Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Guld-IAF 2011-05-21 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Guld-IAF 2011-05-21

IMP över fältet, 21 bord, 41 par, 1 blindpar. Antal brickor: 57.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Olle Wademark - Jan Selberg BK S:t Erik 1684.0
2 Sven Åke Bjerregård - Anders Morath BK S:t Erik 1254.0
3 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen 1154.0
4 Max Ödlund - Lars Carnestedt BK S:t Erik 1092.5
5 Krister Ahlesved - Jonas Petersson BK Fyris 998.6
6 Peder Skaj - Erik Bergengren BK S:t Erik - Visby BS 966.0
7 Erik Gulliksson - Jens Brodin Gävle BK 916.2
8 Simon Hult - Johan Karlsson Lilla Sällskapet - Hällefors BK 843.4
9 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik 834.0
10 Jessica Larsson - Kathrine Bertheau Filbyter Bridge 731.5
11 Johnny Östberg - Mart Altmäe BK S:t Erik 542.0
12 Anders Lindgren - Olle Wallin BK S:t Erik 490.8
13 Göran Hammarström - Mikael Arnberg BK S:t Erik 469.0
14 Thomas Magnusson - Peter Törnblom Näsby BS - Malungs BK 461.0
15 Magnus Deltin - Patric Örnfjärd BK S:t Erik 230.1
16 Anna Roos - Per-Arne Karlsson BK S:t Erik 183.7
17 Emma Sjöberg - Tommy Bergdahl Filbyter Bridge - BK S:t Erik 180.0
18 Gunnar Andersson - Johan Upmark BK ALERT - BK S:t Erik 134.1
19 Mats Ericson - Lars Ericson BK S:t Erik - Gävle BK 99.0
20 Matti Hellström - Joakim Nordlindh Upsala BS 54.0
21 Fredrik Alfredsson - Snorri Karlsson Karlstads BK 39.0
22 Måns Berg - Peter Bertheau BK S:t Erik - BK Lavec -55.0
23 Linnea Edlund - Ia Börling BK Fyris -57.0
24 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik -127.0
25 Ronny Nordqvist - Christer Nordqvist Svegs BK -223.0
26 Catharina Forsberg - Mattias Weiler Örebridgen - BK S:t Erik -275.5
27 Anders Söderstedt - Rolf Mattsson BK S:t Erik -286.0
28 Arvid Wikner - Tobias Törnqvist BK S:t Erik - BK Everfresh -302.0
29 Mats Johansson - Robert Larsson Upsala BS -589.0
30 Marcus Hjelte - Ryszard Sliwinski Upsala BS - Gamla Uppsala BS -619.6
31 Carmen Tuason - Lars Manneteg BK S:t Erik - Upsala BS -684.0
32 Micke Almgren - Eddie Persson Arla BK -750.5
33 Michael Nilsson - Nicklas Gustafsson BK S:t Erik -764.2
34 Bengt Dokbua - Tommy Eneqvist BK S:t Erik - Tyresö BK -804.0
35 Birgitta Ternblad - Sten Ternblad BK S:t Erik -831.0
36 Torbjörn Herngren - Jakob Sondén BK S:t Erik -872.9
37 Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg Arla BK -959.0
38 Anders Johansson - Carl-Åke Hollander BK Fyris - Kristinehamns BK -1080.9
39 Håkan Lindblom - Magnus Ekman BK S:t Erik -1243.4
40 Peter Carlsson - Leif Bremark BK S:t Erik -1390.0
41 Patric Holmberg - Jan Andersson Malungs BK - BK S:t Erik -1543.2