Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Rydsgårdshus 2019-11-03 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Rydsgårdshus 2019-11-03

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 30. Medel: 540.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Barbro Melander - Anders Nordberg BK Bridgehuset 703.1 65.10
2 Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten BK Bridgehuset 686.9 63.61
3 Inger Berkmo - Stig Svensson BK Zonen 639.3 59.19
4 Greta Beck - Gun Jönsson BK Zonen 624.4 57.82
5 Ing-Britt Jurén - Lena Stålbrink BK Bridgehuset - Malmö Dam BK 586.8 54.34
6 Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist BS Oden 577.2 53.44
7 Karin Brunner - Lars Olsson BK ESS-löv - Södra Sandby BK 576.2 53.35
8 Lena Goldberg - Per Goldberg SK Hakoah BS 575.9 53.33
9 Kerstin Eberhardt - Anders Bengtsson Bjärreds BK 573.6 53.11
10 Liselotte Carlsson - Renée Lindgren BK Zonen 572.8 53.04
11 Ulla Sundberg - Ulf Borgström BK Bridgehuset 567.2 52.51
12 Boel Hedengran - Birgitta Andersson BK Zonen 565.2 52.33
13 Lars Jeppsson - Rolf Nilsson Ystads BS 561.8 52.02
14 Margareth Bengtsson - Gullan Nilsson BK Zonen - Ystads BS 561.0 51.95
15 Lena Sallenhag - Jörgen Sallenhag Södra Sandby BK 555.5 51.44
16 Ulla-Britt Lindmark - Kerstin Harderup Johannesson BK Zonen 554.5 51.35
17 Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson BK Bridgehuset - Pri-Bri 1936 551.0 51.02
18 Margareta Lundqvist - Kerstin Larsen BK Zonen 549.9 50.91
19 Annette Brange - Thomas Brange BK Bridgehuset 546.5 50.60
20 Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg BS Oden - BK Bridgehuset 544.7 50.44
21 Ing-Britt Blomstrand - Bernt Ahl BK Zonen 535.7 49.60
22 Kristina Borglid - Christina Sjöström Södra Sandby BK - Lomma BK 534.9 49.53
23 Åke Davidsson - Lena Davidsson Lunds BK 533.1 49.37
24 Iwe Persson - Magnus Wahlström Ystads BS - Bjärreds BK 520.3 48.17
25 Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson Bjärreds BK 518.2 47.99
26 Gunilla Johansson - Folke Nilsson BK Zonen - Ystads BS 516.5 47.83
27 Gunvor Sällvik - Gunilla Axelsson Lomma BK - BK Tre Sang, Helsingborg 513.1 47.50
28 Liv Wollin - Eva Francke Malmö Dam BK - Falsterbo BK 511.8 47.39
29 Inger Anselmsson - Bengt Nilsson BK Zonen 504.0 46.67
30 Sonja Christensson - Elsa Olsson BK Bridgehuset 485.4 44.95
31 Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar BK Bridgehuset - BK Fenix 481.7 44.60
32 Ellinor Ekblad Madsen - Leif Ekblad BK Sekvens, S-torp 478.3 44.29
33 Ruth Gustavsson - Irma Svensson Höörs BK 475.0 43.98
34 Britt Bååth - Ulla Ryblom BK Zonen 471.2 43.63
35 Annalena Holmgren - Anne-Marie Malm BK Bridgehuset 469.8 43.50
36 Anita Ljunggren - Ulla-Britt Olsson Svedala BK - Sjöbo BK 460.9 42.68
37 Doris Malmquist - Kerstin Levin Östra Torps BS 449.3 41.60
38 Annika Winqvist - Weiny Silander Ystads BS 387.0 35.83