Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-18

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.0.

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Bengt Brynell - Erwin Wilhelm
13NT Ö-1 50 18 90% 18 90.0%952EDKn7294382 E10453KD76D963
21 V+1 -110 6 30% 24 60.0%Kn106329K983E62 9710852E104KKn87
Rond 2, som NS mot par 13, Göran Öhrn - Stig Persson
32 S+1 110 16 80% 40 66.7%EK5K410953Kn1062 D74KnED862K984
43NT S+3 690 20 100% 60 75.0%72EKn865K7KD105 EKD8D7EKn108273
Rond 3, som NS mot par 24, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
53NT Ö-1 50 15 75% 75 75.0%E932862Kn104K83 K64Kn973K973Kn6
61NT N+1 120 18 90% 93 77.5%98ED653EK10Kn87 10652KKn9876D43
Rond 4, som ÖV mot par 23, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
74 Ö+1 650 15 75% 108 77.1%KKn54KKn10968KD10 102E8542K106E97
82 S-1 50 3 15% 111 69.4%KDKn106486K10752 76EKn2K5432ED8
Rond 5, som ÖV mot par 22, Monica Mattsson - Sonja Lindblom
93 V= 110 12 60% 123 68.3%7432DKn542KD103 EKn6E108K10EKn872
103NT N-2 200 18 90% 141 70.5%K64ED10532KKn97 9752969865382
Rond 6, som NS mot par 21, Bo Johansson - Elsa Johansson
115 N= 450 9 45% 150 68.2%E7432KDKn10DKn10E KKn986574210873
123NT Ö+4 -520 8 40% 158 65.8%8541065Kn862K43 DKn10732924D982
Rond 7, som NS mot par 20, Elsa Olsson - Birgit Hartman
153 N+1 130 18 90% 176 67.7%Kn7Kn64EK107K872 D954EDKn8653106
162 N-2 -100 11 55% 187 66.8%109763KD2EKKn108 D2EKn2Kn6543953
Rond 8, som NS mot par 19, Håkan Stenfot - Carin Ohlson
175 S-1 -50 7 35% 194 64.7%Kn9ED852E954102 E65K9764KD875
183 S+2 200 7 35% 201 62.8%98752K8433DKn8 EDKn1069KKn109E32
Rond 9, som ÖV mot par 18, Ulf Pernvi - Gunlis Åberg
192NT V-1 -100 7 35% 208 61.2%EK8631064109472 42KKnDKn85KD1043
202 V-5 -500 0 0% 208 57.8%K3KD9873106272 D876EKnE8K8654
Rond 10, som NS mot par 17, Katarina Hjorth - Lars Flyman
213 N+1 130 13 65% 221 58.2%6E6EKn8752Kn542 DKn8KD87KD104K9
223NT V= -600 7 35% 228 57.0%Kn875286DKn102104 6Kn10953753EKD9
Rond 11, som ÖV mot par 16, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
231NT Ö-1 -100 7 35% 235 56.0%E6DKn842K83KD4 1087965EKn97Kn63
243 S+3 -170 7 35% 242 55.0%1097106464Kn6543 EKKn85KD7510597