Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 15 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 15

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven 5.51
2 Gunnar Elmroth - PG Eliasson Yellow G Yellow G 3.09
3 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc 2.90
4 Kristin Nedlich - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 2.72
5 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys 2.65
6 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 2.48
7 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 2.45
8 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock 2.28
9 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 2.12
10 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 2.05
10 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra 2.05
12 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 1.95
13 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 1.86
14 Anders Morath - Tommy Gullberg Valle Valle 1.63
15 Lars Kennethsson - Suzanne Lemborn SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 1.62
16 Per-Erik Jansson - Urban Björklund Dagens Dubbel Dagens Dubbel 1.33
17 Michael Lemborn - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 1.30
18 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra 1.18
19 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA 1.05
20 Erik Sjöstrand - Lennart Kjellman Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 0.93
21 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix 0.78
22 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi 0.76
23 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 0.68
24 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix 0.56
25 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 0.53
26 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 0.35
27 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes 0.24
28 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 0.22
29 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret 0.04
30 Björn Thalén - Björn Sörling SC - 99:an SC - 99:an 0.02
31 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes -0.02
32 Marito Karlsson - Christer Enkvist UBS Doc UBS Doc -0.04
33 Ulf Nohrén - Björn Alenfalk Falcon Crest Falcon Crest -0.22
34 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an -0.24
35 Göran Westin - Mikael Björin Mango Chock Mango Chock -0.35
36 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -0.53
37 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.56
38 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA -0.68
39 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.76
40 K-G Wanngård - Mattias Jonsson SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.78
41 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -0.93
42 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -1.05
43 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Skalman Skalman -1.18
44 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac -1.30
45 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -1.33
46 Patrik Johansson - Stefan Jönsson SC - San Sac SC - San Sac -1.62
47 Kathrine Bertheau - Tommy Bergdahl BridgeBertheau BridgeBertheau -1.63
48 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -1.86
49 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -1.95
50 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -2.05
50 Krister Ahlesved - Niklas Warne Skalman Skalman -2.05
52 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi -2.12
53 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -2.28
54 Markus Bertheau - Peter Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -2.45
55 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys -2.48
56 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie -2.65
57 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow G Yellow G -2.72
58 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret -2.90
59 Emanuel Unge - Simon Bech Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -3.09
60 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö -5.51