Kommande tävlingar
01/11 Manfred Kamras minne
01/11 Ludvikaguldet 2014
08/11 Allsvenskan Division II
Rapporterade tävlingar
12/10 Guldskvadern 2014
11/10 Oskarskamns BK - Jubileumsguld
11/10 Döderhultskampen Omg 1
Svenska Bridgeförbundet » Guldgruvan H 2012-08-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Guldgruvan H 2012-08-05

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 76. Medel: 505.6.

Privatprotokoll för Ulla-Britt Olsson - Eva Benckert

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 801, Lars Lundgren - Per-Ake Jansson
13NT N= 400 2.0 14% 2 14.0%54ED993KKn8543 EDKn627EK42D97
22 S= 110 9.0 64% 11 39.0%KnKn108542KKn9476 EKD1096D3KKn852
Rond 2, som NS mot par 802, Lilly Sturesson - Christina Blomberg
33 Ö= -110 2.0 14% 13 30.7%DKn1083EKD9273D E7Kn6Kn96297543
44 Ö= -620 0.0 0% 13 23.0%E93EKD105KKn932 108653108963D75
Rond 3, som NS mot par 803, Viktor Andreasson - Kristina Johnson
52 Ö= -110 5.0 36% 18 25.6%D95Kn4Kn10752ED6 E7663EK8410532
63NT N+4 520 0.0 0% 18 21.3%ED8KKn5E542ED2 K95ED87KKn10964
Rond 4, som NS mot par 804, Karola Hogberg - Lars Lilja
72 N+1 140 10.0 71% 28 28.4%ED52E63KKnKn1042 107K9742D8K986
82 Ö+2 -170 0.0 0% 28 24.9%6Kn10D109642EDKn4 EKD87537810972
Rond 5, som NS mot par 805, Roger Ahlbom - Zennica Hammar
93 Ö= -110 2.0 14% 30 23.7%Kn8K8542Kn65465 KD10EDKn3872E72
106 Ö-1 100 10.0 71% 40 28.4%DKn43107KKn96443 10987652Kn325107
Rond 6, som NS mot par 806, Hakan Arebrink - Mats Andihn
114D S-2 -300 3.0 21% 43 27.7%43EK10287Kn9543 DKn963EKD1054106
125D V+1 -750 4.0 29% 47 27.8%DKn4343Kn429654 EK10875Kn63EKKn3
Rond 7, som NS mot par 807, Anette Svenningsson - Monica Johanson
131NT Ö+2 -150 4.0 29% 51 27.9%E9D742K652E42 Kn10874Kn1053Kn1073
144 Ö= -420 6.0 43% 57 29.0%K54KKn841096322 103D1095D5K9873
Rond 8, som NS mot par 808, Kjell Nordin - Kati Nordin
152 N+1 140 12.0 86% 69 32.8%K10942K632EK7Kn Kn65D893K109852
165 Ö-1 100 6.0 43% 75 33.4%Kn6531073293D74 E104ED98547646
Rond 9, som NS mot par 809, Andrzej Tracewski - Berndt-Ake Timan
173 S+1 170 0.0 0% 75 31.5%Kn42EK1064105EKn6 ED10972K7D9742
183 N+1 170 9.0 64% 84 33.3%EK98627KDD863 7Kn10EKn6432EKn109
Rond 10, som NS mot par 810, Barbro Aberg - Bo Aberg
194 N-1 -50 2.0 14% 86 32.3%E963KD10798275 D5EKn2EK73KKn104
204 S+2 680 13.0 93% 99 35.3%Kn85Kn984D42D107 EKD6ED53K65E9
Rond 11, som NS mot par 811, Ann-Sofie Axelsson - Fredrik Axelsson
213NT Ö+4 -520 8.0 57% 107 36.3%Kn93K108654Kn968 E10652Kn2753654
224 Ö= -620 1.0 7% 108 35.0%1076EK5Kn3KD987 Kn952Kn4D109762Kn
Rond 12, som NS mot par 812, Marianne Kvissberg - Lars Kvissberg
234 V+2 -680 5.0 36% 113 35.0%84KKDKn9742986 932DKn8765105D2
241NT N-1 -50 3.0 21% 116 34.5%E86EKn39638742 D94D87ED10K1095
Rond 13, som NS mot par 813, Jonatan Westerberg - Marie Binglov
252 N+3 150 7.0 50% 123 35.1%6EKnE765ED9862 985K10654D1084K
264D V-2 500 10.0 71% 133 36.5%6ED8732Kn102ED6 KD51095483K954
Rond 14, som NS mot par 814, Tommy Hagstrom - Tuve Gustavsson
273NT N-1 -50 8.0 57% 141 37.2%Kn42ED74Kn1032E4 E86392D9KD765
282NT Ö= -120 2.0 14% 143 36.4%K810965D10710852 Kn9754KKnK543E7
Rond 15, som NS mot par 815, Lars Andersson - Ann Axell
293NT V= -600 5.0 36% 148 36.4%542E1064E85962 1097Kn39762KD85
303NT Ö= -400 8.1 58% 156.1 37.1%109765K9762E87 EK873Kn109431054
Rond 16, som NS mot par 801, Lars Lundgren - Per-Ake Jansson
315 V= -450 11.0 79% 167.1 38.5%E106982Kn985Kn95 875EK74D108762
322 Ö+3 -150 4.0 29% 171.1 38.2%K1043KDKn1099652 E8685295KKn1043
Rond 17, som NS mot par 802, Lilly Sturesson - Christina Blomberg
333NT N+3 490 9.0 64% 180.1 38.9%Kn1063EK9KD6EK2 E2DKn97542Kn853
343 S-2 -200 4.0 29% 184.1 38.6%KD105K9372KKn83 7EKn829654E976