Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Albrekts » Kvällstegen omg 18 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Kvällstegen omg 18

IMP över fältet, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Per Sintorn - Bobbo Jovic Var-Fri Var-Fri 4.29
2 Margaretha Fåhraeus - Hans Andréasson Margaretha Margaretha 3.52
3 Roger Hedsköld - Bodil Gustafsson Englund Englund 2.02
4 Annika Levin - Inga-Britt Andréasson MAIBI MAIBI 1.95
5 Stig Emblad - Gunnar Nilsson LOC LOC 1.89
6 Tove Roulund - Arnold Andersson Var-Fri Var-Fri 1.76
7 Kjell Olsson - Ingrid Dahlin 8 BUBBEL 8 BUBBEL 1.59
8 Bo Johansson - Anita Riccius BAGG BAGG 1.57
9 Lars-Göran Larsson - Jan Björkman Uffe Uffe 1.37
10 Ludvig Strannabjer Melin - Melvin Linderoth Uffe Uffe 1.34
11 Ann-Sofi Helmersson - Arne Helmersson 2H4J 2H4J 1.32
12 Berit Böös - Kia Leckne BUBBEL BUBBEL 1.26
13 Hans Fritzén - Gunilla Fritzén Kloster Kloster 1.12
14 Ingegerd Peterson - Kjell Öberg CIKA CIKA 1.05
15 Birgitta Bengtsson - Maj-Britt Forsaeus Pia Pia 0.45
16 Erling Ohlsson - Kenneth Svensson Kosmos Kosmos 0.25
17 Christina Ederberg - Annica Carlsson CIKA CIKA 0.15
18 Inger Hedström - Margareta Svensson MAIBI MAIBI 0.03
19 Curt Andersson - Anders Bodén Kurts kanoner Kurts kanoner -0.03
20 Gunvor Bengtsson - Andrea Nilsson Markus Markus -0.15
21 Gert Andersson - Gunilla Jern BAGG BAGG -0.25
22 Manfred Bachmann - Stig-Olof Hermansson LOC LOC -0.45
23 Lars-Anders Callenberg - Markus Bengtsson Markus Markus -1.05
24 Elsbeth Lundgren - Håkan Björklund 8 BUBBEL 8 BUBBEL -1.12
25 Ulla Johansson - Lennart Johansson 2H4J 2H4J -1.26
26 Lena Mårtensson - Sonia Bånghäll BUBBEL BUBBEL -1.32
27 Birgit Ekman - Marianne Nilsson Ekol Ekol -1.34
28 Jan Olsson - Birgitta I Olsson Ekol Ekol -1.37
29 Siw Svensson - Kerstin Kågström Kosmos Kosmos -1.57
30 Margaretha Sintorn - Licelott Hallman Kloster Kloster -1.59
31 Nils Svensson - Carl-Olof Jagebro Jaconini Jaconini -1.76
32 Pia Larsson - Birgitta Lindberg Pia Pia -1.89
33 Claes Börjesson - Bo Hellström Kurts kanoner Kurts kanoner -1.95
34 Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus Margaretha Margaretha -2.02
35 Rebecca Nelje - Jan Holmström Englund Englund -3.52
36 Nicklas Bårman - Jan Gustavsson Jaconini Jaconini -4.29