Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 18/2 Scratch 2013-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18/2 Scratch 2013-02-18

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.0.

Privatprotokoll för Katarina Hjorth - Lars Flyman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Birgitta Engman - Inger Claesson
13NT V-2 100 14 70% 14 70.0%D93D5343KKn973 1084284ED521065
23D Ö= -530 0 0% 14 35.0%KDKn963K9K10875 54ED52Kn1084396
Rond 2, som ÖV mot par 12, Lena Jeppsson - Agneta Johansson
33 V= 140 18 90% 32 53.3%532E6E62Kn10854 EK1074KKn3K9476
44 N= -620 11 55% 43 53.8%Kn107293EK93Kn104 EK964Kn8764875
Rond 3, som ÖV mot par 13, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
72 N+1 -110 14 70% 57 57.0%974K874Kn764D8 E8DKn102103E9742
81 S+3 -170 10 50% 67 55.8%9765324D4E972 DKnD973873DKn63
Rond 4, som ÖV mot par 14, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
113NT V-1 -50 10 50% 77 55.0%DKn75E109K93953 109KD43ED75E64
124 S+1 -650 6 30% 83 51.9%72K98543Kn1092D 109462E5Kn108543
Rond 5, som ÖV mot par 8, Sonja Lindblom - Monica Mattsson
153 V-1 -50 10 50% 93 51.7%64Kn10964KKn103K7 952E5ED4D10853
162 S+1 -140 10 50% 103 51.5%KKn84KD1083Kn763 D71098EKKn74D82
Rond 6, som ÖV mot par 2, Björn Nilsén - Irene Nilsén
173NT N= -400 8 40% 111 50.5%D328329765EK5 109874D6549642
181 S= -70 3 15% 114 47.5%K987K654297D3 ED3DKn8Kn83K1054
Rond 7, som ÖV mot par 9, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
194 S-1 50 13 65% 127 48.8%32KD107E105E854 58654KKn83KKn103
203 S-1 100 18 90% 145 51.8%K6543D9K73D97 Kn7KKn498528432
Rond 8, som NS mot par 3, Malou Heine - Bodil von Celsing
213 V-5 250 20 100% 165 55.0%7ED103K5437653 ED965242Kn92K9
223 S+2 150 3 15% 168 52.5%K105KD6E52DKn63 EKn109KDKn7641082
Rond 9, som NS mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
233NT S+3 690 14 70% 182 53.5%D10EKD97KKn106510 E4104E974KDKn74
243 V-1 50 19 95% 201 55.8%765297542K5E4 EKn41083Kn982D82
Rond 10, som ÖV mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
252NT Ö= 120 13 65% 214 56.3%Kn653E643ED10KKn 10982KD8543ED2
262 N+1 -140 10 50% 224 56.0%1063KnDKn85321096 952EK98EK7432
Rond 11, som NS mot par 11, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
271NT Ö+3 -180 12 60% 236 56.2%KKn98EK8363D76 D421051085410854
283NT S-1 -100 5 25% 241 54.8%953EDK85EKn984 KD2854292KD72