Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Långfredagssilver 2011-04-22 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Långfredagssilver 2011-04-22

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 42. Medel: 798.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Thomas Magnusson - Ylva Strandberg Näsby BS - Arla BK 985.7 61.76
2 Ulf Lundgren - Lars Andersson Tyresö BK - BK S:t Erik 985.5 61.75
3 Bengt Pettersson - Peder Olrog BK S:t Erik 984.9 61.71
4 Lars Norbäck - Gösta Ohlsén Lidingö BK - BK S:t Erik 960.1 60.16
5 Micke Almgren - Sofia Ryman Arla BK - BK S:t Erik 949.5 59.49
6 Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström Karlstads BK - BK S:t Erik 935.9 58.64
7 Peter Carlsson - Magnus Ekman BK S:t Erik 932.9 58.46
8 Mari Lindblom - Mikael Lindblom BK S:t Erik 929.5 58.24
9 Stefan Andersson - Eva Blomberg BK S:t Erik 900.9 56.45
10 Stefan Josefsson - Peter Törnblom Arla BK - Malungs BK 897.5 56.24
11 Lars Goldberg - Max Ödlund BK S:t Erik 894.5 56.05
12 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 883.8 55.38
13 Rob Walker - Kenneth Borin BK S:t Erik 870.6 54.55
14 Mats Axdorph - Anders Morath BK S:t Erik 865.5 54.23
15 Gunila Langius - Margaretha Norbäck BK S:t Erik - Lidingö BK 864.7 54.18
16 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström BK S:t Erik 854.5 53.54
17 Hans Thormar - Bengt Berg BK S:t Erik 844.5 52.91
18 Kristin Nedlich - Mattias Weiler BK S:t Erik 823.5 51.60
19 Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg Arla BK - BK S:t Erik 818.5 51.29
20 Christina Torsslow - Jan Alpe BK S:t Erik 816.1 51.13
21 Per Grivenfeldt - Annette Lindberg BK S:t Erik 808.5 50.66
22 Gudrun Strandberg - Tore Stormo Arla BK 798.5 50.03
23 Lars Manneteg - Carmen Tuason Upsala BS - BK S:t Erik 789.1 49.44
24 Lennart Eriksson - Jan Larsson Arla BK - BK S:t Erik 782.5 49.03
25 Björn Wenneberg - Göran Andersson BK ALERT 782.3 49.01
26 Noomi Hebert - Gunnar Andersson BK S:t Erik - BK ALERT 748.5 46.90
27 Mart Altmäe - Margareta Thunberg BK S:t Erik 731.5 45.83
28 Bertil Nilsson - Eva Tunér BK S:t Erik 717.5 44.95
29 Inger Sällsten - Ric Sällsten BK S:t Erik 700.4 43.88
30 Peter Flodqvist - Hans Nerell BK S:t Erik - Västra Bjäre BK 700.1 43.87
31 Majnie Willners - Henry Tenglin BK S:t Erik 699.2 43.81
32 Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 690.5 43.27
33 Karin Englund - Inga Skoog Lidingö BK - BK S:t Erik 688.4 43.13
34 Anita Arkelid - Elisabeth Forsell BK S:t Erik - Arla BK 680.5 42.64
35 Elsy Bergstedt - Florence Bodin BK Två Ess 674.9 42.29
36 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson BK S:t Erik 640.8 40.15
37 Stig Litzén - Frank Woisin BK S:t Erik 620.2 38.86
38 Ulla Petterson - Kenneth Hedström BK S:t Erik 606.3 37.99
39 Jan Ternstedt - Nilla Sundberg BK S:t Erik - Arla BK 556.6 34.87
40 Eva Klingspor - Sven-Erik Åström BK S:t Erik 505.1 31.64