Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Söndagsbarro 2008-09-21 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Söndagsbarro 2008-09-21

Partävling, 16 bord, 31 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 336.4.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Per Grivenfeldt - Tommy Storm BK S:t Erik - Norrtälje BS 454.9 67.69
2 Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson BK S:t Erik - Lidingö BK 420.0 62.50
3 Mikael Lindblom - Mari Lindblom BK S:t Erik 413.7 61.56
4 Elena Ström - Gunila Langius BK S:t Erik 401.0 59.67
5 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Två Ess - BK S:t Erik 388.0 57.74
6 Birgitta Ternblad - Sten Ternblad BK S:t Erik 387.0 57.59
7 Tore Stormo - Gudrun Strandberg Arla BK 384.0 57.14
8 Jan-Olof Hegethorn - Catarina Widgren BK S:t Erik 375.0 55.80
9 Björn Eklind - Antonella Pirrone Nynäshamns BK 372.0 55.36
10 Lars Manneteg - Per Lundquist Upsala BS - BK Bridgeliv 370.0 55.06
11 Torbjörn Herngren - Jakob Sondén BK S:t Erik 347.4 51.70
12 Magnus Hammar - Mona Bergström BK S:t Erik 344.0 51.19
13 Patrik Carlsson - Lennart Kjellman BK S:t Erik - Norra Reals BK 338.0 50.30
14 Kjell Fagerberg - Thomas Berg BK S:t Erik 332.6 49.49
15 Elisabeth Bellman - Inga Alvin BK S:t Erik 328.0 48.81
16 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik - BK Bridgeliv 327.0 48.66
16 Andreas Enblom - Tomas Ekholm BK S:t Erik 327.0 48.66
18 Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén BK S:t Erik 324.6 48.30
19 Mats Tenland - Sverker Elmarsson Tranes BK - BK S:t Erik 324.0 48.21
20 Gertrude Sjöberg - Britt-Louise Zander Sthlms-Polisens BS 322.0 47.92
21 Magnus Cernerud - Anna Boode Cernerud BK S:t Erik 311.0 46.28
22 Åke Falkunge - Christina Björklund BK S:t Erik 305.0 45.39
22 Börje Karlsson - Ylva Isacson Sthlms-Polisens BS 305.0 45.39
24 Stefan Josefsson - Micael Olausson Arla BK - Grimslövs BK 300.6 44.73
25 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 289.0 43.01
26 Barbro Bratt - Åke Bratt Tyresö BK 288.0 42.86
27 Conny Lindquist - Tora Philip BK S:t Erik 283.0 42.11
28 Einar Pyk - Jörgen Torhall BK S:t Erik 275.0 40.92
29 Göte Bruzelius - Tore Georgsson Sthlms-Polisens BS 270.0 40.18
30 Peder Hägg - Leif Hansson BK S:t Erik 269.0 40.03
31 Ulla-Britt Olsson - Anita Lindgren BK S:t Erik 253.0 37.65