Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 partävling med Handicap 2013-05-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 partävling med Handicap 2013-05-01

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 27, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
14 Ö+1 -450 8 31% 8 31.0%Kn942108432104310 K8KKn68762D843
24 S+1 650 26 100% 34 65.5%98E32E10643K65 EK7643KD77D84
Rond 2, som NS mot par 9, Anita Persson - Grete Derand
33NT S= 400 4 15% 38 48.7%Kn9632Kn1035EDKn10 EKDEK875942K2
43NT N+1 630 13 50% 51 49.0%E1065K1076ED1054 D9E9K852EKn1092
Rond 3, som ÖV mot par 17, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
54 N-1 100 20 77% 71 54.6%K9KD87D1032K106 Kn107E1064286972
63NT Ö-1 -100 6 23% 77 49.3%EK8974KKn95273 10972ED32874ED
Rond 4, som NS mot par 19, Lena Jeppsson - Bengt Sannar
75 N-2 -200 5 19% 82 45.0%3DKn8103D1098543 K1084K1052E95EK
82 S+2 170 10 38% 92 44.1%K3Kn109764874K2 D82ED5E10E10973
Rond 5, som NS mot par 8, Alf Pihl - Rolf Sjödahl
93NT S+1 430 18 69% 110 46.9%Kn1043KD8623KKn3 KD57KD94ED1074
104 Ö-1 100 25 96% 135 51.8%103297E7532KKn5 D4K1032DKn96D109
Rond 6, som NS mot par 15, Lena Kampf - Mona Andersson
115 V= -450 2 8% 137 47.8%Kn365EEKKn97632 9D84Kn109765434
125 N-2 -200 2 8% 139 44.5%D99529KD98765 EK52DKn4K631032
Rond 7, som NS mot par 25, Sonja Lindblom - Monica Mattsson
131NT V-2 200 17 65% 156 46.1%64ED42DKn410765 ED105Kn1083107D43
143NT Ö-1 50 23 88% 179 49.1%K104D982Kn32Kn73 EKn97265D97562
Rond 8, som ÖV mot par 6, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
154 Ö= 420 26 100% 205 52.5%E42Kn653EKKn10K6 D9653E9298954
164 V-4 -400 3 12% 208 49.9%EK8E986984324 D642K1073EDKn75
Rond 9, som ÖV mot par 21, Marianne Servin - Ulla Öberg
174 Ö+1 450 15 58% 223 50.4%2EKD1053Kn82DKn7 D7Kn94ED94E1092
186 S= -1370 5 19% 228 48.7%Kn9864109543298 D10874952E7753
Rond 10, som ÖV mot par 16, Rutger Persson - Claes Nilsson
194 N+3 -510 4 15% 232 46.9%942Kn3D965Kn1097 K7D97542Kn74D4
203 S+1 -130 4 15% 236 45.3%D43D976575EKn9 K752EKn3Kn63873
Rond 11, som ÖV mot par 3, Lotta Lundberg - Peter Moricz
214 N-1 100 21 81% 257 47.0%EKDKn87Kn985KD4 43E65E107410987
221NT N+2 -150 0 0% 257 44.9%K106K10731092K98 E5498E764DKn107
Rond 12, som NS mot par 20, Sonja Christensson - Bernt Christensson
232 N-1 -100 1 4% 258 43.1%K4D983Kn4EKn952 97632K72ED7104
244 S+2 480 14 54% 272 43.5%K7596EKn9EKn632 ED1042ED72KD72