Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2013-02-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2013-02-25

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.0.

Privatprotokoll för Katarina Hjorth - Lars Flyman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Grete Derand - Berit Linse
14D S-1 100 13 65% 13 65.0%E94EKKn864D533 KKn87510953Kn10K6
21NT V= 90 12 60% 25 62.5%D943K53D105872 E1075E72E63E109
Rond 2, som ÖV mot par 8, Eva Andersson - Curt Andersson
33 S+1 -130 14 70% 39 65.0%109643K73Kn84D6 K87E1086D76537
43NT N= -600 13 65% 52 65.0%E108732E10431064 DKn96Kn9298D975
Rond 3, som ÖV mot par 2, Håkan Stenfot - Carin Ohlson
51NT V+2 150 18 90% 70 70.0%65D1032E986543 Kn109EK109EKD5Kn2
63NT Ö+1 630 2 10% 72 60.0%EKD6EKKn9EKD42 742DD97652K86
Rond 4, som ÖV mot par 9, Birgitta Engman - Inger Claesson
73NT V= 600 16 80% 88 62.9%DKn952842D2K105 E10105EK9864E83
81NT V-1 -50 12 60% 100 62.5%109731052D831094 EKK986EKn96Kn86
Rond 5, som NS mot par 3, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
93NT S+1 430 12 60% 112 62.2%97K98642E65E9 E865EKnK10942K8
104 Ö+1 -650 2 10% 114 57.0%94242KKn64EKn82 87DKn87653D733
Rond 6, som NS mot par 10, Marianne Servin - Ulla Öberg
114 Ö= -420 6 30% 120 54.5%K876E910832Kn52 9543K10674D984
123 Ö-1 50 8 40% 128 53.3%Kn768K874EK753 E10542D951091098
Rond 7, som ÖV mot par 4, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
132 S+2 -170 14 70% 142 54.6%Kn6586KKn54Kn632 K943K3862E1098
141NT V+1 120 18 90% 160 57.1%872E105Kn8521082 E103K97E3DKn743
Rond 8, som NS mot par 11, Bengt Brynell - Hasse Jiborn
152NT S-3 -300 5 25% 165 55.0%D107KnEKn743ED42 9854EK42108685
163NT Ö-1 100 15 75% 180 56.2%DKn53K2K753862 K610983D108DKn43
Rond 9, som NS mot par 5, Rutger Persson - Lennart Lindahl
172NT S+1 150 19 95% 199 58.5%3Kn75D874EKn954 K1084EK6K95762
183NT S+1 630 13 65% 212 58.9%KKn53KD7107KKn74 ED7E6DKn8D9862
Rond 10, som ÖV mot par 12, Agneta Johansson - Lena Jeppsson
193NT Ö+3 690 12 60% 224 58.9%EKKnED83ED10EK3 9752K2Kn97D1092
204 N-1 100 16 80% 240 60.0%Kn9376K7543Kn102 87D98EKn982E93
Rond 11, som ÖV mot par 6, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
212D N-3 800 20 100% 260 61.9%ED7EK9792E976 Kn84283K86KKn83
224 N-1 50 6 30% 266 60.5%D1096Kn75KKn105K3 EKn752E6D94Kn98