Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2012-11-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2012-11-21

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.9.

Privatprotokoll för Anita Olofsson - Anna Kjellberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Stig Unoson - Gunnar Erlandsson
15D N-3 -500 0.0 0% 0 0.0%KEKD842D1086109 1076Kn105KKn87542
23NT N+2 660 19.0 86% 19 43.0%D65EK5DKn10842D KKn10Kn873EK10983
Rond 2, som ÖV mot par 32, Tommy Lööf - Lars Flyman
33 N+2 -150 16.0 73% 35 53.0%E106598Kn5D10543 K973Kn54329629
43NT Ö+1 630 12.0 55% 47 53.5%K85ED5431097ED E6KKnKKn65410876
Rond 3, som ÖV mot par 31, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
52 Ö-4 -200 1.0 5% 48 43.8%738732D84Kn854 DKn109EKE9531062
63NT Ö-2 -200 2.0 9% 50 38.0%K3E9852EKDK97 DKn8510Kn32Kn10542
Rond 4, som ÖV mot par 30, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
72NT V+1 150 16.0 73% 66 43.0%E6732E10852D63 Kn10742EKD44E84
84 Ö-1 -50 11.0 50% 77 43.9%EKn542Kn8EKKn742 D109K72DKn32853
Rond 5, som NS mot par 29, Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson
93NT Ö+2 -660 3.0 14% 80 40.6%K432Kn763105443 DKn8698983D962
104 V= -620 1.0 5% 81 37.0%96Kn4K109542753 D84285E87EK84
Rond 6, som NS mot par 28, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
114 N-1 -50 6.0 27% 87 36.1%EKn8Kn10986K4K83 K65E3210972EKn2
123 S+1 130 12.1 55% 99.1 37.7%EK9D63109543105 103K74EDED9742
Rond 7, som ÖV mot par 27, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
133NT S+2 -660 4.0 18% 103.1 36.2%Kn43KDKn310732Kn2 E1086108742D987
145 N+1 -420 8.0 36% 111.1 36.1%Kn65ED1094324Kn2 D10786K8529754
Rond 8, som NS mot par 26, Marianne Servin - Ulla Öberg
153 S+1 130 19.0 86% 130.1 39.5%K39653E42Kn983 E1062EDKnDK10764
163NT V-1 100 15.0 68% 145.1 41.2%D10931074Kn97542 Kn54E86532ED56
Rond 9, som NS mot par 24, Grete Derand - Anita Martinsson
172 V+2 -170 21.0 95% 166.1 44.4%E8Kn10642EKn93Kn7 32D98K104109654
181 N+1 110 20.0 91% 186.1 47.0%ED983E6K1082K7 74K957653Kn1082
Rond 10, som NS mot par 23, Britta Strömbeck - Louise Nordlindh
192 S+1 140 17.0 77% 203.1 48.6%KKn7E64864E865 E109832210732DKn
202 S-2 -200 13.0 59% 216.1 49.1%1084109873DKn1087 962EKn98763EE5
Rond 11, som NS mot par 22, Håkan Linse - Bo Wendt
214 V-1 50 16.0 73% 232.1 50.2%D8637Kn943E962 Kn1097ED885KKn53
222NT N-1 -50 17.0 77% 249.1 51.5%D9432Kn8KKn2E62 K10ED10739KKn973
Rond 12, som NS mot par 21, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
232 N+2 170 18.0 82% 267.1 52.8%KD4EK74298642 Kn1093DKn3E85327
243NT V+2 -460 1.0 5% 268.1 50.8%93DKn97375K974 K1076564E641086