Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Göteborgs BF » Manfred Kamras Minne - Omgång 1 2019-11-08 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras Minne - Omgång 1 2019-11-08

Partävling, 14 bord, 27 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 288.3.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Lena Johansson - Leif Johansson Ulricehamns BK 348.0 60.42
2 Jan Konar - Jan Ahlqvist BK Lyx 331.4 57.54
3 Carl Ek - Terje Lie Onsdagsklubben - BK Falkenberg 324.0 56.25
4 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum 322.3 55.95
5 Anders Brunzell - Jim Nielsen BK Centrum - BK Lavec 321.0 55.73
6 Tommy Gunnarsson - Leif Andréasson Arvika BS - Hunnebostrand-Kungshamns BK 317.0 55.03
7 Suzanne Lemborn - Patricia Kronbäck Karlstads BK - Gävle BK 314.0 54.51
8 Björn Wenander - Mietek Warchiwker Onsdagsklubben - BK Lyx 308.0 53.47
9 Axel Selvén - David Bryder BK Albrekts - LUCK 304.0 52.78
10 Oscar Hult - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK 302.9 52.58
11 Tage Bengtsson - Jan Unosson Borås BA 301.0 52.26
12 Leif Lysebring - Bengt Bellander BK Opalen - Växjöbridgen 295.0 51.22
13 Per Hagberg - Bosse Ohlsson Bohus Nations BS 293.0 50.87
14 Robert Bäck - Christer Bjäring BK Lyx - Gävle BK 289.0 50.17
15 Björn Sörling - Bo Roos Ulricehamns BK 288.0 50.00
16 Pontus Karlsson - Joakim Olsson Åmåls BS - Bohus Nations BS 285.0 49.48
17 Göran Rydell - Karin Nyberg Onsdagsklubben - Asperö-Brännö BK 281.1 48.81
18 Lars-Åke Gustafsson - Thomas Therkelson Onsdagsklubben 276.6 48.02
19 Villy Havasi - Per Andersson BK Albrekts 276.0 47.92
20 Chatarina Andersson - Tommy Grääs BK Everfresh - Askims BK 274.0 47.57
21 Magnus Eriksson - Tobias Törnqvist Harplinge BK - BK Lavec 272.0 47.22
22 Thomas Samuelsson - Rolf Bäck Borås BA - Uddevalla BF 270.0 46.88
23 Ulf Backman - Tor-Björn Bohman Laholms BK - Ängelholms BS 258.0 44.79
24 Eva Gunnarsson - Daniel Salomonsson Arvika BS - Hunnebostrand-Kungshamns BK 256.0 44.44
25 Rose-Marie Jarl - Bo Gisslander Värnamo BK - Bredaryds BK 242.0 42.01
26 Michael Lemborn - Tommi Ramstedt Karlstads BK - Lindesbergs BS 226.0 39.24
27 Robin Björkstrand - Nicklas Sivelind BK Lyx - Frölunda BS 208.0 36.11