Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » BK S:t Eriks Guldmixed 2009-01-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

BK S:t Eriks Guldmixed 2009-01-31

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 57. Medel: 798.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Ylva Strandberg - Peter Backlund Arla BK - BK S:t Erik 945 59.21
2 Margareta Thunberg - Mart Altmäe BK S:t Erik 911 57.08
3 Kathrine Bertheau - PG Eliasson Karlstads BK - Näsby BS 894 56.02
4 Catharina Forsberg - Krister Ahlesved Örebridgen - BK Svanslös 885 55.45
5 Gudrun Strandberg - Lennart Eriksson Arla BK 883 55.33
6 Carina Sjöblom - Bo Sundström BK Stopp - Sundsvallsbridgen 880 55.14
7 Jessica Larsson - Arvid Wikner BK S:t Erik 860 53.88
8 Inger Sällsten - Ric Sällsten BK S:t Erik 850 53.26
9 UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg ABB BK 845 52.94
10 Christina Ahl - Lars Ericson Gävle BK 843 52.82
11 Helena Svedlund - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 840 52.63
12 Margareta Sjöberg - Åke Sjöberg BK S:t Erik 830 52.01
13 Birgitta Ternblad - Sten Ternblad BK S:t Erik 829 51.94
14 Kristin Nedlich - Bengt Pettersson BK Herkules - BK S:t Erik 821 51.44
15 Freja Andersson - Anders Bondensson BK Fyris - ABB BK 804 50.38
16 Lillemor Strindberg - Peter Törnblom Arla BK - Malungs BK 801 50.19
17 Marta Walker - Rob Walker BK S:t Erik - Storsjöbygdens BK 783 49.06
17 Dejana Sverker - Pontus Adolfson Örebridgen 783 49.06
19 Christina Blomberg - Alf Sandberg BK S:t Erik 778 48.75
20 Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund BK S:t Erik 775 48.56
21 Carina Hallkvist - Sven-Erik Hallkvist Åsarna BK 760 47.62
22 Elena Ström - Teddie af Burén BK S:t Erik - BK Herkules 757 47.43
23 Emma Sjöberg - Eric Arvidsson Filbyter Bridge - BK S:t Erik 746 46.74
24 Linnea Edlund - Robert Larsson BK Fyris - Upsala BS 729 45.68
25 Susanne Olausson - Roger Wahlgren Grimslövs BK - Sävsjö BK 714 44.74
26 Sofia Ryman - Micael Olausson BK S:t Erik - Grimslövs BK 707 44.30
27 Yvonne Flodqvist - Lars Andersson BK S:t Erik 699 43.80
28 Karolina Laxander - Anders Ingels Strängnäs BK Gripen - BK S:t Erik 696 43.61
29 Catarina Widgren - Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik 673 42.17
30 Margareta Walldin - Karl-Gustav Borg BK Två Ess 619 38.78