Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan 2019 - B-final - omgång 2 2019-06-27 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan 2019 - B-final - omgång 2 2019-06-27

Partävling, 39 bord, 75 par, 3 blindpar. Antal brickor: 60. Medel: 2280.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Greger Alfonsson - Göte Nissinen Emmaboda BK 2841.1 62.31
2 Lennart Karlsson - Gun Karlsson Filbyter Bridge 2841.0 62.30
3 Bo Sundström - Carina Sjöblom Sydjämten - Sundsvallsbridgen 2830.3 62.07
4 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS 2817.0 61.78
5 Lena Johansson - Leif Johansson Ulricehamns BK 2748.4 60.27
6 Pyttsi Flodqvist - Klas Bellander Ystads BS - Malmö BK 2735.6 59.99
7 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen 2715.9 59.56
8 Tomas Blomster - Peter Håkansson Ryds BK 2710.2 59.43
9 Ola Stavås - Tomas Ekholm BK S:t Erik 2668.9 58.53
10 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona 2596.0 56.93
11 Anette Svenningsson - Bilal Zafar BK Opalen 2580.8 56.60
12 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK 2551.2 55.95
13 Christina Torsslow - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 2483.4 54.46
14 Flemming Rasmussen - Wiola Rasmussen Pri-Bri 1936 2475.6 54.29
15 Marianne Primér - Solveig Washer BK S:t Erik 2470.8 54.18
16 Hans Hultqvist - Rolf Andersson BK S:t Erik - Stureby BK 2461.6 53.98
17 Åke Karlman - Göran Andersson Kalmarsunds BK 2459.4 53.93
18 Glenn Nilsson - Roger Wahlgren Växjöbridgen - Sävsjö BK 2456.6 53.87
19 Bengt Bellander - Sture Rundgren Växjöbridgen 2449.1 53.71
20 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 2441.0 53.53
21 Magnus Hammar - Mona Bergström Norrorts Bridge 2439.6 53.50
22 Eva Wiklander - Ingrid Linnarsson BK S:t Erik 2410.1 52.85
23 Marie Johansson - Henrik Sällberg Sällskapet, Ronneby 2390.7 52.43
24 Gerhard Erlandsson - Eva Erlandsson LUCK 2381.6 52.23
25 Lennart Karlberg - Ami Emilsson Mälarö BS 2371.4 52.00
26 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 2369.5 51.96
27 Per Hansson - Peter Rundquist Karlshamns BK - Ryds BK 2359.2 51.74
28 Simon Hult - Per Molin BK S:t Erik 2353.3 51.61
29 Marianne Fagerby - Tony Elmroth Fredagsklubben - BK Lyx 2341.5 51.35
30 Per Östlund Mitchell - Susan Sprogøe-Jakobsen BK Lyx 2341.3 51.34
31 Ronny Johansson - Roland Stånggren Emmaboda BK 2340.4 51.32
32 Suzanne Lemborn - Eva Gunnarsson Karlstads BK - Arvika BS 2336.7 51.24
33 Katarina Freitag - Johan Hermansson Bridgekamraterna Nybro 2314.9 50.77
34 Gunilla Wallin - Lars Becklén Malmö BK 2312.2 50.71
35 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen 2305.4 50.56
36 Karin Nyberg - Göran Rydell Asperö-Brännö BK - Onsdagsklubben 2292.4 50.27
37 Wiveca Jongeneel - Jos Winkelman Netherland 2260.8 49.58
38 Lars Manneteg - Carmen Tuason Gävle BK - BK S:t Erik 2244.5 49.22
39 Bengt Lindskog - Karin Axelsson Visby BS 2241.9 49.16
40 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS 2239.4 49.11
41 Evert Bengtsson - Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK 2233.0 48.97
42 Dan Jakobsson - Berth Dahl Oskarshamns BK - Blomstermåla BK 2202.6 48.30
43 Bill Axblom - Dan Fransson Blomstermåla BK 2176.6 47.73
44 Klaus Wilde - Karin Wilde Oskarshamns BK 2176.1 47.72
45 Mile Calic - Ulla Liedholm Partille/Mölnlycke BK 2168.3 47.55
46 Tony E - Mikael G - 2161.8 47.41
47 Ping Huang - Ylva Johansson Uppsalabridgen - Enköpings BS 2145.4 47.05
48 Else-Britt Lindblom - Peter Rosenqvist Kisa BS - Ankarsrums Bridgeklubb 2143.3 47.00
49 Tom Sandquist - Monica Sandquist Laholms BK 2142.5 46.98
50 Göran Nilsson - Susanne Levin Ystads BS - Malmö BK 2131.5 46.74
51 Ragnar Andersson - Denny Andréasson Kronhusklubben 2129.5 46.70
52 Jan-Åke Johansson - Bengt Nilsson Ryds BK - Växjöbridgen 2124.0 46.58
53 Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 2105.1 46.16
54 Ingegerd Lundgren - Ulla Ridderstad Sävsjö BK - BK Opalen 2092.2 45.88
55 Björn Ekholm - Hans Jerner BK Fyra Klöver Borgholm 2086.3 45.75
56 Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson Lunds BK 2073.3 45.47
57 Marianne Hedkvist - Jan Vinäng Kronhusklubben 2066.0 45.31
58 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 2062.4 45.23
59 Torbjörn Forsén - Dag Johansson Kisa BS 2046.1 44.87
60 Joel Henriksson - Kjell-Åke Axelsson Emmaboda BK 2046.0 44.87
61 Gun Bellander - Tommy Lööf BK Bridgehuset - Ystads BS 2022.8 44.36
62 Christer Magnusson - Göran Magnusson Bridgeklubben Karlskrona 2015.2 44.19
63 Marianne Wadaszi - Curt von Schlanbusch Bridgeklubben Karlskrona 2013.1 44.15
64 Dan Martinson - Karin Martinson BK S:t Erik 2012.6 44.14
65 Lena Hammarberg - Cary Hammarberg BK S:t Erik 2010.9 44.10
66 Monica Johanson - Ulla-Britt Johansson BK Opalen - Ödeshögs BK 2005.0 43.97
67 Lisbeth Quisth - Christina Bjerklin BK Opalen 1995.2 43.76
68 Agneta Sandsvik - Mila Kubista Majstångens BK 1993.6 43.72
69 Yvonne Adolfsson - Mari-Ann Stenberg BK Opalen 1969.7 43.20
70 Lil Danielsson - Lars Engebeck BK S:t Erik - Kalmarsunds BK 1954.2 42.86
71 Katarina Svensson - Torbjörn Stejdahl Kalmarsunds BK 1941.5 42.58
72 Margita Andersson - Maud Wedin Sthlms-Polisens BS - BK S:t Erik 1940.6 42.56
73 Bengt Bengtsson - Kjell-Åke Jacobsson Växjöbridgen 1929.4 42.31
74 Loucie Lindborg-Månsson - Eva Engvall Växjöbridgen 1874.0 41.10
75 Paul Lindgren - Hans Lindgren Kalmarsunds BK - Kullabygdens BK 1830.2 40.14