Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Albrekts » Dagstegen omg 18 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Dagstegen omg 18

IMP över fältet, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Egon Österbrand - Ulla Österbrand NIKE NIKE 3.84
2 Sigbritt Johansson - Kerstin Persson Pärlan Pärlan 3.23
3 Frank Johansson - Lena Jönsson 4 Ever 4 Ever 3.11
4 Kerstin Karlsson - Carola Unosson Femman Femman 2.77
5 Pia Nilsson - Nils-Arne Nilsson Siv Siv 2.32
6 Steve Nilsson - Sara Bengtsson Tranelyckan Tranelyckan 2.26
7 Ingegerd Peterson - Agneta Lundh AISA AISA 2.20
8 Kjell Olsson - Ingrid Dahlin NIKE NIKE 2.13
9 Nils Svensson - Hans Andréasson Hans Hans 1.62
10 Margaretha Sintorn - Anita Riccius JAMM JAMM 1.49
11 Birgitta Bengtsson - Ulla Sislegård Hellre än bra Hellre än bra 1.46
12 Lasse Sundin - Christina Frey Christina Christina 1.42
13 Berit Böös - Kia Leckne Christina Christina 1.29
14 Britt-Marie Warborn - Bobbo Jovic Förbi Förbi 1.14
15 Gunilla Jern - Jan Flansbjer Jannes Jannes 0.97
16 Nicklas Bårman - Tove Roulund Förbi Förbi 0.85
17 Inger Hedström - Ulla Hindsén Inger Inger 0.80
18 Birgitta Lindberg - Birgitta Månsson Pärlan Pärlan 0.71
19 Laila Nilsson - Kitty Bertilsson Fyrklövern Fyrklövern 0.65
20 Inger Carlsson - Kristina Andersson Jannes Jannes 0.48
21 Kristina Söhrman - Margit Arnudd Scandinavia Scandinavia 0.33
22 Kerstin Kågström - Elsbeth Lundgren Läjet Läjet 0.28
23 Monica Söderbaum - Barbro Wulker Hellre än bra Hellre än bra 0.13
24 Maj Holmberg - Göran Sundqvist Femman Femman 0.10
25 Margareta Nilsson - Bengt Nilsson Linguma Linguma -0.10
26 Marianne Ekman - Annemarie Mauritzson Humlorna Humlorna -0.13
27 Ulla Johansson - Lennart Johansson JAMM JAMM -0.28
28 Gunnar Nilsson - Hans Jönrup Inger Inger -0.33
29 Monica Evertsson - Hans Fritzén Monicas Monicas -0.48
30 Ylva Roman - Margaretha Fåhraeus Hans Hans -0.65
31 Jan Olsson - Birgitta I Olsson Kom igen Kom igen -0.71
32 Ingrid Wackerberg - Karin Östbye Scandinavia Scandinavia -0.80
33 Bertil Sjöberg - Inga-Britt Andréasson IBABS IBABS -0.85
34 Lena Mårtensson - Manfred Bachmann Monicas Monicas -0.97
35 Elisabeth Lundquist - Håkan Ek IBABS IBABS -1.14
36 Sonia Bånghäll - Gun-Britt Enroth Goa gummor Goa gummor -1.29
37 Pia Larsson - Margareta Svensson Goa gummor Goa gummor -1.42
38 Gerd Blennskog - Sigbritt Nilsson Humlorna Humlorna -1.46
39 Inger Engelbaek - Birgitta Olsson Läjet Läjet -1.49
40 Bertil Jagebro - Carl-Olof Jagebro Fyrklövern Fyrklövern -1.62
41 Maud Bolinder - Maja-Stina Lindgren Trumf Trumf -2.13
42 Barbro Strömqvist - Britt Inger Kjellman 4 Ever 4 Ever -2.20
43 Kurt Axelsson - Siv Axelsson Siv Siv -2.26
44 Kenneth Svensson - Britt Björk Tranelyckan Tranelyckan -2.32
45 Ingegärd Nilsson - Gun Högberg Linguma Linguma -2.77
46 Stig Emblad - Anne-Maj Emblad AISA AISA -3.11
47 Karin Lindkvist - May-Greth Svensson Kom igen Kom igen -3.23
48 Stig-Olof Hermansson - Jim Andreasson Trumf Trumf -3.84