Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 27/2 Scratch 2013-02-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 27/2 Scratch 2013-02-27

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 22. Medel: 418.0.

Privatprotokoll för Christer Ekberg - Max Elander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 37, Rutger Persson - Claes Nilsson
14 N-3 -150 16 42% 16 42.0%D987432D10410103 106E87532E9436
23NT V+2 -460 7 18% 23 30.0%D89652Kn9E10862 Kn7643EK10871034
Rond 2, som NS mot par 34, Helen Johansson - Marie Nilsson
32 Ö+1 -140 10 26% 33 28.7%DKn9710921087294 EK6643Kn654EKn5
42NT S-1 -100 24 63% 57 37.2%94EKD3Kn9210843 EK832KnD863E62
Rond 3, som NS mot par 19, Bertil Hansson - Lone Stolt
51NT V+1 -120 9 24% 66 34.6%1095DKn4Kn986EK9 KD732106210Kn1087
63 Ö= -110 10 26% 76 33.2%83KKn5242EK432 K1072ED86Kn7Kn105
Rond 4, som NS mot par 39, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
74 S-3 -300 0 0% 76 28.4%K106D54EK987K2 4EK1062DKn1054D7
83 Ö-1 50 19 50% 95 31.1%E95Kn4K109871076 D72K975E3K543
Rond 5, som NS mot par 36, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
94 S+2 480 33 87% 128 37.3%DEKn10963ED8653 EK1084D8753EKn10
102 N+1 140 18 47% 146 38.3%D85397K743E107 EKn107K1032ED659
Rond 6, som NS mot par 33, Nancy Thern - Thore Lindström
112 N+2 170 26 68% 172 41.0%EK952EKn26E732 10876D6DKn521085
123 N-1 -100 7 18% 179 39.1%EKn10927EDKKn986 8438542KKnE742
Rond 7, som NS mot par 13, Per Boberg - Kerstin Boberg
131NT V+4 -210 10 26% 189 38.1%E9438743871032 DKn10K1052DKn52K8
142 Ö-1 50 2 5% 191 35.7%EKn102ED95EK492 D65K8742510865
Rond 8, som NS mot par 38, Inga Derving - Ulla Nilborn
153NT N= 600 20 53% 211 36.9%D476ED10985343 K9EK85KKn7DKn86
162NT N+2 180 28 74% 239 39.2%E104DKnE843DKn98 Kn85E97654DKn65
Rond 9, som NS mot par 35, Rolf-A Gibstein - Maj-Britt Gibstein
173 Ö= -140 8 21% 247 38.1%64K1063K52D642 5974EKn7EKKn1075
183NT N-3 -300 1 3% 248 36.2%E42Kn8K973E532 D983E954E104D9
Rond 10, som NS mot par 32, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
194 V+1 -650 6 16% 254 35.1%ED10988105ED753 Kn6210939876398
203NT V+2 -660 14 37% 268 35.2%421065410657642 DKn98E73D872105
Rond 11, som NS mot par 40, Lena Kampf - Rolf Sjödahl
214 S= 620 23 61% 291 36.4%987K98310E8543 EKKn6534EK853D
225D V-2 500 37 97% 328 39.2%10839765D6EK102 EK97642Kn104Kn72