Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Rolf Kipowski - Curt Engvall Jakobsbergs BK - Tyresö BK 680 68.83
2 Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund BK S:t Erik 678 68.62
3 Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist Tyresö BK - BK S:t Erik 626 63.36
4 Magnus Ekman - Peter Carlsson BK S:t Erik 607 61.44
5 Catharina Forsberg - Krister Ahlesved Örebridgen - BK Svanslös 590 59.72
6 Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip BK S:t Erik 586 59.31
7 Lennart Weiler - Bengt Pettersson BK S:t Erik 574 58.10
8 Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren BK S:t Erik 572 57.89
9 Anders Palmgren - Jan Andersson BK S:t Erik 558 56.48
10 Eva Uddling - Roland Rosenqvist BK S:t Erik 553 55.97
11 Mona Iwarson - Paul Iwarson Lidingö BK 552 55.87
12 Björn Hamrin - Harry Nisell BK S:t Erik 531 53.74
13 Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson BK S:t Erik - Lidingö BK 529 53.54
14 Rolf Norlin - Lennart Herminge BK Två Ess - BK S:t Erik 518 52.43
15 Jan Johanson - Åke Jonsson Danderyds BS - BK S:t Erik 513 51.92
16 Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg BK S:t Erik 506 51.21
17 Stella Hathorn - Karen Gott BK S:t Erik 496 50.20
18 Hans Alexandersson - Lennart Wiklander BK S:t Erik - BK Två Ess 494 50.00
19 Margareta Walldin - Birgitta Alandh BK Två Ess 491 49.70
19 Per Grivenfeldt - Christer Koch BK S:t Erik 491 49.70
21 Thomas Malmström - Michael Jungstedt BK S:t Erik 487 49.29
22 Franciska Levy - Elisabeth Forsell BK S:t Erik - Arla BK 484 48.99
23 Tor Simensen - Janeric Löwenadler BK S:t Erik 483 48.89
24 Johnny Östberg - Daniel Gullberg BK S:t Erik 477 48.28
25 Kjell Fagerberg - Conny Lövgren BK S:t Erik 475 48.08
26 UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg ABB BK 472 47.77
27 Jan Alpe - Ingrid Johansson BK S:t Erik 467 47.27
28 Solveig Washer - Lars Almberg BK S:t Erik 447 45.24
29 Christoffer Hellöre - Mark Drapsa Dövas BK Dalom 445 45.04
30 Claes Melin - Henning Tingvall BK S:t Erik 443 44.84
31 Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein Sthlms-Polisens BS - BK S:t Erik 439 44.43
32 Sven Holmberg - Björn Backström BK S:t Erik 434 43.93
33 Jan Brolin - Åke Falkunge BK S:t Erik 411 41.60
34 Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter BK S:t Erik 406 41.09
35 Peter Ahlström - Sten Svartling LM Ericssons BK - BK S:t Erik 397 40.18
36 Anders Tönne - Peter Nyström BK S:t Erik 393 39.78
37 Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar BK S:t Erik 390 39.47
38 Johan Håstad - Matts Håstad Danderyds BS 365 36.94
39 Anita Ericsson - Inger Spängs BK S:t Erik 354 35.83
40 Lotta Darin - Peter Lindquist BK S:t Erik 346 35.02