Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling 30/1 Scratch 2013-01-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling 30/1 Scratch 2013-01-30

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 30, Torbjörn Järnum - Nils Lindblad
11NT S+1 120 15 68% 15 68.0%D9638862E7652 E5Kn9743EKKnKKn10
25 Ö-2 100 10 45% 25 56.5%Kn106KKn1054K86410 EKD954E332Kn86
Rond 2, som NS mot par 24, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
134 S= 130 11 50% 36 54.3%87275E105ED987 EK95K6497KKn62
144 V= -420 6 27% 42 47.5%DKn97K5Kn875542 K85431074942E7
Rond 3, som ÖV mot par 23, Peter Flamholc - Birgitta Flamholc
153NT N+4 -720 2 9% 44 39.8%10984D82K105Kn83 763KKn943731072
161 N-2 100 4 18% 48 36.2%KD84K76543DKn2 972DKnK53E10932
Rond 4, som ÖV mot par 22, Sonja Lindblom - Monica Mattsson
174 N= -420 16 73% 64 41.4%7D532DKn9843KD Kn964109852Kn984
183 V-1 -50 11 50% 75 42.5%1054K3210852K98 EK732987DE754
Rond 5, som ÖV mot par 21, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
193NT S+3 -490 11 50% 86 43.3%974E108DKn107872 D8632542642Kn5
204 Ö+1 650 17 77% 103 46.7%K10942K2K872ED EDKn8610543E1073
Rond 6, som NS mot par 20, Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson
212 S+2 170 15 68% 118 48.6%8432Kn65K109435 E5KD9732EKn1072
224 Ö+2 -680 7 32% 125 47.2%DKn4273Kn9810872 E1063K10104DKn654
Rond 7, som NS mot par 19, Marianne Olsson - Ulf Ohlsson
234 Ö-1 100 19 86% 144 50.2%KD69731073D754 83KDKn86EKn10983
243 S+1 170 18 82% 162 52.5%10762K9842Kn1094 EKKn54D73D9862
Rond 8, som ÖV mot par 18, Anitha Lindgren - Marian Krook
253NT Ö+1 630 16 73% 178 53.9%Kn83KD108D5EK76 ED104EKn9986432
266 Ö= 1430 22 100% 200 56.8%KD32E1093E9532 8K62KD107EKD104
Rond 9, som NS mot par 34, Lena Kampf - Mona Andersson
274 V-1 50 19 86% 219 58.5%8621081064Kn6532 109KD643DKn7K97
282NT S-1 -100 3 14% 222 56.0%EDKn8D2D864342 54KKn764K5E1095
Rond 10, som NS mot par 33, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
294 S-3 -300 2 9% 224 53.5%985K652D76539 EKD102D84EKKnD10
302 V+1 -110 0 0% 224 50.9%94108752109D1096 EK1075EKD3E742
Rond 11, som NS mot par 32, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
313NT S+2 660 18 82% 242 52.3%E6D98K753EKn87 K105EK103E864K9
323NT N+1 430 21 95% 263 54.3%E96DKn105KD9652 KKn7KKn964D987Kn
Rond 12, som NS mot par 31, Per Boberg - Bo Wendt
332NT N+1 150 19 86% 282 55.7%E8D510653EDKn106 DKn93109863E9K7
343NT Ö+2 -460 0 0% 282 53.3%D108DKn64385436 Kn76K97DKn9E832