Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan 2019 - A-final - Omgång 1 - omgång 2 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan 2019 - A-final - Omgång 1 - omgång 2

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 70. Medel: 1190.2.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Simon Ekenberg - Peter Flodqvist BK S:t Erik 1397.6 58.72
2 Linus Dahlström - Matias Rohrberg Lunds BK - BK S:t Erik 1347.1 56.60
3 Pierre Carbonnier - Gabor Barath Lunds BK - Växjöbridgen 1344.5 56.49
4 Lennart Pettersson - Lars Stenlund BK Lavec 1332.2 55.97
5 Adam Stokka - Tuva Nilsmark BK S:t Erik 1300.2 54.63
6 Agneta Svahn - Pia Olofsson Växjöbridgen - Ryds BK 1285.9 54.03
7 Östen Svantesson - Mats Nilsland Malmö BK - Överums BK 1285.3 54.01
8 Daniel Eriksson - Malin Helin Gävle BK 1276.2 53.62
9 Bo Roos - Björn Sörling Ulricehamns BK 1263.1 53.07
10 Hans Bengtsson - Roger Rundkvist Ryds BK 1261.4 53.00
11 Per-Inge Helmertz - Daniel Gustafsson Motala Bridgeallians - Lunds BK 1250.8 52.56
12 Björn Ohlsson - Ingemar Andersson Sölvesborgs BK 1245.9 52.35
13 Micael Svensson - Therése Andersson Örebridgen 1243.2 52.23
14 Sanna Clementsson - Anders Björkman Lunds BK - BK S:t Erik 1231.2 51.73
15 Jan-Åke Ohlsson - Micahel Soetmann Ystads BS - Danmark 1228.1 51.60
16 Peter Svensson - Michael Lemborn Växjöbridgen - Karlstads BK 1227.9 51.59
17 David Bryder - Ric Sällsten LUCK - BK S:t Erik 1202.8 50.54
18 Jan Nilsson - Tommy Gunnarsson Arvika BS 1198.6 50.36
19 Mikael Lindberg - Rolf Forsberg ABB BK 1187.7 49.90
20 Lena Schalin - Ronny Schalin Bridgeklubben Karlskrona 1184.1 49.75
21 Pontus Karlsson - Michael Karlin Åmåls BS 1174.1 49.33
22 Lars Lundqvist - Lena Lundqvist Valdemarsviks BK 1166.9 49.03
23 Yvonne Wiseman - Fredrik Hellkvist Filbyter Bridge - BK S:t Erik 1151.4 48.38
24 Dan Andersson - Sune Hallgren Munka Ljungby BS - Visby BS 1151.2 48.37
25 Thomas Groth - Anne-Marie Höglund BK Hudik 1150.6 48.35
26 Lars Kennethsson - Per Jansson BK Lyx 1148.9 48.27
27 Lars Moquist - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro 1143.2 48.03
28 Jan Becklén - Tatyana Trendafilova BK Lavec - Malmö BK 1117.2 46.94
29 Alf Roos - Christer Andersson Värnamo BK - Ystads BS 1115.5 46.87
30 Anders Hellström - Caroline Tesch BK S:t Erik 1109.8 46.63
31 Eva Wetterhall - Karl Persson BK Bridgeliv 1081.6 45.44
32 Johan Säfsten - Lars Nilsson Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1076.9 45.25
33 Annika Nivestam - Thorbjörn Haraldsson Lunds BK 1007.3 42.32
34 Björn Wenander - Ingvar Grahn Onsdagsklubben 1000.4 42.03
35 Anders Dahl - Göran Emvall Växjöbridgen 996.5 41.87
36 Eva Nilsson - Kjell-Åke Nilsson BK Bridgehuset 961.3 40.39