Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Annandagssilver 2008-12-26 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Annandagssilver 2008-12-26

Partävling, 21 bord, 41 par, 1 blindpar. Antal brickor: 42. Medel: 797.9.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Lindblom - Mari Lindblom BK S:t Erik 943.2 59.10
2 Ylva Strandberg - Kerstin Strandberg Arla BK - BK S:t Erik 937.6 58.75
3 Lars Andersson - Ulf Lundgren BK S:t Erik - Tyresö BK 912.2 57.16
4 Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund BK S:t Erik 887.4 55.60
5 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik - BK Bridgeliv 887.0 55.58
6 Fredrik Nyström - Ola Lernå BK S:t Erik - USA 883.4 55.35
7 Lars Manneteg - Mats Johansson Upsala BS 875.3 54.84
8 Henry Tenglin - Majnie Willners BK S:t Erik 870.8 54.56
9 Fredrik Hedesand - Birger Johansson I-medlem - Råneå BK 870.4 54.54
10 Thomas Magnusson - PG Eliasson Näsby BS 870.4 54.53
11 Snorri Karlsson - Karl Sigurhjartarson BK S:t Erik - Island 867.8 54.37
12 Anders Palmgren - Olle Wademark BK S:t Erik 864.5 54.17
13 Bengt Pettersson - Stefan Ekman BK S:t Erik - Malta BC 860.7 53.93
14 Lars-Ove Karlsson - Torbjörn Nyberg BK S:t Erik - Upsala BS 859.1 53.83
15 Henrik Ludwigs - Lars Malm BK S:t Erik 854.4 53.54
16 Per-Erik Malmström - Niklas Johansson Konga BK - BK Svanslös 847.5 53.10
17 Mattias Weiler - Tommy Westman BK S:t Erik - ABB BK 834.1 52.26
18 Mart Altmäe - Margareta Thunberg BK S:t Erik 828.2 51.89
19 Harald Pihlgren - Gunnar Pihlgren Lerums BK - BK S:t Erik 820.2 51.39
20 Eddie Persson - Christer Årenborg BK S:t Erik 806.8 50.55
21 Gudrun Strandberg - Tore Stormo Arla BK 805.3 50.46
22 Imran Chawala - Hans Thormar BK S:t Erik 798.2 50.01
23 Hilding Rune - Mona Asplund BK Två Ess - Lidingö BK 791.2 49.57
24 Bengt Karlsson - Tora Philip Åsa/Frillesås BK - BK S:t Erik 787.2 49.32
25 Jan Alpe - Christina Torsslow BK S:t Erik 785.1 49.19
26 Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist BK S:t Erik 774.2 48.51
27 Harry Nisell - Rolf-A Gibstein BK S:t Erik - SK Hakoah BS 762.2 47.76
28 Joakim Möller - Marcus Hjelte BK Svanslös - Upsala BS 756.2 47.38
29 Stefan Andersson - Eva Blomberg BK S:t Erik 748.8 46.92
30 Catarina Widgren - Tor Montalvo BK S:t Erik 738.8 46.29
31 Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén BK S:t Erik 735.1 46.06
32 Gunnar Andersson - Noomi Hebert ABB BK - BK S:t Erik 733.8 45.98
33 Ellis Wohlner - Rune Strand BK S:t Erik 731.8 45.85
34 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson BK S:t Erik 730.5 45.77
35 Gunnar Lund - Kent Sandström Sthlms Korp.bridge 721.5 45.21
36 Tor Simensen - Janeric Löwenadler BK S:t Erik 692.7 43.40
37 Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren BK S:t Erik 687.6 43.08
38 Måns Berg - Leif Berg BK S:t Erik 676.2 42.37
39 Karl Persson - Hans Carlén BK S:t Erik 647.8 40.59
40 Hubert Thorson - Per Skoglund BK S:t Erik 624.5 39.13
41 Kenneth Hedström - Ulla Petterson BK S:t Erik 604.0 37.85