Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Långfredagbarometer 2010-04-02 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Långfredagbarometer 2010-04-02

Partävling, 25 bord, 49 par, 1 blindpar. Antal brickor: 30. Medel: 1.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Monica Cederberg - Marianne Bengtsson Lunds BK 238.6 67.29
2 Birgitta Edvardsson - Jan Edvardsson BK Zonen 166.8 62.09
3 Inga Derving - Ulla Nilborn BS Oden - Ljunghusens BK 151.0 60.94
4 Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Malmö BK - Lunds BK 148.2 60.74
5 Rolf Björklund - Anitha Björklund BK Zonen 144.2 60.45
6 Sven-Olov Flodqvist - Lars Backström LUCK - Malmö BK 137.2 59.94
7 Judith Nilsson - Maj-Britt Losell Lunds BK - Dalby BK 135.7 59.83
8 Göran Ekelund - Gudrun Ekelund BS Oden 127.0 59.20
9 Anette Reiman - Marianne Lührs Ej medlem 123.0 58.91
10 Lars Jeppsson - Krister Jönsson Ystads BS 107.7 57.81
11 Hans Antolin - Inger Holmqvist Malmö BK - Pri-Bri 1936 100.0 57.25
12 Anita Persson - Inger Svensson Malmö Dam BK - Skånebridgens Vänners BK 85.7 56.21
13 Hasse Westlund - Louise Westlund Ängelholms BS 82.0 55.94
14 Rolf Holmström - Ulla Holmström Romeleåsens BK 67.7 54.91
15 Boel Hall - Gunnar Wass BK Zonen 56.7 54.11
16 Mona Andersson - Anita Ekberg Malmö BK - BS Oden 50.2 53.64
17 Margareta Plym - Inger Malmroos Videdals BK - BS Oden 32.5 52.36
18 Ulla-Britt Nilerstedt - Barbro Svensson Ystads BS 30.3 52.19
19 Sverker Hellsten - Lotti Hellsten BS Oden 21.7 51.57
20 Inga-Lill Andersson - Jan-Erik Andersson Lunds BK 16.5 51.20
21 Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Svedala BK 16.3 51.18
22 Sven Persson - Elvy Öberg Romeleåsens BK 11.7 50.85
23 Barbro Julén - Marianne Forsberg BK Sekvens, S-torp - Pri-Bri 1936 6.6 50.48
24 Sig-Britt Dahlquist - Bengt Dalkvist Svedala BK -7.5 49.45
25 Gerda Sevonius - Anders Wixell Ljunghusens BK - Ej medlem -25.2 48.18
26 Wlodek Tugendraich - Anita Larsson Lunds BK -25.7 48.13
27 Lisa Engström - Bo Engström BS Oden -27.0 48.04
28 Lars Olsson - Birgitta Andersson BK Zonen -27.7 47.99
29 Christa Berlin - Majvi Påhlsson Staffanstorps BK -31.2 47.74
30 Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson Lunds BK -34.8 47.48
31 Eva Månsson - Allan Månsson Lunds BK -36.0 47.39
32 Heléne Sörensson - Britt-Inger Danielsson BK Zonen -38.2 47.23
33 Ingrid Renée - Göran Renée BS Oden -41.8 46.97
34 Bertil Palm - Gunilla Palm Romeleåsens BK -45.7 46.69
35 Annette Karlsson - Dan Gustavsson BK Zonen -58.8 45.74
36 Willy Landgren - Anita Martinsson Ellstorps BK - Pri-Bri 1936 -61.5 45.54
37 Gunhild Franzén - Aina Hartsmar BS Oden -64.0 45.36
38 Lars-Åke Larsson - Kerstin Strömholm Lunds BK -67.0 45.14
39 Margareta Billgren - Marianne Olsson BS Oden -83.3 43.96
40 Kerstin Nyqvist - Göran Nyqvist BS Oden -89.2 43.53
41 Greta Schöön - Ellen Lundin Malmö BK -90.0 43.48
42 Majken Windahl - Olle Windahl BK Zonen -101.5 42.64
43 Monica Gilhorn - Ronney Persson Malmö BK -108.7 42.12
44 Ingrid Hörnlund - Lena Weberberger Malmö BK - BS Oden -120.3 41.28
45 Ann-Mari Andersson - Ingemar Dahlstrand Lunds BK -130.0 40.58
46 Inger Hartwich - Inga Singer BS Oden -134.4 40.26
47 Anders Wikström - Birgitta Wikström BS Oden -170.2 37.67
48 Anne-Marie Lindberg - Inger Berg Lunds BK -186.3 36.50
49 Bodil Nilsson - Ulla-Brita Borgquist Ystads BS -200.7 35.46