Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Göteborgs BF » Manfred Kamras minne [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras minne

Partävling, 31 bord, 62 par. Antal brickor: 70. Medel: 2100.4.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Nils Åhlén - Tobias Törnqvist BK Everfresh 2659.6 63.32
2 Jessica Larsson - Pia Andersson BK S:t Erik - BK Everfresh 2532.5 60.30
3 Göran Selldén - Jan-Olov Andersson BK Lyx 2515.3 59.89
4 Sandra Rimstedt - Magnus Eriksson Harplinge BK - BK Everfresh 2510.3 59.77
5 Jan Kamras - Arvid Wikner BK S:t Erik 2458.9 58.54
6 Johan Wedeen - Kent Karlsson BK Everfresh - Uddevalla BF 2403.5 57.23
7 Cecilia Rimstedt - Patrik Johansson Örebridgen - BK Everfresh 2374.9 56.55
8 Morgan Svensson - Håkan Johansson IFK Karlskrona - Konga BK 2365.1 56.31
9 Tom Gärds - Daniel Salomonsson BK Björken - Munkedals BS 2362.8 56.26
10 Thomas Therkelson - Fredrik Nyström Mölnlycke BS - BK S:t Erik 2330.0 55.48
11 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Lyx 2301.7 54.80
12 Ivar Barikmo - Jacob Kleiven BK Centrum 2283.5 54.37
13 Jim Nielsen - Anders Brunzell BK Lyx 2259.7 53.80
14 Arne Larsson - Johan Upmark BK Everfresh - BK S:t Erik 2250.9 53.59
15 Mietek Warchiwker - Tomas Winqvist Salamandern/Wasa - Harplinge BK 2231.8 53.14
16 Börje Brag - Kenneth Andreasson Partille BK 2220.6 52.87
17 Johan Karlsson - Daniel Gullberg Hällefors BK - BK S:t Erik 2213.8 52.71
18 Per Andersson - Villy Havasi BK Albrekts 2211.7 52.66
19 Tommy Gunnarsson - Michael Lemborn Salamandern/Wasa - Karlstads BK 2205.5 52.51
20 Arne Jordestedt - Ingemar Assarsjö Vårgårda BS 2205.0 52.50
21 Rudi Knutson - Leif Andréasson Salamandern/Wasa - Kungshamns BK 2180.9 51.93
22 Anders Erikson - Peter Bertheau BK Centrum - BK S:t Erik 2178.4 51.87
23 Björn Sörling - Björn Andersson Bohus Nations BS 2169.1 51.65
24 Agneta Kåreke - Torbjörn Kåreke Bohus Nations BS 2159.7 51.42
25 Henrik Noberius - Johan Noberius Skara BS - LUCK 2156.0 51.33
26 Tommy Jansson - Sture Ekberg Lindesbergs BS - Kungsbacka BS 2141.6 50.99
27 Ingerun Syrén-Sjösvärd - Ulf Nilsson BK Lyx - LUCK 2132.5 50.77
28 Stefan Josefsson - Daniel Svensson Arla BK - Veddige BS 2124.7 50.59
29 Anna Zack-Einarsson - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 2114.4 50.34
30 Mikael Westerlund - Kent Johansson BK Lyx 2111.2 50.27
31 Ylva Pyykkö - Lena Johansson BK Centrum - Vårgårda BS 2094.2 49.86
32 Mats Allgöwer - Göran Rydell Mölnlycke BS 2075.9 49.43
33 Lars Kennethsson - Per Jansson Anderstorps BK - BK Falkenberg 2065.7 49.18
34 Per Schullström - Torbjörn Olsson Åmåls BS 2062.1 49.10
35 Suzanne Larsson - Ronny Hellberg Karlstads BK - Veddige BS 2059.5 49.04
36 Eva Gunnarsson - Peter Modh Bohus Nations BS 2054.9 48.93
37 Thomas Axenbratt - Niclas Samuelsson Uddevalla BF - Tanums BK 2050.3 48.82
38 Markus Hedström - Leif Axelsson Skövde BA 2037.4 48.51
39 Jaenita Johansson - Jöns Johansson Borås BA - Sydjämten 2033.5 48.42
40 Jan Ahlqvist - Berit Fors BK Lyx 2023.8 48.18
41 Per Östlund - Per-Arne Svensson Salamandern/Wasa - Lidköpings BK 2016.7 48.02
42 Karin Nyberg - Ulla Berntsson BK Lyx 2013.2 47.93
43 Pontus Karlsson - Mikael Karlin Åmåls BS 1995.8 47.52
44 Monica Karlsson - Birgitta Ternblad FCTF:s BK Karlskrona - BK S:t Erik 1985.3 47.27
45 Lars Jansson - Per Leandersson Salamandern/Wasa - Karlstads BK 1980.8 47.16
46 Lars-Åke Gustafsson - Björn Wenander Mölnlycke BS 1975.5 47.04
47 Peter Nuoristo - Joakim Olsson Salamandern/Wasa - BK Everfresh 1974.4 47.01
48 Robert Bäck - Morgan Svensson BK Lyx - Storsjöbygdens BK 1970.2 46.91
49 Ronny Lindskär - Lena Schalin IFK Karlskrona 1953.2 46.51
50 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 1944.5 46.30
51 Håkan Arebrink - Ove Jonsson Mölnlycke BS 1929.8 45.95
52 Olafur Valgeirsson - Ragna Olafsdottir Vessigebro BS 1907.4 45.41
53 Jakob Sondén - Torbjörn Herngren BK S:t Erik 1904.8 45.35
54 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK 1873.3 44.60
55 Sten-Åke Ahlgren - Thomas Magnusson Mölnlycke BS - Näsby BS 1866.3 44.44
56 Ulrika Lindström - Ida Grönkvist BK Everfresh - Örebridgen 1853.9 44.14
57 Lennart Eriksson - Moa Petersen Arla BK - BK Lyx 1813.2 43.17
58 Sune Hallgren - Mats Andihn Visby BS - Mölnlycke BS 1787.9 42.57
59 Tobias Bende - Magnus Lundgren BK Lyx - BK Centrum 1744.4 41.53
60 Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Harplinge BK 1703.0 40.55
61 Simon Hult - Philip Berggren Partille BK 1591.6 37.90
62 Ann Bergqvist - Jürgen Schildt Mölndals BK - Partille BK 1516.4 36.11