Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Göteborgs BF » Manfred Kamras Minne - Omgång 3 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras Minne - Omgång 3

Partävling, 14 bord, 27 par, 1 blindpar. Antal brickor: 70. Medel: 839.9.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Leif Lysebring - Bengt Bellander BK Opalen - Växjöbridgen 950.1 56.56
2 Carl Ek - Terje Lie Onsdagsklubben - BK Falkenberg 922.4 54.90
3 Björn Sörling - Bo Roos Ulricehamns BK 913.1 54.35
4 Tage Bengtsson - Jan Unosson Borås BA 901.8 53.68
5 Suzanne Lemborn - Patricia Kronbäck Karlstads BK - Gävle BK 886.0 52.74
6 Eva Gunnarsson - Daniel Salomonsson Arvika BS - Hunnebostrand-Kungshamns BK 878.7 52.30
7 Ulf Backman - Tor-Björn Bohman Laholms BK - Ängelholms BS 878.1 52.27
8 Robert Bäck - Christer Bjäring BK Lyx - Gävle BK 877.1 52.21
9 Jan Konar - Jan Ahlqvist BK Lyx 875.5 52.11
10 Lena Johansson - Leif Johansson Ulricehamns BK 874.0 52.02
11 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum 863.0 51.37
12 Axel Selvén - David Bryder BK Albrekts - LUCK 835.8 49.75
12 Michael Lemborn - Tommi Ramstedt Karlstads BK - Lindesbergs BS 835.8 49.75
14 Thomas Samuelsson - Rolf Bäck Borås BA - Uddevalla BF 833.7 49.63
15 Oscar Hult - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK 827.5 49.25
16 Björn Wenander - Mietek Warchiwker Onsdagsklubben - BK Lyx 821.5 48.90
17 Robin Björkstrand - Nicklas Sivelind BK Lyx - Frölunda BS 821.2 48.88
18 Magnus Eriksson - Tobias Törnqvist Harplinge BK - BK Lavec 818.1 48.69
19 Anders Brunzell - Jim Nielsen BK Centrum - BK Lavec 817.4 48.65
20 Göran Rydell - Karin Nyberg Onsdagsklubben - Asperö-Brännö BK 816.0 48.57
21 Tommy Gunnarsson - Leif Andréasson Arvika BS - Hunnebostrand-Kungshamns BK 813.2 48.41
22 Chatarina Andersson - Tommy Grääs BK Everfresh - Askims BK 807.6 48.07
23 Lars-Åke Gustafsson - Thomas Therkelson Onsdagsklubben 804.5 47.89
24 Per Hagberg - Bosse Ohlsson Bohus Nations BS 771.0 45.89
25 Villy Havasi - Per Andersson BK Albrekts 765.9 45.59
26 Pontus Karlsson - Joakim Olsson Åmåls BS - Bohus Nations BS 762.7 45.40
27 Rose-Marie Jarl - Bo Gisslander Värnamo BK - Bredaryds BK 706.3 42.04