Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Göteborgs BF » DM-par, kval 2020-01-18 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2020-01-18

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 30. Medel: 690.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Westerlund - Björn Wenander BK Lyx - Onsdagsklubben 900 65.22
2 Britt Larsson - Anne-Marie Johansson Askims BK - Kronhusklubben 887 64.28
3 Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum 868 62.90
4 Joakim Olsson - Terje Lie Bohus Nations BS - BK Falkenberg 862 62.46
5 Tobias Bende - Sara Wrige BK Everfresh - Askims BK 812 58.84
6 Robert Bäck - Lena Petersen BK Lyx - Frölunda BS 804 58.26
7 Börje Dahlberg - Ingrid Petersen BK Lyx - Frölunda BS 786 56.96
8 Adam Kovasznay - Bengt Johansson Askims BK 772 55.94
9 Berit Fors - Elisabeth Grahn BK Lyx - Asperö-Brännö BK 770 55.80
10 May Moore - Gunnar Ohlson Onsdagsklubben - Askims BK 766 55.51
11 Anita Mellgren - Christina Wedin BK Everfresh 756 54.78
12 Torbjörn Kåreke - Gunnar Jansson Bohus Nations BS - BK Lyx 751 54.42
13 Anders Erikson - Ylva Pyykkö BK Centrum 746 54.06
14 Hans Thimell - Jan Andersson BK Lyx 745 53.99
15 Karl-Eric Nilsson - Lena I Nilsson Frölunda BS - BS Damernas 743 53.84
16 Patrik Clevström - Annika Corneliusson BK Everfresh 742 53.77
17 Marcus Sandberg - Sören Ek Asperö-Brännö BK - Askims BK 725 52.54
18 Tore Mattsson - Ragnar Andersson BK Lyx - Kronhusklubben 724 52.46
19 Thomas Therkelson - Mats Jakobsson Onsdagsklubben - BK Lyx 715 51.81
20 Kristina Edeland - Margareta Edeland Askims BK 708 51.30
21 Ulla Berntsson - Ingvar Grahn Asperö-Brännö BK - Onsdagsklubben 707 51.23
21 Tomas Andgren - Per Sjöberg BK Lyx 707 51.23
23 Kjell Evensen - Bengt Alrud Askims BK - Borås BA 704 51.01
23 Sven Nilsson - Annika Wallén BK Debut 704 51.01
25 Barbro Lindemalm--Lundstam - Yr Logadottir Askims BK 693 50.22
26 Marianne Sparud - Margareta Stenberg Askims BK 676 48.99
27 Eva Göransson Lycke - Christine Öberg Asperö-Brännö BK 675 48.91
28 Hans Linusson - Agneta Persson BK Debut 670 48.55
29 Bo Andersson - Peter Nyberg Fredagsklubben - Askims BK 668 48.41
30 Kerstin Feller - Britt-Inger Svensson BK Debut - BS Damernas 667 48.33
31 Lena Starkenberg - Eva Thorsson BS Damernas 666 48.26
31 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx 666 48.26
33 Eva Johansson - Lotta Konradsson Askims BK - Kronhusklubben 659 47.75
34 Christina Hedén Danielsson - Catharina Rasmussen BK Debut - BK Everfresh 640 46.38
34 Kent Eriksson - Hans Fredling BK Everfresh - BK Debut 640 46.38
36 Mile Calic - Ulla Liedholm Partille/Mölnlycke BK 636 46.09
37 Marianne Fagerby - Tony Elmroth Fredagsklubben - BK Lyx 632 45.80
38 Birgitta Emanuelsson - Eva Ströby BS Damernas 631 45.72
39 Per Elfdahl - An Elfdahl Kronhusklubben 625 45.29
40 Ann Bergqvist - Egon Bodendal Kronhusklubben - PBK Svingeln 611 44.28
41 Maj-Inger Stegborn - Frank Björnberg Askims BK 586 42.46
42 Mats Allgöwer - Ella Olsson Onsdagsklubben - BK Lyx 580 42.03
43 Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS 561 40.65
44 Stefan Corneliusson - Tommy Somlo BK Everfresh 559 40.51
45 Jan-Olof Siby - Rodny Carlsson BK Everfresh 554 40.14
46 Anna Wallgren - Gunilla Johansson BK Lyx 496 35.94
47 Nils Nordahl - Jürgen Schildt BK Lyx - Kronhusklubben 469 33.99
48 Lillemor Eriksson - Lena Frerichs BS Damernas 456 33.04