Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Dalabridgen » Höstsilver grupp 2 2019-11-09 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Dalabridgen

Höstsilver grupp 2 2019-11-09

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Britt-Marie Gallon - Kaija Laitinen Malungs BK 343 64.96
2 Karin Stålberg - Bengt Bengtsson Insjöns BK 311 58.90
3 Ulf Wilkenson - Åsa Eriksson Rättviks BS 304 57.58
4 Lisbet Mattsson - Monica Eriksson Borlänge BK 303 57.39
5 Sven Nilsson - Tony Laszlo Borlänge BK 300 56.82
6 Laila Rosén - Ulla Pettersson Köpings BS 288 54.55
7 Monika Savberg - Eva-Lena Engström Borlänge BK 287 54.36
8 Catharina Merner - Maria Raftewold BK S:t Erik 280 53.03
9 Magdalena Hansson - Torbjörn Hansson Borlänge BK 279 52.84
10 Britt-Marie Gulleryd - Gunvor Olofsson Insjöns BK 272 51.52
11 Åke Nordlöf - Torgny Gustafsson Borlänge BK 268 50.76
12 Dan Lindblom - Siv Svensson BK S:t Erik 267 50.57
13 Birgitta Andersson - Nils-Erik Andersson Nyköpings BS 264 50.00
14 Anna Nabseth - Anna Elgh BK S:t Erik 254 48.11
14 Sven-Erik Emanuelsson - Gunilla Wiklund Rättviks BS 254 48.11
16 Kristina Rönnbäck - Gunilla Rydberg ABB BK 248 46.97
17 Anna Karlsson - Sigbritt Bengtsson Bollnäs BK 242 45.83
18 Lars Snibb - Birgitta Forsell Näsman Insjöns BK 236 44.70
19 Ann-Marie Uddqvist - Inger Mattsson Köpings BS - Arboga BK 235 44.51
19 Anna Berglöw - Birgitta Berg BK S:t Erik 235 44.51
21 Kristina Olofsson - Eleonore Kronbäck Sandvikens BK 234 44.32
22 Jarl Jönsson - Ann Johansson Norrorts Bridge 227 42.99
23 Christina Nordlöf - Irene Mattsson Borlänge BK 209 39.58
24 Ulla Neijbert - Gunnel Domberg Insjöns BK 196 37.12