Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 3, 7:1 2019-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 3, 7:1 2019-08-31

IMP över fältet, 160 bord, 316 par, 4 blindpar. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Max Ödlund - Andreas Könyves BK S:t Erik, LOVOSHOVO 5.73
2 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK 4.58
3 Urban Mentzer - Karl-Erik Backelin Arvika BS, B-laget 3.91
4 Paul Lundin - Bo Stenström Nyköpings BS, Bosse 3.70
5 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban 3.55
6 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter 3.50
7 Olle Vikström - Ann-Katrin Vikström Skellefteå BK, Vikström 3.34
8 Stefan Ekman - Kaj Adolfsson BK S:t Erik, Forza 3.16
9 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 3.10
10 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 3.08
11 Bengt Andersson - Rawad Hadad Ludvikabygdens BK, Barkskog 3.03
12 Olov Angeria - Hans Lerner BK Björken, Lerner 3.03
13 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland 2.98
14 Villy Havasi - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per 2.66
15 Lars Wallin - Björn Johansson Lerums BK, Deadwood 2.66
16 Håkan Zejnilagic - Tommy Kellander BK Zonen 2.63
17 Hans Granath - Magnus Berg Valdemarsviks BK Las Vikas 2.62
18 Örjan Sjöberg - Håkan Schullström Åmål BS, Håkan 2.60
19 Sven Barbus - Per Jephson IFK Karlskrona, Bernt 2.49
20 Anders Davidsson - Bo Falk Oskarshamns BK, Bo 2.49
21 Ola Weinberg - Anders Björkman BK S:t Erik, Forza 2.41
22 Jörgen Neldemo - Axel Selvén BK Albrekts, Callenberg 2.38
23 Lars-Göran Larsson - Rolf Bäck Uddevalla BF , Sylve 2.31
24 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars 2.30
25 Christer Nordqvist - Stefan Persson Svegs BK 2.21
26 Thomas Wrang - David Wrang BK S: Erik, Team Sur Mer 2.18
27 Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip BK S:t Erik, På kryss 2.06
28 Mattias Jonsson - K-G Wanngård Enköpings BS, Röd 2.03
29 Lennart Lindqvist - Anders Brodin Åmål BS, Håkan 1.96
30 Elisabeth Karlsson - Lena Engman BK S:t Erik, Twister 1.95
31 Jan-Henrik Rundh - Tróndur Bærentsen Hagfors BK 1.93
32 Johan Noberius - Michael Claesson Hovmantorps BK, Isaksson 1.92
33 Kent Karlsson - Lennart Johansson Askers. BK Singelton 1.89
34 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan 1.84
35 Jonas Dahlgren - Hans-Olov Gustafsson BK Björken, Bazinga 1.84
36 Gunnar Schäfer - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer 1.83
37 Jan Holm - Peter Wester Hedemora BS 1.79
38 Daniel Matus - Simon Granath Malmö BK, Ghostbusters 1.79
39 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson 1.78
40 Leif Lagerqvist - Kjell Hylander Eksjö BK, Lagerqvist 1.76
41 Bengt Lennartsson - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro 1.75
42 Per Norberg - Göran Ström Luleå BK, Burp 1.70
43 Per Hansson - Margot Bröms Karlshamns BK, Lars 1.68
44 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén 1.68
45 Kerstin Haak-Fryklund - Gunilla Olsson BK Björken, Ingalill 1.65
46 Torbjörn Gullbrandson - Henrik Ludwigs BK S:t Erik, Ludde 1.59
47 Rune Karlsson - Sören Lennartsson Falköpings BS, Sten 1.56
48 Leif Rångevall - Britt-Marie Jacobson Älvsby BK 1.55
49 Thomas Carlsson - Peter Jansson Åmål BS , Göran 1.50
50 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA , Janne 1.48
51 Thomas Samuelsson - Tage Bengtsson Borås BA, Thomas 1.45
52 Krister Sjöström - Bengt-Åke Andersson Eksjö BK, Lagerqvist 1.45
53 Stefan Nyström - Magnus Milby Strängnäs BK Gripen 1.44
54 Liv Andersson - Åke Andersson Uddevalla BF, Mikael 1.37
55 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell 1.35
56 Arne Klasén - Mikael Nannskog Norrköpingsbridgen, Peking 1.35
57 Sune Gustafsson - Erik Fredriksson Strömstads BK 1.35
58 Peter Svensson - Michael Nilsson Växjöbridgen, Svahn 1.34
59 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström 1.34
60 Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn Luck, Freij 1.33
61 Göran Grönvall - Lars-Göran Niklasson Malmö BK, Ghostbusters 1.30
62 Urban Finnsson - Berith Finnsson Boden-Sävast BS 1.29
63 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BA, Aspanäs C 1.28
64 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja 1.26
65 Jerry Eklöf - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry 1.22
66 Per Lindström - Lars Malm Katrineholms BS, Pass 1.18
67 Tomas Pettersson - Peter Sandörn BK Ruter, Bertil 1.12
68 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan 1.10
69 Kåge Borg - Gunila Langius BK Stjärnskotten 1.10
70 Pär Unander - Patrik Fridholm Malungs BK 1.08
71 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan 1.07
72 Ingegerd Lundgren - Roger Wahlgren Sävsjö BK, Team Högland 1.06
73 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 1.05
74 Mats Göransson - Jan Samuelsson Stenungsunds BK, Hugo 1.04
75 Lars Karlsson - Ulf Nehlin BK S:t Erik, På kryss 1.03
76 Karl-Erik Johansson - Roger Rundkvist Ryds BK 0.99
77 Marie Johansson - Emma Paulsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.99
78 Frank Andersson - Björn Hesthagen Strömstads BK 0.96
79 Gert-Inge Hugosson - Annika Hugosson Stenungsunds BK, Hugo 0.94
80 Lars Adie - Lars Hed BK Allians, Kapten Klöver 0.93
81 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa 0.92
82 May-Lis Lindblom - Hans Obstfelder Solstabridgen , Sten Sture 0.91
83 Victor Hedén - Stig Andersson Skövde BA, SanVic 0.91
84 Mikael Hallin - Tommy Jansson Lindesbergs BS, Lars 0.90
85 Jan Matsson - Niclas Björkstrand Malungs BK, Janne 0.89
86 Torbjörn Olsson - Michael Karlin Åmåls BS, Hulta 0.83
87 Anders Blomé - Ulf Nohrén Uppsalabridgen, Schakalerna 0.82
88 Bengt Eriksson - Ulf Westlin Bollnäs BK, Sofie 0.82
89 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 0.81
90 Sven Pårs - Jonas Segervald BK Björken, Lerner 0.80
91 Adam Winberg - Linus Jorner Örebridgen, Bengt 0.79
92 Krister Persson - Odd Stokka BK Björken, Lag Stokka 0.79
93 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Kej 0.77
94 Per-Gunnar Palm - Tommy Fröjdh Skövde BA, Leif 0.76
95 Bo Grunander - Arne Lindqvist Väsbybridgen 0.76
96 John Hörnfeldt - Tomas Hörnfeldt Storsjöbygdens BK, Johan 0.76
97 Anders Eriksson - Rune Svensson Köpings BS 0.75
98 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael 0.74
99 Sören Westling - Torleif Hägg BK Albrekts, WHAL 0.74
100 Anders Fryklund - Valter Johansson BK Björken, Tetris 0.74
101 Pernilla Andreasson - Pierre Winberg Bollnäs, Prego 0.70
102 Stefan Westlund - Anders Wike Gävle BK Paltkoma 0.70
103 Jonas Hjelte - Tony Lindblom Kisa BS 0.69
104 Roger Axén - Per-Olof Andersson Katrineholms BA, Klöver 0.68
105 Birgitta Ternblad - Thomas Björkstrand BK S: Erik, Ternblad 0.68
106 Petra Svantesson - Lennart Johansson Ljungskile BK 0.66
107 Bengt Hilling - Otto Berntsson Orust BK 0.65
108 Göran Alsner - Thomas Therkelson Onsdagsklubben, LÅG 0.64
109 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK 0.63
110 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK, Isaksson 0.59
111 Harriet Philipson - Göran Forss Norrköpingsbridgen, Peking 0.58
112 Johnny Johansson - Magnus Eriksson Malungs BK , III 0.54
113 Bengt-Åke Leskinen - Ove Skogsberg Smedstadens BK 0.53
114 Tony Elmroth - Mats Jakobsson BK Lyx, Mischmasch 0.52
115 Håkan Jonasson - Miro Bakrac Falu BK United 0.52
116 Rolf Westman - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum 0.45
117 Sten-Åke Thunberg - Sture Ekberg Kungsbacka BS, Hans 0.43
118 Rolf Staflund - Rolf Nyman Väsbybridgen 0.43
119 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud 0.43
120 Daniel Gustavsson - Gullvi Högberg Falköpings BS, Kenth 0.41
121 Allan Christensen - Christer Gällström Katrineholms BA, Klöver 0.41
122 Sten Nilsson - Joakim Guldbrand Lindesbergs BS, Jansson 0.40
123 Roger Marklund - Ove Lundberg BK Björken, Lag Stokka 0.40
124 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell 0.39
125 Linda Sandberg - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson 0.39
126 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg BK S: Erik, Team Sur Mer 0.38
127 Anders Våge - Kjell Evensen Askims BK, SW4 0.36
128 Håkan Andersson - Jan Larsson Borås BA , Janne 0.35
129 Patrik Elofsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson 0.34
130 Lars-Anders Callenberg - Markus Bengtsson BK Albrekts, Callenberg 0.33
131 Rolf Selander - Michael Runfors Örebridgen, Bengt 0.32
132 Jaenita Johansson - Hans Brolin Borås BA, Aspanäs C 0.29
133 Anders Blomqvist - Lars Olsson Uppsalabridgen, Magnum 0.29
134 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK 0.27
135 Christian Carlsson - Per Larsson Falköpings BS, Kenth 0.26
136 Ulf Sjölinder - Ulf Lindén Vårgårda BS, Rasmus 0.26
137 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson 0.26
138 Jan-Olof Henriksson - Erik Bergengren Visby BS, LIMESTONE 0.26
139 Per-Inge Karlberg - Curt Hammarberg Sandvikens BK , Canapé 0.24
140 Leif Andersson - Anders Persson Örebridgen, Snurre Sprätt 0.23
141 Patrik Sörensson - Rolf Svensson Kungshamns BK, Selma 0.22
142 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK 0.22
143 Sten Ternblad - Mats Nyberg BK S: Erik, Ternblad 0.21
144 Peter Håkansson - Kenneth Johansson Ryds BK, Håkansson 0.20
145 Jörgen Hirschfeldt - Bodil Andersson Solstabridgen 0.19
146 Lars Moquist - Johan Hermansson Bridgekamraterna Nybro 0.19
147 Bo Johansson - Erling Ohlsson BK Albrekts, Bo 0.18
148 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 0.17
149 Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Höörs BK 0.16
150 Roger Frödin - Örjan Sundholm Norrtälje BK 0.14
151 Jeanette Karlsson - Claes-Göran Eldh Sällskapet, Ronneby, Thorell 0.14
152 Lars-Göran Nilsson - Kurt Karlsson Skövde BA, EK 0.14
153 Gösta Krön - Eva Brantingson Väddö BK 0.12
154 Kenneth Karlsson - Stefan Lindell Malungs BK, Janne 0.11
155 Lars Lövgren - Viveca Rappe Filbyters Bridge, Mixarna 0.07
156 Börje Johansson - Ingemar Ågren BK Karlskrona, Ågren 0.06
157 Roger Ahlbom - Leif Holmgren Bollnäs BK, Sofie 0.06
158 Lennart Rehle - Björn Gustafsson BK S:t Erik, Gevalia 0.01
159 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Stjärnskotten -0.01
160 Per Jansson - Ulf Henriksson Alnö BK, Per -0.06
161 Tommy Nyberg - Anders Ekström Kalmarsunds BK, Micael -0.06
162 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse -0.07
163 Johanna Granlund - Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK, Mats -0.11
164 Hans Olsson - Reine Wahlén Sandvikens BK , Canapé -0.12
165 Kenth Sandéhn - Ulrik Christensen Falköpings BS, Sten -0.14
166 Lars Malmer - Karin Olsson Svedlund Kalmarsunds BK, Nordenhem -0.14
167 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban -0.14
168 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona -0.16
169 Lennart Persson - Lars-Göran Östlund Gävle BK, Jensa -0.17
170 Gunnar Ohlson - Pär Ljungquist Askims BK, SW4 -0.18
171 Bo Gustavsson - Stig Enström Kalmarsunds BK, Johan -0.19
172 Per Schullström - Pontus Karlsson Åmåls BS, Hulta -0.19
173 Johnny Petersson - Henrik Sällberg Sällskapet, Ronneby, Kusinerna -0.20
174 Lennart Ekholm - Christer Åström ABB BK, Lars-Erik -0.21
175 Leif Karlsson - Per-Olof Kallio Uddevalla BF, Färgelanda -0.22
176 Henrik Fryklund - Sylve Larsen Uddevalla BF , Sylve -0.22
177 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton -0.23
178 Jan Norberg - Lars Broman Väddö BK -0.24
179 Ulf Nilsson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde -0.26
180 Per Andreasson - Bernt Linnér Växjöbridgen, 6 -0.26
181 Leif Axelsson - Fredrik Axelsson Skövde BA, Leif -0.26
182 Wolfgang Kegel - Leif Johansson Levene BK, Mikael -0.26
183 Magnus Cassel - Elisabeth Bredberg Vänersborgs BS, Mimmi -0.27
184 Håkan Lindbäck - Bengt Nilsson ABB BK, Hans -0.29
185 Stefan Lundh - Lars Andersson Alingsås BS, Raset -0.29
186 Benny Karlsson - Tommy Petersson Smedstadens BK 2 -0.32
187 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad, Wicke -0.33
188 Tommie Ljungberg - Olle Gustavsson Tibro BK, Alice -0.34
189 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg -0.35
190 Per Sintorn - Bobbo Jovic BK Albrekts, Bo -0.36
191 Mikael Lindberg - Ulf Bergdahl ABB BK, 1 -0.38
192 Ann Ohlsson - Mari-Louise Dahllöf Tibro BK, Alice -0.39
193 Bengt Nordenhem - Karl-Göran Pettersson Kalmarsunds BK, Nordenhem -0.39
194 Andreas Hörnfeldt - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne -0.40
195 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -0.40
196 Leif Lindman - Rolf Johansson Örebridgen, DEJO -0.41
197 Kent Lundgren - Mikael Nyberg Levene BK, Mikael -0.41
198 Håkan Svensson - Kjell Carlsson Bollnäs, Prego -0.43
199 Tom Rosén - Krister Collberg Åkers BK -0.43
200 Bertil Persson - Per Andersson BK Albrekts, WHAL -0.43
201 Peter Forsberg - Rolf Forsberg ABB BK, Hans -0.45
202 Erik Franzén - Staffan Jacobsson Hedemora BS -0.52
203 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood -0.52
204 Anders Lövling - Göran Rångevall Enköpings BS, Röd -0.53
205 Dan Johansson - Tommy Ringström Fagersta BS -0.54
206 Petter Fryklund - Göran Eklund Filbyter Bridge, Stigbert -0.58
207 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Hagman -0.59
208 Lennart Lundqvist - Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda -0.63
209 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA, Thomas -0.64
210 Maria Skön - Mikael Skön Uddevalla BF, Mikael -0.65
211 Rolf Fagerström - Vincent Rolandsson Vänersborgs BS, Mimmi -0.66
212 Conny Wahlgren - Hernando Slottsdahl ABB BK, Lars-Erik -0.68
213 Dejana Sverker - Bertil Blomqvist Örebridgen, DEJO -0.68
214 Kjell Rosenqvist - Kjell Andersson Strängnäs BK Gripen -0.69
215 Jenny Evelius-Nohrén - Kjell Hedman Uppsalabridgen, Schakalerna -0.70
216 Lena Westman - Frank Westman Uppsalabridgen Nödbud -0.70
217 Lennart Karlsson - Björn Sjöberg Svegs BK -0.74
218 Enar Bergström - Evald Jensen Kungsbacka BS, Hans -0.74
219 Åke Stridh - Sten Bernhardsson BK Karlskrona, Ågren -0.74
220 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil -0.75
221 Ingalill Linerudt - Lena Jensen Stokka BK Björken, Ingalill -0.76
222 Ulf Särnkvist - Ola Särnkvist Åkers BK -0.76
223 Thomas Johansson - Mark Strandell Vårgårda BS, Rasmus -0.76
224 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter -0.77
225 Olle Axne - Åsa Axne Storsjöbygdens BK, Axne -0.79
226 Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist - Rolf Blomquist Smedstadens BK 2 -0.79
227 Urban Nilsson - Erik Johansson Luleå BK, Klöverkung sitter singel -0.80
228 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona, Bernt -0.81
229 Kristian Karlsson - Kent Bäckström Alnö BK, Per -0.82
230 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma -0.82
231 Lennart Asplund - Mats Hallerstedt Solstabridgen -0.83
232 Mats Häll - Ingela Nelander Häll Borlänge BK, Mats -0.89
233 Thorbjörn Fredriksson - Karl-Gustaf Larsson Nora BK, Shrek -0.90
234 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan -0.91
235 Kent Rörqvist - Roland Dahlman Arvika BS, B-laget -0.91
236 Ahto Uisk - Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen, 40 -0.92
237 Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus BK Albrekts, Per -0.93
238 Allan Eriksson - Alf Törmä Tjörns BK, BEA -0.94
239 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ -0.96
240 Sven Roupé - Jan-Åke Johansson Ryds BK, Håkansson -0.99
241 Mats Berggren - Yan Leger LUCK, Essén -0.99
242 Hans Thormar - Fredrik Norling IK Makkabi -1.03
243 Bengt Nordström - Erik Sved Tjörns BK, BEA -1.04
244 Kenneth Nilsson - Anette Winge Krokom Föllinge BK -1.05
245 Bengt Bellander - Tomas Karlsson Växjöbridgen, Glenn -1.06
246 Bertil Jansson - Leif Ernstsson Lindesbergs BS, Jansson -1.07
247 Eric Behm - Magnus Barkskog Ludvikabygdens BK, Barkskog -1.08
248 Lars-Erik Rudström - Harry Nisell BK S:t Erik, Gevalia -1.10
249 Kent Lundström - Mattias Forss Överums BK Schäfer -1.10
250 Birgitta Samuelsson - Börje Karlsson Köpings BS -1.12
251 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas -1.18
252 Göran Åhs - Jonas Janson Åmål BS , Göran -1.22
253 Anders Freij - Mats Mattsson Luck, Freij -1.26
254 Hans Bogeskär - Morgan Wiklander Alingsås BS, Raset -1.28
255 Kjell Andersson - Kurt Eklund Skellefteå BK, Kjell -1.29
256 Eva-Liss Göthe - Hans Göthe Ystads BS, Tjolpe -1.30
257 Olle Persson - Lars Becklén Malmö BK, Ollaboja -1.33
258 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand -1.34
259 Lena Kjellgren - Stefan Åstrand Oskarshamns BK, Bo -1.34
260 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ -1.35
261 Anders Tjernvik - Lars Johansson Filbyter Bridge, Stigbert -1.35
262 Thord Lindberg - Peter Townsend Boden-Sävast BS -1.35
263 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK -1.37
264 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -1.44
265 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -1.45
266 Lars-Åke Gustafsson - Bo Andersson Onsdagsklubben, LÅG -1.45
267 Stig Olausson - Marielle Dietrich Tjörns BK, Berg -1.48
268 Andreas Skoglund - Ninni Grönkvist Karlstads BK, Jerry -1.50
269 Gunnar Holmkvist - Göran Nordberg Luleå BK, Burp -1.55
270 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK -1.56
271 Per Hult - Bengt Lindskog Visby BS, LIMESTONE -1.59
272 Clas-Göran Persson - Johan Bjurström Storsjöbygdens BK, Johan -1.65
273 Tomas Blomster - Pia Olofsson Ryds BK -1.68
274 Håkan Karlsson - Sofia Karlsson BK Zonen -1.68
275 Jan Arne Heimdal - Mikael Johansson Älvsby BK -1.70
276 Peter Alm - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan -1.75
277 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen -1.76
278 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, 6 -1.78
279 Jan-Åke Ohlsson - Lars Jeppsson Ystads BS, Tjolpe -1.79
280 Gösta Edström - Patrik Janeröd Falu BK United -1.79
281 Örjan Svensson - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan -1.83
282 Örjan Olofsson - Lars Hamberg Krokom Föllinge BK -1.84
283 Kerstin Becker - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic -1.84
284 Erik Spångberg - Claus Röhnisch Örebridgen, Snurre Sprätt -1.89
285 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Hagman -1.92
286 Ard Kant - Gösta Frödin Arvika BS, Libigöevard -1.93
287 Börje Rudenstål - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO -1.95
288 Peter Erhardsson - Per Andersson Billeruds BK, Jan -1.96
289 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK -2.03
290 Thomas Bloch - Bernard Bernholc IK Makkabi -2.06
291 Sture Helmersson - Lars Rydman ABB BK, 1 -2.18
292 Peder Linder - Åsa Jonsson BK Björken, Tetris -2.21
293 Leo Karttunen - Gunnar Göthberg Nora BK, Shrek -2.30
294 Tommy Edvarsson - Martin Larsson Kungshamns BK, Selma -2.31
295 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke -2.38
296 Inger Gerle - Susann Mattsson BK S: Erik, Micke -2.41
297 Nils-Ragnar Sandberg - Anders Arnesson Växjöbridgen, Svahn -2.49
298 Inge Magnusson - Leif Johansson Växjöbridgen, 2 -2.49
299 Jan Sundberg - Lennart Rudander Billeruds BK, Jan -2.60
300 Gunnar Lindell - Peter Knudsen Katrineholms BS, Pass -2.62
301 Lars Jeppsson - Ulla Jeppsson Karlshamns BK, Lars -2.63
302 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx, Mischmasch -2.66
303 Jörgen Peterson - Christer Palmqvist BK Allians, Kapten Klöver -2.66
304 Glenn Nilsson - Bogdan Nowacki Växjöbridgen, Glenn -2.98
305 Håkan Broström - Ulf Boström Luleå BK, Klöverkung sitter singel -3.03
306 Torbjörn Sandbäck - Johan B. Lisra Malungs BK -3.03
307 Tommy Jeppsson - Bert Jehpsson Höörs BK -3.08
308 Britt-Marie Gallon - Jan Jansson Malungs BK , III -3.10
309 Catharina Merner - Maria Raftewold BK S: Erik, Micke -3.16
310 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand -3.34
311 Karl-Erik Johansson - Britt Åhman Skellefteå BK, Kej -3.50
312 Göran Mattsson - Tommy Storm Norrtälje BK -3.55
313 Malgorzata Wesolowska - Örjan Randhede Filbyters Bridge, Mixarna -3.70
314 Lars Risel - Sten Årling Solstabridgen , Sten Sture -3.91
315 Birgitta Frödin - Eva Silvén Arvika BS, Libigöevard -4.58
316 Elisabeth Andersson - Caroline Henjered BK S:t Erik, Twister -5.73