Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 27/3 utan HCP 2013-03-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 27/3 utan HCP 2013-03-27

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.

Privatprotokoll för Lena Kampf - Mona Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson
13 Ö+1 130 16 57% 16 57.0%107942KD1098543 EK8105372EKKn94
23 N= -110 10 36% 26 46.5%E86K5310763D96 KDKn1091076D5Kn83
Rond 2, som ÖV mot par 20, Peter Flamholc - Birgitta Flamholc
34 V+2 680 24 86% 50 59.7%Kn3EKn973K852K10 EKD9642K106D96
43 Ö+1 170 26 93% 76 68.0%KnD97474298752 D83EKKn3KEKn1064
Rond 3, som ÖV mot par 7, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
51NT S-2 200 25 89% 101 72.2%DKn963DKnK10Kn432 10K76539632E108
63 S-1 50 25 89% 126 75.0%EK1096K432D986 106ED73Kn1095532
Rond 4, som NS mot par 24, Gösta Wiik - Jan Strandberg
73 V-3 300 12 43% 138 70.4%EKn7K853D2EK104 9653E9764E10D6
83 S-1 -50 10 36% 148 66.1%1093KDKn5874D76 87E106E92E10982
Rond 5, som NS mot par 27, Sonja Christensson - Bernt Christensson
95 V+2 -640 14 50% 162 64.3%E1085K10843Kn294 Kn732976286562
103NT Ö-4 400 28 100% 190 67.9%KKn74K76102D964 102EKn82K8543102
Rond 6, som NS mot par 30, Nancy Thern - Tommy Lööf
113 S-2 -100 7 25% 197 64.0%K6D10EK85210932 9543E9864297K
124 V-1 50 21 75% 218 64.9%107472KD1043ED2 Kn53E84Kn52Kn976
Rond 7, som ÖV mot par 21, Marianne Servin - Ulla Öberg
136NT Ö-1 -100 4 14% 222 61.0%E96E86EDKn109Kn6 52KDKn5K76ED43
142 V= 110 13 46% 235 59.9%1043D73EKD53107 Kn7EKKn876KD864
Rond 8, som NS mot par 23, Grete Derand - Anita Ekberg
155 S-2 -200 1 4% 236 56.2%73E103E9873DKn8 EKn52D92E107532
164 N-2 -100 6 21% 242 54.0%KD9EKDKnED3K107 865494384D963
Rond 9, som NS mot par 12, Agneta Johansson - Lars Svensson
173 Ö+2 -150 28 100% 270 56.7%KD107376K98972 Kn86410954D53106
184 Ö+1 -450 6 21% 276 54.7%Kn94K32D732KD3 Kn8765EKn95E1084
Rond 10, som NS mot par 19, Lennart Kroon - Jan Holmander
194 S+1 450 9 32% 285 53.5%EKD76D8E2K543 Kn93EK1065K7D106
201 V+1 -110 9 32% 294 52.5%K5KKn97Kn65K863 842D210987ED105
Rond 11, som NS mot par 25, Karin Sjögren - Kerstin Boberg
213 S= 110 20 71% 314 53.3%64KKn764D7KDKn5 K873E982E9863
222 Ö+3 -200 18 64% 332 53.8%1074298686KKn95 65Kn732KD2D642
Rond 12, som ÖV mot par 10, Junot Delcomyn - Sten Ahlgren
233 S= -140 5 18% 337 52.3%D9EK8542EKn1064 21063K862E8752
242 S= -110 1 4% 338 50.2%D86KKn104D7D985 42ED5EK1098Kn106