34 81% 318 63.2%DD10EKn754KKn842 Kn86K85109321065
Rond 7, som NS mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
133NT S= 600 40 95% 358 65.6%983KKn102EK98K5 K105D641053EKn83
142 S+3 200 2 5% 360 61.3%ED5642K3Kn5432 Kn86EKDKn1085Kn86
Rond 8, som NS mot par 41, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
151 V+2 -140 13 31% 373 59.3%6397622EK6432 954EK3K9654Kn9
164 S-1 -50 8 19% 381 56.8%Kn8764K97K9KKn4 E3ED62D65E962
Rond 9, som NS mot par 42, Anders Olsson - Max Elander
174 N= 420 32 76% 413 57.9%K6DKn5KKn72EKn86 E1085K10974D873
181 Ö+4 -200 20 48% 433 57.3%K74D932D108776 1082EKn8642Kn1095
Rond 10, som NS mot par 31, Inger Steiner - Britt Lindberg
192NT Ö+2 -180 1 2% 434 54.4%EDKn8KKn73Kn42103 109D85987653D5
202 S= 110 31 74% 465 55.4%87486354EDKn98 E3KKn952KDKn7K3
Rond 11, som ÖV mot par 32, Lisa Engström - Jeanette Svensson
213 Ö+1 170 20 48% 485 55.0%753KD109742426 EKKn8E5973KKn75
222 Ö= 90 27 64% 512 55.5%DD52EK973KKn43 1042KKn9464E1095
Rond 12, som NS mot par 33, Bo Hedberg - Anita Pering
233 N-1 -100 24 57% 536 55.5%EDKn5421082985Kn 983976K4EK1072
242 Ö-1 50 29 69% 565 56.1%Kn4310954292EKD E975Kn87Kn75383