Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2012-11-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2012-11-21

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.9.

Privatprotokoll för Anitha Lindgren - Marian Krook

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 30, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
14 Ö= -420 5.0 23% 5 23.0%KEKD842D1086109 1076Kn105KKn87542
22 N+1 110 6.0 27% 11 25.0%D65EK5DKn10842D KKn10Kn873EK10983
Rond 2, som NS mot par 29, Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson
33NT N+2 460 21.0 95% 32 48.3%Kn82EKD6EK8476 D4107D1073EKKn82
43NT Ö= -600 16.0 73% 48 54.5%Kn92862E8K9532 D107431097D32Kn4
Rond 3, som NS mot par 28, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
52NT N= 120 11.0 50% 59 53.6%K862DKn104K7EK7 E54965Kn1062D93
64NT Ö-3 300 22.0 100% 81 61.3%1096DKn731085E86 E742K649764D3
Rond 4, som NS mot par 24, Grete Derand - Anita Martinsson
153 N-1 -100 6.0 27% 87 56.4%K39653E42Kn983 E1062EDKnDK10764
163NT V-1 100 15.0 68% 102 57.9%D10931074Kn97542 Kn54E86532ED56
Rond 5, som ÖV mot par 23, Britta Strömbeck - Louise Nordlindh
174 V= 420 7.0 32% 109 55.0%754E5D765KD32 KDKn1096K7382E8
181 N= -80 9.0 41% 118 53.6%62DKn1084ED4543 KKn105732Kn9ED96
Rond 6, som ÖV mot par 22, Håkan Linse - Bo Wendt
193 S= -140 5.0 23% 123 50.8%64KD953KKnK1032 D5Kn1087ED95974
204D S-4 1100 20.0 91% 143 54.2%EKKnK542K96432 D753D10542KDKn6
Rond 7, som ÖV mot par 21, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
214 V-1 -50 6.0 27% 149 52.1%E542K43KD102107 KKn109652E76D84
223NT N-3 150 19.0 86% 168 54.5%EKn76KD10876384 8596542E54D105
Rond 8, som NS mot par 20, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
234D N-2 -500 0.0 0% 168 50.9%KD4EK74298642 Kn1093DKn3E85327
243NT Ö+1 -430 7.0 32% 175 49.7%93DKn97375K974 K1076564E641086
Rond 9, som NS mot par 19, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
253NT S+2 460 21.0 95% 196 52.4%E75D3D1065EK52 D93KKn985K87D4
264 N= 620 15.0 68% 211 53.2%D8EKn76KD109464 EK7653K8525K3
Rond 10, som ÖV mot par 18, Rolf Bergström - Christer Löfgren
273 N= -110 18.0 82% 229 54.7%Kn1097KKn9D1063104 D86ED62K87572
284 N= -620 2.0 9% 231 52.5%1072Kn983943743 KKn9864DD75E86
Rond 11, som NS mot par 17, Stig Unoson - Gunnar Erlandsson
293NT S-2 -200 4.0 18% 235 50.8%EKn762D6DKn10953 D10K872KD9842E
303NT V-1 50 20.0 91% 255 52.6%K986D54368654 Kn10K762K8752D9
Rond 12, som NS mot par 31, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
313 S= 110 5.0 23% 260 51.3%EK875E94Kn41063 D463ED82K9842
322 V+1 -110 10.0 45% 270 51.1%E879874K76K64 10953D53E8Kn1032