Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-01-23

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lisa Engström - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 36, Marianne Forsberg - Tor Holmberg
14 V+1 -450 4 18% 4 18.0%K95D8Kn10952EKn3 Kn7637432841065
23NT Ö-2 100 22 100% 26 59.0%4KKn1043E963Kn94 Kn1076ED98281086
Rond 2, som NS mot par 28, Gunilla Ljung - Elsie Hägg
174 V+1 -450 8 36% 34 51.3%K610642109710862 1082Kn73E863Kn43
183 N-2 -200 2 9% 36 40.8%53KD1076E92765 KD1096E83Kn3KKn3
Rond 3, som ÖV mot par 27, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
193NT N+1 -430 1 5% 37 33.6%842942KKn107Kn64 E965875E95K87
204 N-1 100 20 91% 57 43.2%Kn106932KnEK8642 D85107E7542D93
Rond 4, som ÖV mot par 26, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
213 Ö+3 170 3 14% 60 39.0%KKnK4EKn97542D7 75953KD3EKKn54
222 N-1 50 15 68% 75 42.6%K64Kn7654K542D D1082KD983Kn863
Rond 5, som ÖV mot par 25, Willy Landgren - Bibi Jönsson
234 V-2 -200 8 36% 83 41.9%Kn10963KnD103KDKn6 74KD1098632Kn9E
241NT V+1 120 6 27% 89 40.4%E953Kn52K7K754 Kn6EDKn963D10863
Rond 6, som NS mot par 24, Marianne Servin - Ulla Öberg
252 Ö+1 -140 9 41% 98 40.5%KKn62K84KKn10493 104D7D9862KKn105
263 V+1 -170 11 50% 109 41.2%D7652Kn64321096 EKn8274KDEK543
Rond 7, som NS mot par 23, Sonja Lindblom - Monica Mattsson
275 S-2 -100 5 23% 114 39.8%EKn8EKn765K8D74 K752109EKn4EK96
285 N= 600 5 23% 119 38.6%K7510E5KD87653 EKn108EKn98962EKn
Rond 8, som ÖV mot par 22, Christer Ekberg - Max Elander
294 N= -620 0 0% 119 36.1%KKn7574K86DKn108 D109432EKE7536
304 Ö-2 -100 1 5% 120 34.1%EK976E875K984 D8DKn2ED1076K107
Rond 9, som NS mot par 21, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
313NT V-1 50 18 82% 138 36.9%D84Kn108638K965 Kn92ED7542Kn1032
323NT N-2 -100 7 32% 145 36.7%DKn9EK1083742E2 E3652K1086KKn86
Rond 10, som NS mot par 20, Bengt Edlund - Jan Holmander
334 N+3 510 22 100% 167 40.0%EK5EK7543D5E3 Kn73D8732KDKn82
343 S+1 130 16 73% 183 41.6%K9298Kn762ED62 E6D6E1043K9753
Rond 11, som NS mot par 38, Lena Kampf - Mona Andersson
354 Ö+1 -650 9 41% 192 41.6%DKn52D952105863 8733KKn9KD10972
365 V= -600 8 36% 200 41.4%KD74E721087232 Kn108K1085DKn9637
Rond 12, som NS mot par 37, Margareta Nilson - Marie Nilsson
372 V-1 50 21 95% 221 43.7%107KD979754EKn5 K985Kn423KD942
384 S-1 -50 4 18% 225 42.6%E8767543DKn6D8 DKn32KD8E8EK53