Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-18

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.0.

Privatprotokoll för Rutger Persson - Lennart Lindahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Karin Sjögren - Gunilla Jerndell
35D S-3 500 18 90% 18 90.0%Kn9861097652473 1032ED83KKn7ED5
42NT S+2 -180 18 90% 36 90.0%Kn10943K42643Kn9 651093D95E8642
Rond 2, som ÖV mot par 9, Ulla Nilborn - Britta-Lena Rundcrantz
53NT V-1 -50 5 25% 41 68.3%Kn10EKD10452E1072 D8755ED86D954
63 N-2 100 13 65% 54 67.5%DKn10842DKn5K965 EK74379432E102
Rond 3, som ÖV mot par 3, Marianne Servin - Ulla Öberg
74 V+1 650 15 75% 69 69.0%KKn54KKn10968KD10 102E8542K106E97
82 S-1 50 3 15% 72 60.0%KDKn106486K10752 76EKn2K5432ED8
Rond 4, som ÖV mot par 10, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
93NT V+1 630 19 95% 91 65.0%7432DKn542KD103 EKn6E108K10EKn872
103 N+1 -130 10 50% 101 63.1%K64ED10532KKn97 9752969865382
Rond 5, som NS mot par 4, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
114 S= 420 3 15% 104 57.8%E7432KDKn10DKn10E KKn986574210873
124 V+3 -510 17 85% 121 60.5%8541065Kn862K43 DKn10732924D982
Rond 6, som NS mot par 11, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
134 V-1 100 12 60% 133 60.5%E1086D3432D973 7521087K86EKn82
141NT N-1 -50 13 65% 146 60.8%E64EK85KD64K7 87532Kn9898654
Rond 7, som ÖV mot par 5, Susanne Levin - Kristina Bengtsson
154 Ö+1 450 17 85% 163 62.7%EK102109852ED95 863KD73942Kn43
163 V= 140 14 70% 177 63.2%EKn85410438D764 KD98765EK10972
Rond 8, som NS mot par 12, Bodil Mörnstad - Carin Millar
175 S-1 -50 7 35% 184 61.3%Kn9ED852E954102 E65K9764KD875
183 S+2 200 7 35% 191 59.7%98752K8433DKn8 EDKn1069KKn109E32
Rond 9, som NS mot par 6, Barbro Jönsson - Yvonne Möller
193 S-1 -50 8 40% 199 58.5%Kn79875E73Kn865 D1095ED32K62E9
204 Ö-2 200 14 70% 213 59.2%Kn1041065495EKn103 E9522KDKn743D9
Rond 10, som ÖV mot par 1, Ingela Jönsson - Algot Johansson
213 Ö-1 -50 13 65% 226 59.5%EK109743933D63 52Kn1054296E1087
224 V-2 -200 0 0% 226 56.5%EK93D7E9Kn8762 D104EK42K86453
Rond 11, som ÖV mot par 7, Birgitta Engman - Inger Claesson
233NT Ö-4 -400 0 0% 226 53.8%E6DKn842K83KD4 1087965EKn97Kn63
244 V-1 -50 20 100% 246 55.9%1097106464Kn6543 EKKn85KD7510597