Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
Svenska Bridgeförbundet » Guldgruvan - Final I 2019-08-04 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Guldgruvan - Final I 2019-08-04

Partävling, 15 bord, 29 par, 1 blindpar. Antal brickor: 38. Medel: 493.9.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Hans Thimell - Jan Andersson BK Lyx 611.0 61.84
2 Olafur Valgeirsson - Ragna Olafsdottir Ätrans BK 585.5 59.26
3 Per Schullström - Lena Schullström Åmåls BS 572.8 57.97
4 Dag Josefsson - Ann-Marie Josefsson Folkare BK 571.9 57.89
5 Carl-Johan Carlsson Melin - Christina Melin Hedemora BS 563.7 57.05
6 Ulf Lindgren - Bengt Lauthers BK S:t Erik 556.8 56.35
7 Ann-Britt Carlén - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 546.0 55.26
8 Patrik Elofsson - Per Larsson Skövde BA - Falköpings BS 532.5 53.90
9 Andrzej Tracewski - Velina Blix BK Sang, Oxelösund - Sundsvallsbridgen 530.6 53.71
10 Carl-Henrik Nauclér - Klara Asplund BK S:t Erik 529.7 53.61
11 Hjördis Andersson - Birgitte Thellefsen Lindesbergs BS 514.5 52.08
12 Camilla Jensen - Knud Jensen Danmark 511.0 51.72
13 Anders Hellström - Caroline Tesch BK S:t Erik 507.0 51.31
14 Birgitta Kerstis - Jan Héléne ABB BK 501.2 50.73
15 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS 496.3 50.24
16 Agneta Shanwell - Christine Hargevik BK S:t Erik 489.3 49.52
17 Christian Bergek - Anna Bergek BK Lyx 487.9 49.38
18 Monica Johanson - Renée Blixt BK Opalen - Arvika BS 486.0 49.19
19 Håkan Elensky - Berit Jonsson Nora BK 481.3 48.72
20 Karl-Erik Nilsson - Anneli Backman Örebridgen 480.8 48.66
21 Yvonne Flodqvist - Christina Torsslow BK S:t Erik 479.4 48.52
22 Ingegerd Eriksson - Ann Fagerberg Gävle BK - Skutskärs BK 464.4 47.00
23 Håkan Florestedt - Martin Florestedt BK S:t Erik 464.0 46.97
24 Jussi Bärzén - Anders Wersén Skara BS 443.6 44.90
25 Anne Kleredal Olsson - Anki Arvmyren Sigtuna BS 433.9 43.92
26 Emma Sundström - Estrid Gustavsson Sundsvallsbridgen - BK S:t Erik 420.3 42.54
27 Agneta Moberg - Katarina Landstedt BK ALERT 419.7 42.48
28 Lars Hansson - Sven Olof Jern Asperö-Brännö BK 400.0 40.49
29 Gun Gyldén - Gärd Carlsson Arboga BK - Köpings BS 241.1 24.40