Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Falu BK » Partävling 2007-05-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Falu BK

Partävling 2007-05-08

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 0.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Christina Svensson - Lars Ola Thuresson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 11, Monica Eriksson - Jesper Rundin
12 V-2 100 1.0 60% 1 60.0%
23D Ö-1 100 -1.0 40% 0 50.0%
Rond 2, som NS mot par 6, Hans-Erik Hedström - Per Flemström
31NT V= -90 -1.0 40% -1 46.7%
42 Ö-1 100 2.0 70% 1 52.5%
Rond 3, som ÖV mot par 13, Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre
53NT N+1 -630 -3.0 20% -2 46.0%
64 S= -420 -3.0 20% -5 41.7%
Rond 4, som NS mot par 10, Lars Björkman - Rolf Westin
74 V+1 -650 -3.0 20% -8 38.6%
81NT S+1 120 -1.0 40% -9 38.8%
Rond 5, som ÖV mot par 7, Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson
92NT Ö+1 150 0.0 50% -9 40.0%
105D V-2 -500 -5.0 0% -14 36.0%
Rond 6, som ÖV mot par 2, Svante Johansson - Per Norman
113NT N= -400 -5.0 0% -19 32.7%
123NT Ö-3 -150 -5.0 0% -24 30.0%
Rond 7, som NS mot par 4, Olle Eriksson - Per Erlandsson
134 V-1 100 4.0 90% -20 34.6%
142 N= 110 -2.0 30% -22 34.3%
Rond 8, Frirond
15  - -1.2 38% -23.2 34.5%
16  - -1.2 38% -24.4 34.8%
Rond 9, som ÖV mot par 8, Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell
172 S= -90 3.0 80% -21.4 37.4%
185 V-1 -50 -5.0 0% -26.4 35.3%
Rond 10, som ÖV mot par 1, Sven Johannesson - Barbro Johannesson
194 S= -420 -3.0 20% -29.4 34.5%
202D S+2 -1070 -5.0 0% -34.4 32.8%
Rond 11, som ÖV mot par 12, Miro Bakrac - Bert Olsson
211NT N-2 200 4.0 90% -30.4 35.5%
224 S-1 50 0.0 50% -30.4 36.2%
Rond 12, som NS mot par 5, Solveig Redhe - Inger Wallin
233NT Ö+3 -690 3.0 80% -27.4 38.1%
243NT V+3 -490 -2.0 30% -29.4 37.8%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Bert Olsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2 S+3 200 5.0/-5.0
Svante Johansson - Per Norman Solveig Redhe - Inger Wallin 1 S+3 170 3.0/-3.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 V-2 100 1.0/-1.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 1NT S= 90 -1.0/1.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lars Björkman - Rolf Westin 4 S-1 -50 -3.0/3.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Sven Johannesson - Barbro Johannesson 2NTD S-1 -100 -5.0/5.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell   - -1.8/-

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Lars Björkman - Rolf Westin 4 S+1 650 5.0/-5.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Sven Johannesson - Barbro Johannesson 5 S= 600 3.0/-3.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4D Ö-3 500 1.0/-1.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Monica Eriksson - Jesper Rundin 3D Ö-1 100 -1.0/1.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 3 Ö-1 50 -3.0/3.0
Svante Johansson - Per Norman Solveig Redhe - Inger Wallin 5 N-2 -200 -5.0/5.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell   - -1.8/-

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Lars Björkman - Rolf Westin Monica Eriksson - Jesper Rundin 1NT V-1 100 5.0/-5.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 2 S= 90 3.0/-3.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 1NT V= -90 -1.0/1.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Miro Bakrac - Bert Olsson 1NT V= -90 -1.0/1.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Svante Johansson - Per Norman 1NT V= -90 -1.0/1.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2 S-2 -100 -5.0/5.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson   - 0.1/-

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 2 S+1 140 5.0/-5.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 Ö-1 100 2.0/-2.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2 Ö-1 100 2.0/-2.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Miro Bakrac - Bert Olsson 2 Ö+1 -140 -2.0/2.0
Lars Björkman - Rolf Westin Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 Ö+1 -140 -2.0/2.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Svante Johansson - Per Norman 4 S-2 -200 -5.0/5.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson   - 0.1/-

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 3NT S+2 660 5.0/-5.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 3NT N+1 630 3.0/-3.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Miro Bakrac - Bert Olsson 3NT S= 600 1.0/-1.0
Svante Johansson - Per Norman Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 3 N= 110 -2.0/2.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2 S+1 110 -2.0/2.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Sven Johannesson - Barbro Johannesson 3NT N-1 -100 -5.0/5.0
Lars Björkman - Rolf Westin   - -/1.0

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 4 S+1 450 5.0/-5.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 4 S= 420 3.0/-3.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Sven Johannesson - Barbro Johannesson 2 N= 110 1.0/-1.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Miro Bakrac - Bert Olsson 4 S-1 -50 -1.0/1.0
Svante Johansson - Per Norman Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 4 N-2 -100 -4.0/4.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4D N-1 -100 -4.0/4.0
Lars Björkman - Rolf Westin   - -/1.0

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Svante Johansson - Per Norman 5 V-1 100 5.0/-5.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 4 V= -620 2.0/-2.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Sven Johannesson - Barbro Johannesson 4 V= -620 2.0/-2.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Lars Björkman - Rolf Westin 4 V+1 -650 -3.0/3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 4 V+1 -650 -3.0/3.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Olle Eriksson - Per Erlandsson 4 V+1 -650 -3.0/3.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin   - -/0.3

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Solveig Redhe - Inger Wallin Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 1NT S+3 180 5.0/-5.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Olle Eriksson - Per Erlandsson 3 S+2 150 3.0/-3.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Lars Björkman - Rolf Westin 1NT S+1 120 -1.0/1.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Svante Johansson - Per Norman 1NT S+1 120 -1.0/1.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 1NT S+1 120 -1.0/1.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Sven Johannesson - Barbro Johannesson 3 N= 110 -5.0/5.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin   - -/0.3

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Solveig Redhe - Inger Wallin 3 Ö+1 -130 5.0/-5.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Svante Johansson - Per Norman 3 Ö+2 -150 0.0/0.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Monica Eriksson - Jesper Rundin 3 Ö+2 -150 0.0/0.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 4 Ö+1 -150 0.0/0.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 2NT Ö+1 -150 0.0/0.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Lars Björkman - Rolf Westin 3NT Ö= -600 -5.0/5.0
Miro Bakrac - Bert Olsson   - 0.6/-

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 5D V-2 500 5.0/-5.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Svante Johansson - Per Norman 1NT Ö= -90 3.0/-3.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Solveig Redhe - Inger Wallin 3 V= -110 1.0/-1.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 1NT Ö+1 -120 -1.0/1.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Lars Björkman - Rolf Westin 2 Ö+2 -130 -3.0/3.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Monica Eriksson - Jesper Rundin 1NT Ö+3 -180 -5.0/5.0
Miro Bakrac - Bert Olsson   - 0.6/-

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Svante Johansson - Per Norman Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 3NT N= 400 5.0/-5.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Olle Eriksson - Per Erlandsson 2 N+2 130 3.0/-3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Lars Björkman - Rolf Westin 2 N+1 110 1.0/-1.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 Ö-1 50 -1.0/1.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Miro Bakrac - Bert Olsson 3 Ö= -140 -3.0/3.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Hans-Erik Hedström - Per Flemström 3 Ö+1 -170 -5.0/5.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson   - 2.0/-

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Svante Johansson - Per Norman Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 3NT Ö-3 150 5.0/-5.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Lars Björkman - Rolf Westin 2 N= 110 2.0/-2.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Olle Eriksson - Per Erlandsson 3 S= 110 2.0/-2.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Miro Bakrac - Bert Olsson 3 V-1 50 -2.0/2.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 V-1 50 -2.0/2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 V= -110 -5.0/5.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson   - 2.0/-

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Olle Eriksson - Per Erlandsson 4 V-1 100 4.0/-4.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Sven Johannesson - Barbro Johannesson 4 V-1 100 4.0/-4.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3 V= -140 1.0/-1.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 V+2 -170 -1.0/1.0
Lars Björkman - Rolf Westin Miro Bakrac - Bert Olsson 4 Ö= -620 -3.0/3.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Solveig Redhe - Inger Wallin 4 V+2 -680 -5.0/5.0
Svante Johansson - Per Norman   - -/-0.1

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Sven Johannesson - Barbro Johannesson 2 N+1 140 3.0/-3.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Solveig Redhe - Inger Wallin 2 N+1 140 3.0/-3.0
Lars Björkman - Rolf Westin Miro Bakrac - Bert Olsson 2 N+1 140 3.0/-3.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Olle Eriksson - Per Erlandsson 2 N= 110 -2.0/2.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 1 N+1 110 -2.0/2.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 V= -110 -5.0/5.0
Svante Johansson - Per Norman   - -/-0.1

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 1 Ö+1 -110 5.0/-5.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Svante Johansson - Per Norman 3 V= -140 2.0/-2.0
Lars Björkman - Rolf Westin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 Ö+1 -140 2.0/-2.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson Solveig Redhe - Inger Wallin 3 Ö+1 -170 -2.0/2.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Sven Johannesson - Barbro Johannesson 3 V+1 -170 -2.0/2.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Miro Bakrac - Bert Olsson 2 Ö+3 -200 -5.0/5.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson   - -/-1.2

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Per Erlandsson Solveig Redhe - Inger Wallin 5 V-1 100 3.0/-3.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Svante Johansson - Per Norman 3NT Ö-1 100 3.0/-3.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Miro Bakrac - Bert Olsson 3NT V-1 100 3.0/-3.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 3 S-2 -100 -1.0/1.0
Lars Björkman - Rolf Westin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 V+1 -110 -3.0/3.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Sven Johannesson - Barbro Johannesson 2 N-3 -150 -5.0/5.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson   - -/-1.2

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Miro Bakrac - Bert Olsson Svante Johansson - Per Norman 4 S= 130 5.0/-5.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 3 S= 110 1.0/-1.0
Lars Björkman - Rolf Westin Sven Johannesson - Barbro Johannesson 2 S+1 110 1.0/-1.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 2 S+1 110 1.0/-1.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 2 S= 90 -3.0/3.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 2 N-1 -50 -5.0/5.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson   - -1.5/-

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 5 V-1 50 5.0/-5.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 3 Ö= -140 3.0/-3.0
Solveig Redhe - Inger Wallin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 2 V+3 -150 -1.0/1.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Svante Johansson - Per Norman 3 V+2 -150 -1.0/1.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 2NT Ö+1 -150 -1.0/1.0
Lars Björkman - Rolf Westin Sven Johannesson - Barbro Johannesson 3NT Ö+1 -430 -5.0/5.0
Olle Eriksson - Per Erlandsson   - -1.5/-

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 4 S= 420 3.0/-3.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4 S= 420 3.0/-3.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 4 S= 420 3.0/-3.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Svante Johansson - Per Norman 2NT S+2 180 -1.0/1.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Olle Eriksson - Per Erlandsson 3 N+1 130 -4.0/4.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Lars Björkman - Rolf Westin 3 N+1 130 -4.0/4.0
Solveig Redhe - Inger Wallin   - -0.5/-

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 2D S+2 1070 5.0/-5.0
Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson Olle Eriksson - Per Erlandsson 3NT Ö-3 300 3.0/-3.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 3 N-1 -100 1.0/-1.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson 4 Ö= -130 -1.0/1.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Lars Björkman - Rolf Westin 3D N-1 -200 -3.0/3.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Svante Johansson - Per Norman 3NT Ö= -600 -5.0/5.0
Solveig Redhe - Inger Wallin   - -0.5/-

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Svante Johansson - Per Norman Olle Eriksson - Per Erlandsson 2D V-2 300 5.0/-5.0
Lars Björkman - Rolf Westin Solveig Redhe - Inger Wallin 2NT V-2 100 3.0/-3.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 2NT V-1 50 1.0/-1.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 2NT N-1 -100 -1.0/1.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 1NT N-2 -200 -4.0/4.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Monica Eriksson - Jesper Rundin 2 S-2 -200 -4.0/4.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström   - -/1.4

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 4 N= 130 5.0/-5.0
Svante Johansson - Per Norman Olle Eriksson - Per Erlandsson 4 S-1 -50 0.0/0.0
Lars Björkman - Rolf Westin Solveig Redhe - Inger Wallin 5 S-1 -50 0.0/0.0
Miro Bakrac - Bert Olsson Christina Svensson - Lars Ola Thuresson 4 S-1 -50 0.0/0.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Monica Eriksson - Jesper Rundin 4 S-1 -50 0.0/0.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell 5 S-2 -100 -5.0/5.0
Hans-Erik Hedström - Per Flemström   - -/1.4

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Monica Eriksson - Jesper Rundin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 5 Ö+2 -640 5.0/-5.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Solveig Redhe - Inger Wallin 3NT Ö+3 -690 3.0/-3.0
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Olle Eriksson - Per Erlandsson 3NT Ö+4 -720 0.0/0.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Miro Bakrac - Bert Olsson 3NT Ö+4 -720 0.0/0.0
Svante Johansson - Per Norman Lars Björkman - Rolf Westin 6NT Ö+1 -1470 -4.0/4.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 6NT Ö+1 -1470 -4.0/4.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson   - -/0.3

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Sven Johannesson - Barbro Johannesson Olle Eriksson - Per Erlandsson 3NT V= -400 5.0/-5.0
Carl-Erik Mattsson - Erdem Imre Miro Bakrac - Bert Olsson 3NT V+2 -460 3.0/-3.0
Svante Johansson - Per Norman Lars Björkman - Rolf Westin 3NT V+3 -490 -2.0/2.0
Christina Svensson - Lars Ola Thuresson Solveig Redhe - Inger Wallin 3NT V+3 -490 -2.0/2.0
Birgitta Bodén - Louise Olderin-Hazell Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson 3NT V+3 -490 -2.0/2.0
Monica Eriksson - Jesper Rundin Hans-Erik Hedström - Per Flemström 3NT V+3 -490 -2.0/2.0
Tom Hjertstedt - Sven Åke Georgsson   - -/0.3