Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
31/08 TEST 123
07/09 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Trettondagssilver 2010-01-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Trettondagssilver 2010-01-06

Partävling, 37 bord, 74 par. Antal brickor: 42. Medel: 1512.2.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Olle Wademark - Tommy Strindfors BK S:t Erik 1932.0 63.89
2 Margaretha Norbäck - Tora Philip Lidingö BK - BK S:t Erik 1892.6 62.58
3 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 1866.1 61.71
4 Simon Bech - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik - Karlstads BK 1854.0 61.31
5 Bo Ryding - Albert Feldman BK S:t Erik 1823.6 60.30
6 Erik Bergengren - Pontus Silow Visby BS - BK S:t Erik 1807.9 59.78
7 Peter Svensson - Ulf Lundgren Enköpings BS - Tyresö BK 1793.8 59.32
8 Max Ödlund - Britt-Marie Ödlund BK S:t Erik 1787.3 59.10
9 Björn Wenneberg - Mart Altmäe BK Alert - BK S:t Erik 1786.6 59.08
10 Ric Sällsten - Inger Sällsten BK S:t Erik 1783.7 58.98
11 Ola Stavås - Börje Rudenstål BK S:t Erik 1773.9 58.66
12 Lennart Karlberg - Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik 1757.9 58.13
13 Anders Morath - Peter Backlund BK S:t Erik 1694.1 56.02
14 Hans Nerell - Peter Flodqvist Västra Bjäre BK - BK S:t Erik 1681.4 55.60
15 PG Eliasson - Staffan Schmidt Näsby BS - BK S:t Erik 1680.6 55.57
16 Fredrik Nyström - Ola Lernå BK S:t Erik 1676.2 55.43
17 Lars-Erik Rudström - Lars Manneteg BK S:t Erik - Upsala BS 1671.2 55.26
18 Paul Iwarson - Frederic Wrang Lidingö BK - BK S:t Erik 1670.6 55.25
19 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik - BK Bridgeliv 1665.4 55.07
20 Kristin Nedlich - Bengt Pettersson BK Herkules - BK S:t Erik 1661.2 54.93
21 Mårten Gustawsson - Jessica Larsson Näsby BS - BK S:t Erik 1660.4 54.91
22 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Två Ess - BK S:t Erik 1660.2 54.90
23 Kjell-O Persson - Bengt Wärn Lidingö BK - BK S:t Erik 1659.9 54.89
24 Hans Otterström - Lars Norbäck Lidingö BK 1652.9 54.66
25 Ragnar Unge - Johan Linander BK Herkules 1651.8 54.62
26 Måns Berg - Thomas Wrang BK S:t Erik 1650.6 54.58
27 Jan Andersson - Conny Wahlgren BK S:t Erik 1614.0 53.37
28 Stefan Josefsson - Ylva Strandberg Arla BK 1597.4 52.82
29 Gunila Langius - Elena Ström BK S:t Erik 1594.8 52.74
30 Peder Olrog - Harry Nisell BK S:t Erik 1570.4 51.93
31 Tommy Eneqvist - Peter Törnblom Tyresö BK - Malungs BK 1566.9 51.82
32 Imran Chawala - Abdul Khaliq BK S:t Erik - Pakistan 1560.1 51.59
33 Patric Holmberg - Stefan Fohlheim BK S:t Erik 1553.9 51.39
34 Micke Almgren - Lennart Eriksson Arla BK 1551.2 51.30
35 Jonas Hägg - Johan Karlsson BK S:t Erik 1539.1 50.89
36 Gunnar Stockhaus - Lennart Andersson Stureby BK 1521.9 50.33
37 Johan Upmark - Susanne Fridell BK S:t Erik 1484.1 49.08
38 Åke Falkunge - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 1482.4 49.02
39 Per-Martin Sandgren - Lars Frisell BK S:t Erik 1475.1 48.78
40 Peder Hägg - Leif Hansson BK S:t Erik 1473.1 48.71
41 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 1472.6 48.70
42 Per Grivenfeldt - Tommy Storm BK S:t Erik - Norrtälje BS 1470.8 48.64
43 Catarina Widgren - Börje Johansson BK S:t Erik - Näsby BS 1467.2 48.52
44 Sten Ternblad - Thomas Björkstrand BK S:t Erik - Stockholms Dövas BK 1461.4 48.33
45 Lars-Åke Wikström - Kent Ekevid Stockholms Dövas BK 1459.6 48.27
46 Torbjörn Herngren - Jakob Sondén BK S:t Erik 1452.0 48.02
47 Eva Uddling - Roland Rosenqvist BK S:t Erik 1446.4 47.83
48 Lillemor Strindberg - Nilla Sundberg Arla BK 1445.6 47.80
49 Anna Mårtensson - Peter Mårtensson BK S:t Erik 1436.6 47.51
50 Christina Torsslow - Jan Alpe BK S:t Erik 1408.4 46.58
51 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik 1406.6 46.51
52 Conny Lövgren - Henning Tingvall BK S:t Erik 1402.6 46.38
53 Birgitta Nilsson - Mona Bergström BK S:t Erik 1386.4 45.85
54 Per Skoglund - Jan Christiernin BK S:t Erik 1385.6 45.82
55 Mariana Nelson - Torbjörn Fjellström Näsby BS 1383.4 45.75
56 Carl-Axel Staël von Holstein - Lars-Gunnar Byström BK S:t Erik 1378.4 45.58
57 Karl Keresztes - Birgitta Ellner BK S:t Erik 1377.3 45.54
58 Kenneth Raun - Per Hult BK S:t Erik 1365.6 45.16
59 Rikard Olofsson - Hannu Oikarainen BK S:t Erik 1359.3 44.95
60 Marcus Åkerlund - Gösta Surén Sigtuna BS - Glädjen-Väsby BK 1349.8 44.64
61 Benny Holm - Gun Skire BK S:t Erik 1339.4 44.29
62 Lennart Roth - Marie Roth Smedstadens BK 1316.1 43.52
63 Ulla-Britt Olsson - Monica Adamsson BK S:t Erik 1289.9 42.66
64 Gudrun Strandberg - Claes Melin Arla BK - BK S:t Erik 1288.4 42.61
65 Måns Nedlich - Birgitta Ternblad BK S:t Erik 1285.6 42.51
66 Arne Jansson - Bo Elfverson BK S:t Erik - Väddö BK 1252.2 41.41
67 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 1202.8 39.77
68 Kjell Pettersson - Karen Gott BK S:t Erik 1198.8 39.64
69 Sven Holmberg - Mats Waltré BK S:t Erik 1195.6 39.54
70 Lena Bjon-Aaltonen - Gunilla Östervall Glädjen-Väsby BK - Åkersberga BS 1168.4 38.64
71 Mi Andrén - Cecilia von Scheven BK S:t Erik 1098.1 36.31
72 Ingegerd Weinberg - Britt-Marie Hedrén Rönninge BS - BK S:t Erik 1063.4 35.17
73 Birgitta Svensson - Marie Friedman BK S:t Erik 1057.4 34.97
74 Christina Björklund - Elisabeth Bygren BK S:t Erik 1050.6 34.74