Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2009-05-04 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2009-05-04

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 26. Medel: 260.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Hubert Thorson - Per Skoglund BK S:t Erik 299 57.50
2 Lars-Ove Karlsson - Alf Strömberg BK S:t Erik - Sthlms-Polisens BS 291 55.96
3 Lars Gustafsson - Margareta Svanström BK Tre Sang, Farsta - BK Stjärnskotten 288 55.38
4 Bengt Wärn - Per Grivenfeldt BK S:t Erik 287 55.19
5 Åke Lagerlöf - Tore Georgsson Sthlms-Polisens BS 285 54.81
6 Henry Tenglin - Majnie Willners BK S:t Erik 282 54.23
6 Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson BK S:t Erik 282 54.23
8 Stig Karlsson - Lennart Levin BK S:t Erik 278 53.46
9 Roland Axelsson - Lars-Bertil Löfström Arla BK - BK S:t Erik 277 53.27
10 Rolf Nilsson - Elsy Nilsson BK Tre Sang, Farsta - Kungälvs BK 276 53.08
11 Ingrid Linnarsson - Per-Olof Rehn BK S:t Erik 272 52.31
12 Annette Lindberg - Harry Hultefors BK Riddarsporren - Sthlms-Polisens BS 268 51.54
13 Dagmar Ilrot - Åke Nilsson BK Två Ess 260 50.00
14 Christian Wiechel - Christer Wannebo BK S:t Erik 257 49.42
15 Nils-Erik Strömberg - Lars Ekmark BK S:t Erik 253 48.65
16 Åke Falkunge - Tomoko Hansen BK S:t Erik - Danderyds BS 249 47.88
17 Bo Sahlström - Göran Häggfeldt BK Fyris - BK S:t Erik 234 45.00
18 Bengt Flodin - Lars Nabseth BK S:t Erik 233 44.81
19 Kerstin Håstad - Bengt Lauthers Danderyds BS - BK S:t Erik 229 44.04
20 Marianne Primér - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 224 43.08
21 Kjell Lindström - Ulf Paulin S:t Erik - BK S:t Erik 221 42.50
22 Tora I Phillips - Agneta Mikaelsson BK S:t Erik 175 33.65