Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Lördagshissen 2013-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Lördagshissen 2013-04-06

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 286.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunila Langius - Rein Tarmet

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Mona Iwarson - Paul Iwarson
14 Ö-2 -100 1.0 4% 1 4.0%KDKn63KDKn53983 108776DKn83EK96
24D N-3 800 23.9 100% 24.9 52.0%KDKn10K84Kn92KDKn 85E1032D1067654
32 S-1 50 12.0 50% 36.9 51.3%EK6264EKn109832 DKn42DKn981053D4
Rond 2, som ÖV mot par 13, Magnus Rasmussen - Dan Johansson
43NT Ö+3 690 24.0 100% 60.9 63.5%D9D8Kn10543K1086 E10E10753ED6Kn75
54 Ö= 420 18.0 75% 78.9 65.8%KKn874EK8764E5 D103109KnKDKn10984
62 Ö+1 140 19.0 79% 97.9 68.0%E10D54294KKn863 DKn64976EKKn3D5
Rond 3, som ÖV mot par 6, Gunnar Enmark - Per Melker
74 Ö= 620 16.0 67% 113.9 67.9%KDKn7365D75K106 652K984EK643E
81 S-3 150 24.0 100% 137.9 71.9%63953EK1096E63 EKn10988474K1082
94 S+1 -450 6.0 25% 143.9 66.7%D10982K32Kn74D6 E7Kn9985Kn98543
Rond 4, som ÖV mot par 3, Lars Thånell - Åke Falkunge
104 Ö= 130 13.0 54% 156.9 65.4%E97424KD97642 KKnDKn86K10321053
113 Ö-2 -100 5.0 21% 161.9 61.4%ED8KKn853Kn84K10 9746EK10932732
122 V-2 -100 5.0 21% 166.9 58.0%D5EKn976E89742 E96285KD1073D3
Rond 5, som NS mot par 10, Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist
134 Ö= -620 11.0 46% 177.9 57.1%8542Kn9542K1083 D3DE109864D962
143 N-2 -100 4.0 17% 181.9 54.2%EKnK92D1072EKn105 KD86210754K863
154 V-1 50 4.0 17% 185.9 51.7%Kn10652952EKKn104 7D107385K98642
Rond 6, som NS mot par 21, Gunnar Boström - Maud Danielsson
163 Ö-1 100 14.0 58% 199.9 52.1%5387532EK10KKn2 D98EKn10D9872108
174 N= 420 24.0 100% 223.9 54.9%KDKn4D754108765 753210E963EDKn2
186 Ö= -980 4.0 17% 227.9 52.8%10941076425D1083 53KDKn576432Kn5
Rond 7, som ÖV mot par 17, Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist
196 N= -920 2.0 8% 229.9 50.5%EKn9642D749285 D10875K852K1036
204 S= -620 2.0 8% 231.9 48.4%D98643EK382K10 KKn10297653D876
214 S+2 -680 12.0 50% 243.9 48.4%D4K7654364D86 Kn8EKn10875K9542
Rond 8, som ÖV mot par 8, Björn Sörenstam - Thomas Berg
222 S= -110 11.0 46% 254.9 48.3%E98769D1063K73 KnEKn498542E862
233NT V+3 690 6.0 25% 260.9 47.3%E9Kn10K108754D102 KD63EK94EDKnK8
244 Ö-3 -150 9.0 38% 269.9 46.9%52KDKn85EKn9862 Kn86DKn1086596D10

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Nord giv
ingen i zon
E952
E84
74
D1072
1087
76
Dkn83
EK96
KDkn63
KDkn53
9
83
4
1092
EK10652
kn54

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Nerell - Björn Lindblom Franciska Levy - Matts Håstad 4 Ö-2 E 100 23.0/1.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Gunila Langius - Rein Tarmet 4 Ö-2 E 100 23.0/1.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Suzanne Szücs - Marianne Almén 4 Ö-1 E 50 17.0/7.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 3 Ö-1 E 50 17.0/7.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 4 Ö-1 K 50 17.0/7.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3NT V-1 7 50 17.0/7.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 Ö= K -140 12.0/12.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Gunnar Enmark - Per Melker 3 Ö+1 E -170 9.0/15.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3 Ö+1 E -170 9.0/15.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 4 Ö= E -420 3.0/21.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 4 Ö= E -420 3.0/21.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 4 Ö= E -420 3.0/21.0
Gunnar Boström - Maud Danielsson Carmen Tuason - Lars Manneteg 4 Ö= E -420 3.0/21.0
Yvonne Flodqvist - Karl Persson     - 13.7/-

Bricka 2

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Öst giv
N-S i zon
E7
Dkn
EK73
E10832
85
E1032
D106
7654
KDkn10
K84
kn92
KDkn
96432
9765
854
9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Thånell - Åke Falkunge Suzanne Szücs - Marianne Almén 2 Ö-3 9 150 22.8/1.2
Thomas Magnusson - Tore Stormo Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 3 V-3 9 150 22.8/1.2
Hans Nerell - Björn Lindblom Franciska Levy - Matts Håstad 1NT Ö-1 3 50 19.6/4.4
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 2 S-1 7 -100 14.2/9.8
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 3 S-1 8 -100 14.2/9.8
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3 S-1 8 -100 14.2/9.8
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 2 S-1 8 -100 14.2/9.8
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Gunnar Enmark - Per Melker 3 N-2 K -200 6.6/17.4
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Björn Sörenstam - Thomas Berg 2 N-2 K -200 6.6/17.4
Gunnar Boström - Maud Danielsson Carmen Tuason - Lars Manneteg 2 S-2 8 -200 6.6/17.4
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 2NT N-3 K -300 2.3/21.8
Mona Iwarson - Paul Iwarson Gunila Langius - Rein Tarmet 4D N-3 K -800 0.1/23.9
Yvonne Flodqvist - Karl Persson     - 13.7/-
Johan Dahl - Margaretha Dahl Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson     A= 12.0/12.0

Bricka 3

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Syd giv
Ö-V i zon
9853
K743
Dkn8
K7
Dkn42
Dkn98
1053
D4
EK
62
64
Ekn109832
1076
E105
EK972
65

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 4 Ö-2 E 200 24.0/0.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Suzanne Szücs - Marianne Almén 3 Ö-1 E 100 19.0/5.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Gunnar Enmark - Per Melker 3 Ö-1 7 100 19.0/5.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 4 Ö-1 E 100 19.0/5.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 4 V-1 E 100 19.0/5.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Gunila Langius - Rein Tarmet 2 S-1 D -50 12.0/12.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 3 S-1 2 -50 12.0/12.0
Gunnar Boström - Maud Danielsson Carmen Tuason - Lars Manneteg 3 N-1 K -50 12.0/12.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 S-2 D -100 6.0/18.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 3 S-2 D -100 6.0/18.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3 S-2 D -100 6.0/18.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3 Ö+1 E -130 2.0/22.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Franciska Levy - Matts Håstad 3 N-3 E -150 0.0/24.0
Yvonne Flodqvist - Karl Persson     - 13.7/-

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Väst giv
alla i zon
kn87432
Kkn
98
D92
E10
E10753
ED6
kn75
D9
D8
kn10543
K1086
K65
9642
K72
E43

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Boström - Maud Danielsson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 2NT V-5 3 500 24.0/0.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Mona Iwarson - Paul Iwarson 3NT Ö-1 3 100 19.0/5.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 1NT V-1 2 100 19.0/5.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Thomas Magnusson - Tore Stormo 2NT V-1 7 100 19.0/5.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Johan Dahl - Margaretha Dahl 3 Ö-1 5 100 19.0/5.0
Gunnar Enmark - Per Melker Kerstin Helleberg - Barbro Westman 1NT V= 4 -90 14.0/10.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Suzanne Szücs - Marianne Almén 2NT Ö= 4 -120 12.0/12.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 4 Ö= 2 -130 10.0/14.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Björn Sörenstam - Thomas Berg 1NT Ö+2 3 -150 7.0/17.0
Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad Mi Andrén - Cecilia von Scheven 1NT Ö+2 5 -150 7.0/17.0
Franciska Levy - Matts Håstad Lars Thånell - Åke Falkunge 2 V+2 7 -170 4.0/20.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Yvonne Flodqvist - Karl Persson 1NT V+3 3 -180 2.0/22.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Gunila Langius - Rein Tarmet 3NT Ö+3 3 -690 0.0/24.0
Hans Nerell - Björn Lindblom     - 11.2/-

Bricka 5

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Nord giv
N-S i zon
E9
43
KD10873
762
D103
109
kn
KDkn10984
Kkn874
EK87
64
E5
652
Dkn652
E952
3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Mona Iwarson - Paul Iwarson 4 Ö-2 3 100 23.0/1.0
Gunnar Boström - Maud Danielsson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 3 Ö-2 3 100 23.0/1.0
Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad Mi Andrén - Cecilia von Scheven 5 Ö-1 3 50 19.0/5.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Johan Dahl - Margaretha Dahl 5 V-1 K 50 19.0/5.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Suzanne Szücs - Marianne Almén 4 V+1 K -150 15.0/9.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 3 V+2 K -150 15.0/9.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 Ö+2 3 -200 12.0/12.0
Gunnar Enmark - Per Melker Kerstin Helleberg - Barbro Westman 5 V= K -400 9.0/15.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Yvonne Flodqvist - Karl Persson 5 V= 5 -400 9.0/15.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Gunila Langius - Rein Tarmet 4 Ö= E -420 6.0/18.0
Franciska Levy - Matts Håstad Lars Thånell - Åke Falkunge 4 Ö+1 E -450 2.0/22.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Thomas Magnusson - Tore Stormo 4 Ö+1 E -450 2.0/22.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 4 Ö+1 E -450 2.0/22.0
Hans Nerell - Björn Lindblom     - 11.2/-

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Öst giv
Ö-V i zon
K93
K83
D106
E1042
Dkn64
976
EKkn3
D5
E10
D542
94
Kkn863
8752
Ekn10
8752
97

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Boström - Maud Danielsson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 2 V-2 3 200 23.0/1.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 2 V-2 3 200 23.0/1.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Yvonne Flodqvist - Karl Persson 1NTD S= 6 180 20.0/4.0
Franciska Levy - Matts Håstad Lars Thånell - Åke Falkunge 3 Ö-1 2 100 16.0/8.0
Gunnar Enmark - Per Melker Kerstin Helleberg - Barbro Westman 2NT V-1 9 100 16.0/8.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Mona Iwarson - Paul Iwarson 2 Ö-1 3 100 16.0/8.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Johan Dahl - Margaretha Dahl 1 N= 10 70 12.0/12.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Björn Sörenstam - Thomas Berg 1NT Ö= 2 -90 9.0/15.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 1NT Ö= 4 -90 9.0/15.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Gunila Langius - Rein Tarmet 2 Ö+1 9 -140 5.0/19.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Thomas Magnusson - Tore Stormo 1 Ö+2 8 -140 5.0/19.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Suzanne Szücs - Marianne Almén 1NT Ö+2 8 -150 1.0/23.0
Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad Mi Andrén - Cecilia von Scheven 1NT V+2 4 -150 1.0/23.0
Hans Nerell - Björn Lindblom     - 11.2/-

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Syd giv
alla i zon
E94
Dkn2
kn1092
kn42
652
K984
EK643
E
KDkn73
65
D75
K106
108
E1073
8
D98753

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Gunnar Boström - Maud Danielsson 3NT Ö-1 8 100 23.0/1.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Mi Andrén - Cecilia von Scheven 5 V-1 2 100 23.0/1.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Johan Dahl - Margaretha Dahl 2 V+1 D -110 19.0/5.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin Suzanne Szücs - Marianne Almén 2 V+1 2 -110 19.0/5.0
Yvonne Flodqvist - Karl Persson Björn Sörenstam - Thomas Berg 2 V+2 D -130 16.0/8.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Mona Iwarson - Paul Iwarson 2 Ö+2 8 -170 14.0/10.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3NT Ö= 8 -600 12.0/12.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Magnus Rasmussen - Dan Johansson 4 Ö= 8 -620 8.0/16.0
Gunnar Enmark - Per Melker Gunila Langius - Rein Tarmet 4 Ö= 8 -620 8.0/16.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 4 Ö= 8 -620 8.0/16.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 3NT V+1 Kn -630 4.0/20.0
Franciska Levy - Matts Håstad Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 4 Ö+1 9 -650 1.0/23.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Lars Thånell - Åke Falkunge 4 Ö+1 8 -650 1.0/23.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén     - -/11.9

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Väst giv
ingen i zon
42
ED1062
832
Dkn5
Ekn1098
84
74
K1082
63
953
EK1096
E63
KD75
Kkn7
Dkn5
974

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Franciska Levy - Matts Håstad Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 2 N= 6 110 23.0/1.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin Suzanne Szücs - Marianne Almén 2 N= E 110 23.0/1.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Mi Andrén - Cecilia von Scheven 1NT N= E 90 20.0/4.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Magnus Rasmussen - Dan Johansson 2 N-1 6 -50 14.0/10.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 3 N-1 3 -50 14.0/10.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Johan Dahl - Margaretha Dahl 2 N-1 8 -50 14.0/10.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 2 N-1 E -50 14.0/10.0
Yvonne Flodqvist - Karl Persson Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 N-1 K -50 14.0/10.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 3 N-2 E -100 8.0/16.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Mona Iwarson - Paul Iwarson 1NT V+1 4 -120 6.0/18.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Lars Thånell - Åke Falkunge 2 V+1 D -140 3.0/21.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Gunnar Boström - Maud Danielsson 2 V+1 D -140 3.0/21.0
Gunnar Enmark - Per Melker Gunila Langius - Rein Tarmet 1 S-3 4 -150 0.0/24.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén     - -/11.9

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Nord giv
Ö-V i zon
654
D1087
D106
K102
E7
kn9
985
kn98543
D10982
K32
kn74
D6
Kkn3
E654
EK32
E7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Lars Thånell - Åke Falkunge 3NT S+2 3 460 23.0/1.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Mi Andrén - Cecilia von Scheven 3NT S+2 4 460 23.0/1.0
Gunnar Enmark - Per Melker Gunila Langius - Rein Tarmet 4 S+1 7 450 18.0/6.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 4 S+1 E 450 18.0/6.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 4 N+1 D 450 18.0/6.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Magnus Rasmussen - Dan Johansson 4 N= 9 420 10.0/14.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Mona Iwarson - Paul Iwarson 4 S= E 420 10.0/14.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 4 S= 4 420 10.0/14.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Johan Dahl - Margaretha Dahl 4 S= 5 420 10.0/14.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin Suzanne Szücs - Marianne Almén 4 S= 7 420 10.0/14.0
Franciska Levy - Matts Håstad Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 1NT S+3 4 180 3.0/21.0
Yvonne Flodqvist - Karl Persson Björn Sörenstam - Thomas Berg 2NT S+2 4 180 3.0/21.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Gunnar Boström - Maud Danielsson 1 S+1 Kn 90 0.0/24.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén     - -/11.9

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Öst giv
alla i zon
D863
K973
Dkn98
E
Kkn
Dkn86
K1032
1053
E97
42
4
KD97642
10542
E105
E765
kn8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Magnusson - Tore Stormo Gunnar Boström - Maud Danielsson 5D Ö-2 8 500 24.0/0.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 3 Ö= 4 -110 19.0/5.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Mi Andrén - Cecilia von Scheven 3 Ö= 8 -110 19.0/5.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Ulf Lindelöw - Göran Lindén 3 Ö= 4 -110 19.0/5.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3 Ö= E -110 19.0/5.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Gunila Langius - Rein Tarmet 4 Ö= E -130 11.0/13.0
Gunnar Enmark - Per Melker Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3 Ö+1 E -130 11.0/13.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Carmen Tuason - Lars Manneteg 3 Ö+1 4 -130 11.0/13.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Kerstin Helleberg - Barbro Westman 3 Ö+1 4 -130 11.0/13.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 2NT V+1 6 -150 6.0/18.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3 N-3 4 -300 4.0/20.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Yvonne Flodqvist - Karl Persson 3NT Ö= D -600 2.0/22.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Franciska Levy - Matts Håstad 3D Ö= 4 -670 0.0/24.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin     - 9.0/-

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Syd giv
ingen i zon
Kkn5
1074
6
EDkn864
974
6
EK10932
732
ED8
Kkn853
kn84
K10
10632
ED92
D75
95

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 3NT Ö-4 9 200 24.0/0.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Gunila Langius - Rein Tarmet 3 Ö-2 9 100 19.0/5.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Kerstin Helleberg - Barbro Westman 5 Ö-2 5 100 19.0/5.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 2NT Ö-2 9 100 19.0/5.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 3 Ö-2 9 100 19.0/5.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Yvonne Flodqvist - Karl Persson 3 V-1 6 50 13.0/11.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Mi Andrén - Cecilia von Scheven 3 V-1 4 50 13.0/11.0
Gunnar Enmark - Per Melker Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3 S-1 E -50 10.0/14.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Gunnar Boström - Maud Danielsson 1NT S-2 3 -100 8.0/16.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Ulf Lindelöw - Göran Lindén 3 V= E -110 6.0/18.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3 V+2 E -150 3.0/21.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Franciska Levy - Matts Håstad 3 S-3 E -150 3.0/21.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Carmen Tuason - Lars Manneteg 4D N-4 E -800 0.0/24.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin     - 9.0/-

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Väst giv
N-S i zon
K7
D432
kn952
E65
E962
85
KD1073
D3
D5
Ekn976
E8
9742
kn10843
K10
64
Kkn108

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Magnusson - Tore Stormo Gunnar Boström - Maud Danielsson 3NTD V-3 5 500 24.0/0.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Gunila Langius - Rein Tarmet 2 V-2 E 100 19.0/5.0
Gunnar Enmark - Per Melker Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3 Ö-2 Kn 100 19.0/5.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Carmen Tuason - Lars Manneteg 2NT Ö-2 Kn 100 19.0/5.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3NT V-2 2 100 19.0/5.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 2 V-1 3 50 13.0/11.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Mi Andrén - Cecilia von Scheven 2 Ö-1 Kn 50 13.0/11.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Pass   9.0/15.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Ulf Lindelöw - Göran Lindén Pass   9.0/15.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 1NT Ö= 3 -90 6.0/18.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Kerstin Helleberg - Barbro Westman 2 Ö= 7 -110 4.0/20.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Yvonne Flodqvist - Karl Persson 2NT V= 2 -120 1.0/23.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Franciska Levy - Matts Håstad 1NT Ö+1 Kn -120 1.0/23.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin     - 9.0/-

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Nord giv
alla i zon
8542
kn954
2
K1083
Kkn1076
E8
Kkn7
kn75
E9
K107632
D53
E4
D3
D
E109864
D962

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Magnus Rasmussen - Dan Johansson 3 V-3 2 300 24.0/0.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Yvonne Flodqvist - Karl Persson 4 V-2 2 200 22.0/2.0
Franciska Levy - Matts Håstad Kerstin Helleberg - Barbro Westman 4 Ö-1 8 100 17.0/7.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 3NT Ö-1 6 100 17.0/7.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Ulla Sjöwall - Rolf Borg 4 Ö-1 E 100 17.0/7.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 4 Ö-1 2 100 17.0/7.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Gunnar Boström - Maud Danielsson 4 Ö= E -620 11.0/13.0
Gunila Langius - Rein Tarmet Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 4 Ö= 2 -620 11.0/13.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3NT V+1 2 -630 8.0/16.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Hans Nerell - Björn Lindblom 3NT V+2 2 -660 4.0/20.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin Ulf Lindelöw - Göran Lindén 3NT V+2 2 -660 4.0/20.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Gunnar Enmark - Per Melker 3NT V+2 4 -660 4.0/20.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Carmen Tuason - Lars Manneteg 3NT Ö+3 6 -690 0.0/24.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén     - -/8.2

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Öst giv
ingen i zon
Ekn
K92
D1072
Ekn105
974
kn83
E654
D92
1053
ED6
kn983
K74
KD862
10754
K
863

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Magnusson - Tore Stormo Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 2 S+2 4 170 24.0/0.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Carmen Tuason - Lars Manneteg 2 N+1 8 140 20.0/4.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 2 S+1 5 140 20.0/4.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Magnus Rasmussen - Dan Johansson 2 N+1 6 140 20.0/4.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Ulla Sjöwall - Rolf Borg 2NT N= 6 120 16.0/8.0
Franciska Levy - Matts Håstad Kerstin Helleberg - Barbro Westman 3NT N-1 8 -50 11.0/13.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Gunnar Boström - Maud Danielsson 3NT N-1 8 -50 11.0/13.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Hans Nerell - Björn Lindblom 3NT N-1 3 -50 11.0/13.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Gunnar Enmark - Per Melker 2 S-1 E -50 11.0/13.0
Gunila Langius - Rein Tarmet Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 3 N-2 8 -100 4.0/20.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3NT N-2 8 -100 4.0/20.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin Ulf Lindelöw - Göran Lindén 2 N-2 10 -100 4.0/20.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Yvonne Flodqvist - Karl Persson 4 N-3 3 -150 0.0/24.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén     - -/8.2

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Syd giv
N-S i zon
kn10652
952
EKkn104
EKD843
EK
D962
3
9
kn864
73
EDkn1075
7
D1073
85
K98642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Magnusson - Tore Stormo Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 4D V-2 E 300 24.0/0.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Carmen Tuason - Lars Manneteg 3NT Ö-3 8 150 19.0/5.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Gunnar Boström - Maud Danielsson 3NT Ö-3 8 150 19.0/5.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Ulla Sjöwall - Rolf Borg 4 V-3 E 150 19.0/5.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Hans Nerell - Björn Lindblom 3NT Ö-3 2 150 19.0/5.0
Franciska Levy - Matts Håstad Kerstin Helleberg - Barbro Westman 5 V-2 E 100 11.0/13.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Magnus Rasmussen - Dan Johansson 2 V-2 E 100 11.0/13.0
Johan Dahl - Margaretha Dahl Gunnar Enmark - Per Melker 3NT Ö-2 9 100 11.0/13.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Yvonne Flodqvist - Karl Persson 3NTD Ö-1 3 100 11.0/13.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 2 V-1 E 50 4.0/20.0
Gunila Langius - Rein Tarmet Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 4 V-1 E 50 4.0/20.0
Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin Ulf Lindelöw - Göran Lindén 4 V-1 E 50 4.0/20.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3 V= E -140 0.0/24.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén     - -/8.2

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Väst giv
Ö-V i zon
53
87532
EK10
Kkn2
kn7642
D6
653
976
EK10
K94
kn4
ED543
D98
Ekn10
D9872
108

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Enmark - Per Melker Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 1NT Ö-2 7 200 22.0/2.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 1NTD Ö-1 7 200 22.0/2.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Johan Dahl - Margaretha Dahl 2 N+3 6 200 22.0/2.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Mona Iwarson - Paul Iwarson 2 N= E 110 18.0/6.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Suzanne Szücs - Marianne Almén 1NT Ö-1 7 100 14.0/10.0
Gunila Langius - Rein Tarmet Gunnar Boström - Maud Danielsson 3 Ö-1 E 100 14.0/10.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 1NT Ö-1 2 100 14.0/10.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 N-1 K -50 10.0/14.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Thomas Magnusson - Tore Stormo 2 Ö= 2 -110 5.0/19.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 2 Ö= 10 -110 5.0/19.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Mi Andrén - Cecilia von Scheven 2 Ö= 10 -110 5.0/19.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Hans Nerell - Björn Lindblom 2 Ö= 10 -110 5.0/19.0
Franciska Levy - Matts Håstad Yvonne Flodqvist - Karl Persson 2 Ö+1 8 -140 0.0/24.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson     - 9.4/-

Bricka 17

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Nord giv
ingen i zon
KDkn4
D754
10
8765

Ekn
KDkn8754
K1094
E10986
K98632
2
3
7532
10
E963
EDkn2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunila Langius - Rein Tarmet Gunnar Boström - Maud Danielsson 4 N= 2 420 24.0/0.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Björn Sörenstam - Thomas Berg 3NT V-3 K 150 22.0/2.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Thomas Magnusson - Tore Stormo 5 V-2 K 100 17.0/7.0
Gunnar Enmark - Per Melker Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 4 Ö-2 E 100 17.0/7.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Mona Iwarson - Paul Iwarson 5 V-2 K 100 17.0/7.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Hans Nerell - Björn Lindblom 5D V-1 K 100 17.0/7.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 4 Ö-1 3 50 10.0/14.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Johan Dahl - Margaretha Dahl 4 V-1 K 50 10.0/14.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 4 Ö-1 3 50 10.0/14.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Suzanne Szücs - Marianne Almén 3 V= K -110 5.0/19.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3 V= K -110 5.0/19.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Mi Andrén - Cecilia von Scheven 4 V= K -130 2.0/22.0
Franciska Levy - Matts Håstad Yvonne Flodqvist - Karl Persson 3D S-2 K -300 0.0/24.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson     - 9.4/-

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Öst giv
N-S i zon
1094
107642
5
D1083
Ekn82
E8
Ekn108
K94
KD76
93
KD9
E762
53
KDkn5
76432
kn5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 6 Ö-1 K 50 23.0/1.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Mona Iwarson - Paul Iwarson 6NT V-1 7 50 23.0/1.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 4 V+1 5 -450 19.0/5.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 4 Ö+1 K -450 19.0/5.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Johan Dahl - Margaretha Dahl 3NT V+2 8 -460 15.0/9.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Björn Sörenstam - Thomas Berg 3NT V+2 10 -460 15.0/9.0
Franciska Levy - Matts Håstad Yvonne Flodqvist - Karl Persson 4 V+2 5 -480 10.0/14.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Suzanne Szücs - Marianne Almén 4 Ö+2 K -480 10.0/14.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Hans Nerell - Björn Lindblom 4 Ö+2 K -480 10.0/14.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Thomas Magnusson - Tore Stormo 6 Ö= K -980 4.0/20.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman Mi Andrén - Cecilia von Scheven 6 V= 5 -980 4.0/20.0
Gunila Langius - Rein Tarmet Gunnar Boström - Maud Danielsson 6 Ö= K -980 4.0/20.0
Gunnar Enmark - Per Melker Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 6NT Ö= 10 -990 0.0/24.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson     - 9.4/-

Bricka 19

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Syd giv
Ö-V i zon
K3
63
D76
KDkn432
D10875
K852
K103
6
Ekn9642
D74
92
85

Ekn109
Ekn854
E1097

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Franciska Levy - Matts Håstad 6 N= E 920 22.0/2.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Gunila Langius - Rein Tarmet 6 N= E 920 22.0/2.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 6 N= E 920 22.0/2.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Ulf Lindelöw - Göran Lindén 5D N+1 E 650 18.0/6.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 4D V-2 K 500 16.0/8.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Kerstin Helleberg - Barbro Westman 5 N+1 E 420 11.0/13.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 5 N+1 E 420 11.0/13.0
Gunnar Boström - Maud Danielsson Johan Dahl - Margaretha Dahl 5 N+1 E 420 11.0/13.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Yvonne Flodqvist - Karl Persson 5 N+1 E 420 11.0/13.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 5 S= 6 400 4.0/20.0
Gunnar Enmark - Per Melker Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3NT N= 4 400 4.0/20.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Mona Iwarson - Paul Iwarson 3NT N= E 400 4.0/20.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Lars Thånell - Åke Falkunge 3D V= 6 -730 0.0/24.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson     - -/10.3

Bricka 20

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Väst giv
alla i zon
E7
Dkn64
1094
E532
Kkn102
97
653
D876
D98643
EK3
82
K10
5
10852
EKDkn7
kn94

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Sörenstam - Thomas Berg Lars Thånell - Åke Falkunge 4 S= 5 620 22.0/2.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Gunila Langius - Rein Tarmet 4 S= 2 620 22.0/2.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 4 S= 10 620 22.0/2.0
Gunnar Boström - Maud Danielsson Johan Dahl - Margaretha Dahl 4D Ö-1 E 200 18.0/6.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Yvonne Flodqvist - Karl Persson 3 N+1 8 170 16.0/8.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 4 S= 2 130 14.0/10.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Mona Iwarson - Paul Iwarson 4 Ö-1 E 100 12.0/12.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 4 S-1 K -100 10.0/14.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3 Ö= E -140 5.0/19.0
Gunnar Enmark - Per Melker Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 3 Ö= E -140 5.0/19.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Ulf Lindelöw - Göran Lindén 3 Ö= E -140 5.0/19.0
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Franciska Levy - Matts Håstad 3 Ö= E -140 5.0/19.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Kerstin Helleberg - Barbro Westman 5 S-2 2 -200 0.0/24.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson     - -/10.3

Bricka 21

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Nord giv
N-S i zon
K107
982
KD9
E1073
kn8

Ekn10875
K9542
D4
K76543
64
D86
E96532
EDkn10
32
kn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg Franciska Levy - Matts Håstad 5D V-5 7 1100 24.0/0.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Yvonne Flodqvist - Karl Persson 5D V-4 E 800 22.0/2.0
Gunnar Boström - Maud Danielsson Johan Dahl - Margaretha Dahl 3NT S+4 Kn 720 20.0/4.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 3NT S+3 E 690 18.0/6.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Lars Thånell - Åke Falkunge 4 S+2 E 680 12.0/12.0
Mi Andrén - Cecilia von Scheven Ulf Lindelöw - Göran Lindén 4 S+2 E 680 12.0/12.0
Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist Gunila Langius - Rein Tarmet 4 S+2 2 680 12.0/12.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist 4 S+2 E 680 12.0/12.0
Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström Mona Iwarson - Paul Iwarson 4 S+2 E 680 12.0/12.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Kerstin Helleberg - Barbro Westman 4 S+1 E 650 4.0/20.0
Gunnar Enmark - Per Melker Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad 4 S+1 E 650 4.0/20.0
Magnus Rasmussen - Dan Johansson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 4 N+1 E 650 4.0/20.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3NT N+1 6 630 0.0/24.0
Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson     - -/10.3

Bricka 22

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Öst giv
Ö-V i zon
D42
K107532
K
1095
kn
Ekn4
98542
E862
E9876
9
D1063
K73
K1053
D86
Ekn7
Dkn4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Enmark - Per Melker Gunnar Boström - Maud Danielsson 3 N+1 6 170 24.0/0.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Yvonne Flodqvist - Karl Persson 2 N+1 6 140 22.0/2.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Franciska Levy - Matts Håstad 1NT N+1 6 120 18.0/6.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 2NT S= 2 120 18.0/6.0
Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad Johan Dahl - Margaretha Dahl 1NT N+1 9 120 18.0/6.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 2 N= E 110 13.0/11.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Gunila Langius - Rein Tarmet 2 S= Kn 110 13.0/11.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 1NT N= 6 90 10.0/14.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Mi Andrén - Cecilia von Scheven 2 N-1 6 -50 8.0/16.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 3 N-2 6 -100 4.0/20.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 4 N-2 D -100 4.0/20.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 4 N-2 6 -100 4.0/20.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Magnus Rasmussen - Dan Johansson 3 S-3 Kn -150 0.0/24.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman     - 10.6/-

Bricka 23

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Syd giv
alla i zon
7
D876
632
97653
KD63
EK94
EDkn
K8
E9
kn10
K108754
D102
kn108542
532
9
Ekn4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 3NT V+1 7 -630 24.0/0.0
Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad Johan Dahl - Margaretha Dahl 3NT V+2 3 -660 22.0/2.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Magnus Rasmussen - Dan Johansson 3NT V+3 3 -690 18.0/6.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Gunila Langius - Rein Tarmet 3NT V+3 6 -690 18.0/6.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 3NT V+3 3 -690 18.0/6.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 3NT V+4 6 -720 14.0/10.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Mi Andrén - Cecilia von Scheven 6 Ö= Kn -1370 12.0/12.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 6NT V= 5 -1440 5.0/19.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Franciska Levy - Matts Håstad 6NT V= 8 -1440 5.0/19.0
Gunnar Enmark - Per Melker Gunnar Boström - Maud Danielsson 6NT V= 5 -1440 5.0/19.0
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 6NT V= 5 -1440 5.0/19.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 6NT V= E -1440 5.0/19.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Yvonne Flodqvist - Karl Persson 6NT V= 6 -1440 5.0/19.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman     - 10.6/-

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2013.04.06

Väst giv
ingen i zon
743
E97
E72
K753
kn86
Dkn10865
96
D10
52

KDkn85
Ekn9862
EKD109
K432
1043
4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Lindelöw - Göran Lindén Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3D V-4 4 800 24.0/0.0
Lars Thånell - Åke Falkunge Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist 5D Ö-3 E 500 20.0/4.0
Gunnar Enmark - Per Melker Gunnar Boström - Maud Danielsson 5D Ö-3 E 500 20.0/4.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Björn Westergren - Ann-Margret Tiblin 5D Ö-3 E 500 20.0/4.0
Ulla Sjöwall - Rolf Borg Franciska Levy - Matts Håstad 3 V-3 3 150 15.0/9.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Gunila Langius - Rein Tarmet 4 Ö-3 D 150 15.0/9.0
Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist Gudrun Strandberg - Lillemor Strindberg 3 S= D 140 11.0/13.0
Thomas Magnusson - Tore Stormo Yvonne Flodqvist - Karl Persson 2 S+1 D 140 11.0/13.0
Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson Birgit von Schreeb - Birgitta Dickson 3 Ö-2 E 100 8.0/16.0
Hans Nerell - Björn Lindblom Ingemar Klera - Wilhelm Sabelström 3 S-1 D -50 5.0/19.0
Lars-Erik Rudström - Kerstin Håstad Johan Dahl - Margaretha Dahl 3 S-1 9 -50 5.0/19.0
Carmen Tuason - Lars Manneteg Mi Andrén - Cecilia von Scheven 3 Ö= E -110 2.0/22.0
Suzanne Szücs - Marianne Almén Magnus Rasmussen - Dan Johansson 4 S-3 D -150 0.0/24.0
Kerstin Helleberg - Barbro Westman     - 10.6/-