Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Hallands BF » LänsNyGammalt 1(5) 2019-10-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 1(5) 2019-10-06

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 20. Medel: 500.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Birgitta Olsson - Elsbeth Lundgren BK Albrekts 615.9 61.59
2 Lennart Nordberg - Anders Trydell Laholms BK 606.3 60.63
3 Bengt Larsson - Kajsa Eklöw BK Albrekts 592.8 59.28
4 Ann-Charlotte Andersson - Jennie Ericsson BK Falkenberg 591.9 59.19
5 Britt Inger Kjellman - Christine Larsson BK Albrekts 578.9 57.89
6 Bengt Appelqvist - Anders Rosengren BK Falkenberg 575.3 57.53
7 Roger Hedsköld - Björn Evertsson BK Albrekts 567.7 56.77
8 Inger Carlsson - Bodil Rehn BK Albrekts 563.0 56.30
9 Ingalill Johansson - Åsa Caviezel BK Falkenberg 562.4 56.24
10 Jette Hultén - Margaretha Josefsson Frid Åsa/Frillesås BK 561.4 56.14
11 Ingalill Svensson - Mona Joleby Laholms BK 560.7 56.07
12 Ingegerd Peterson - Ulla Åberg BK Albrekts 559.3 55.93
13 Sussi Rylander - Barbro Strömqvist BK Albrekts 547.6 54.76
14 Birger Högberg - Jan Björkman BK Albrekts 545.0 54.50
15 Sven Bilén - Lars Johansson BK Falkenberg 543.0 54.30
16 Tommy Oscarsson - Thomas Nilsson Åsa/Frillesås BK 537.5 53.75
17 Birgitta Gudmundsson - Johnny Gudmundsson BK Falkenberg 535.4 53.54
18 Bengt Söderquist - Greger Sundgren Laholms BK 535.2 53.52
19 Gunvor Lindegren - Ulla Wåhlin Åsa/Frillesås BK 531.3 53.13
20 Jenny Myrendal - Ulf Andreasson Åsa/Frillesås BK 528.4 52.84
21 Jan-Inge Christiansson - Gertie Schill Åsa/Frillesås BK 521.4 52.14
22 Ann Bengtsander - Olle Johansson BK Falkenberg 519.9 51.99
23 Astrid Börjesson - Irene Karlsson Åsa/Frillesås BK 515.2 51.52
24 Göran Johansson - Benny Karlsson Laholms BK 515.0 51.50
25 Birgitta Hjelte - Lena Mårtensson BK Albrekts 514.5 51.45
26 Håkan Björklund - Kerstin Gyllén BK Albrekts 507.6 50.76
27 Elisabeth Lundquist - Ewy Bohl BK Albrekts 507.4 50.74
28 Nicklas Bårman - Jan Gustavsson BK Albrekts 507.1 50.71
29 Jan-Roger Lilja - Karl Thorstensen Åsa/Frillesås BK 505.8 50.58
30 Ingela Strandborg Alm - Ingegärd Nordenberg Laholms BK 498.4 49.84
31 Öyvind Nes - Kerstin Kristiansson Laholms BK 496.5 49.65
32 Roger Hultén - Rune Josefsson Åsa/Frillesås BK 493.1 49.31
33 Lena Åkvist - Maud Brink Laholms BK 484.6 48.46
34 Lena Bengtsson - Stellan Sveman BK Falkenberg 481.8 48.18
35 Eva Lena Glimne - Gunilla Petersson Laholms BK 475.6 47.56
36 Agneta Hägerström - Kerstin Trydell Laholms BK 473.3 47.33
37 Erling Helmersson - Helene Harlid BK Falkenberg 468.6 46.86
38 Yvonne Lindquist - Carl-Olof Jagebro BK Albrekts 462.3 46.23
39 Inge Karlsson - Kerstin Lundberg BK Albrekts 461.5 46.15
40 Håkan Ek - Östen Ek BK Albrekts 459.2 45.92
41 Siw Svensson - Maria Söderlund BK Albrekts - Värö BK 453.9 45.39
42 Gertie Bolten - Lennart Nilsson BK Falkenberg 443.9 44.39
43 Donna Diding - Marzanna Baczynska BK Albrekts 442.8 44.28
44 Rolf Arvidsson - Maria Larsson Åsa/Frillesås BK 441.3 44.13
45 René Torkelson - Diana Avaso Laholms BK 435.0 43.50
46 Margaretha Forslund - Per Olof Forslund Åsa/Frillesås BK 419.2 41.92
47 Pia Larsson - Marika Svensson BK Albrekts 410.7 41.07
48 Peter Diding - Bertil Stomgårde BK Albrekts 400.7 40.07
49 Eva Svensson - Ann-Britt Fridén BK Albrekts 383.6 38.36
50 Bernt Randén - Eva Randén BK Falkenberg 367.1 36.71
51 Karl-Axel Pettersson - Jan Jönsson Laholms BK 353.8 35.38
52 Jan Skärberg - Conny Johansson Laholms BK 340.8 34.08