Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2009-11-16 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2009-11-16

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 26. Medel: 260.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Åke Sjöberg - Peter Backlund BK S:t Erik 323 62.12
2 Lars-Ove Karlsson - Alf Strömberg BK S:t Erik - Sthlms-Polisens BS 318 61.15
3 Lars Thånell - Margareta Svanström BK Stjärnskotten 316 60.77
4 Per-Olof Rehn - Ingrid Linnarsson BK S:t Erik 287 55.19
5 Lars Almberg - Tomoko Hansen BK S:t Erik - Danderyds BS 282 54.23
6 Nils-Erik Strömberg - Lars Ekmark BK S:t Erik - Arla BK 281 54.04
7 Lennart Weiler - Rolf Eriksson BK S:t Erik 278 53.46
8 Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson BK S:t Erik 275 52.88
9 Roland Axelsson - Harry Hultefors Arla BK - Sthlms-Polisens BS 273 52.50
10 Paul Iwarson - Bengt Wärn Lidingö BK - BK S:t Erik 268 51.54
11 Rolf Norlin - Lennart Herminge BK Två Ess - BK S:t Erik 265 50.96
12 Gert Lindesvärd - Lars Malmsten BK S:t Erik 259 49.81
12 Ingrid Berglund - Anders Berglund BK S:t Erik 259 49.81
14 Åke Lagerlöf - Tore Georgsson Sthlms-Polisens BS 257 49.42
15 Bo Sahlström - Göran Häggfeldt BK Fyris - BK S:t Erik 255 49.04
16 Per Linderoth - Kerstin Källander SAS BK - BK S:t Erik 250 48.08
17 Elsy Bergstedt - Florence Bodin BK Två Ess 248 47.69
18 Bengt Carlman - Marianne Carlman Kullenberg BK S:t Erik 236 45.38
19 Ulla-Britt Olsson - Marianne Primér BK S:t Erik 218 41.92
20 Ulla Zacharski - Ulla Murman BK S:t Erik 200 38.46
21 Kerstin Håstad - Bengt Lauthers Danderyds BS - BK S:t Erik 193 37.12
22 Hans Jitelius - Majnie Willners BK S:t Erik 179 34.42