Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18/2 Scratch 2013-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18/2 Scratch 2013-02-18

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.0.

Privatprotokoll för Ingela Jönsson - Karin Sjögren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Håkan Stenfot - Carin Ohlson
13NT V-2 -100 6 30% 6 30.0%E751092KKn97D42 KKn6EKKn761086E8
23 N= -140 5 25% 11 27.5%E107K1076436EKn2 82Kn98ED752D43
Rond 2, som ÖV mot par 9, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
32 N= -110 4 20% 15 25.0%532E6E62Kn10854 EK1074KKn3K9476
42 N+2 -170 20 100% 35 43.8%Kn107293EK93Kn104 EK964Kn8764875
Rond 3, som ÖV mot par 2, Björn Nilsén - Irene Nilsén
51NT V+2 150 14 70% 49 49.0%63E1072KKn932104 KKn82KDKnD74DKn3
61NT S= -90 3 15% 52 43.3%843EKn985KD1073 65KD10243EKn1084
Rond 4, som NS mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
73 N+1 170 19 95% 71 50.7%D5265EKD52KKn6 KKn1063E93981053
83 S= 140 6 30% 77 48.1%1084EKn2KKn92854 EKK10865E1065K10
Rond 5, som NS mot par 3, Malou Heine - Bodil von Celsing
92NT N= 120 11 55% 88 48.9%E5EKn642K7K1097 KDKn72871095325
102NT V-1 100 13 65% 101 50.5%E109376510543K6 Kn2109832KD9872
Rond 6, som ÖV mot par 11, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
112NT V+2 180 16 80% 117 53.2%DKn75E109K93953 109KD43ED75E64
125 N-1 100 19 95% 136 56.7%72K98543Kn1092D 109462E5Kn108543
Rond 7, som NS mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
132 V-1 100 6 30% 142 54.6%10Kn983ED94K843 EDKn532710863E7
142 Ö+2 -170 2 10% 144 51.4%E875498432D92 Kn62K874ED10874
Rond 8, som NS mot par 12, Lena Jeppsson - Agneta Johansson
152 N= 110 18 90% 162 54.0%KDKn8KD2976Kn92 E1073873852E64
163 Ö-4 400 20 100% 182 56.9%10963Kn43D952104 E52E76526EK95
Rond 9, som ÖV mot par 5, Birgitta Engman - Inger Claesson
174 S-2 100 19 95% 201 59.1%D328329765EK5 109874D6549642
181 Ö+1 110 8 40% 209 58.1%K987K654297D3 ED3DKn8Kn83K1054
Rond 10, som ÖV mot par 6, Marianne Servin - Ulla Öberg
212 S+1 -140 6 30% 215 56.6%Kn103Kn6576EDKn104 K84K987ED10882
223NT N+2 -460 1 5% 216 54.0%8763EKn751098K5 D94284323E974
Rond 11, som ÖV mot par 7, Bengt Brynell - Lennart Kroon
251NT V+1 120 13 65% 229 54.5%Kn653E643ED10KKn 10982KD8543ED2
262 N+1 -140 10 50% 239 54.3%1063KnDKn85321096 952EK98EK7432