Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 14 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 14

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Lars Kennethsson - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 3.59
2 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 3.55
3 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix 3.05
4 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie 2.83
5 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 2.70
6 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 2.64
7 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 2.44
8 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 2.03
9 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra 1.84
10 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes 1.73
11 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven 1.44
12 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G 1.18
13 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA 1.01
14 Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 0.95
15 Mattias Jonsson - K-G Wanngård SC - LagOmBud SC - LagOmBud 0.91
16 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret 0.85
17 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 0.74
18 Stefan Jönsson - Patrik Johansson SC - San Sac SC - San Sac 0.69
18 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud 0.69
20 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 0.55
21 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 0.52
22 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 0.52
23 Ulf Nohrén - Björn Alenfalk Falcon Crest Falcon Crest 0.35
24 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 0.25
25 Peter Carlsson - Magnus Ekman SC - ANNA SC - ANNA 0.23
26 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi 0.22
27 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 0.18
28 Per-Erik Jansson - Urban Björklund Dagens Dubbel Dagens Dubbel 0.17
29 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 0.15
30 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 0.01
31 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.01
32 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix -0.15
33 Frank Westman - Lars Ramquist Yellow G Yellow G -0.17
34 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra -0.18
35 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Skalman Skalman -0.22
36 Peter Bertheau - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -0.23
37 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -0.25
38 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.35
39 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.52
40 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -0.52
41 Björn Thalén - Björn Sörling SC - 99:an SC - 99:an -0.55
42 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC - 99:an SC - 99:an -0.69
42 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys -0.69
44 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -0.74
45 Michael Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast -0.85
46 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys -0.91
47 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -0.95
48 Kathrine Bertheau - Tommy Bergdahl BridgeBertheau BridgeBertheau -1.01
49 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -1.18
50 Simon Bech - Erika Rodin Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -1.44
51 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -1.73
52 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 -1.84
53 Anders Morath - Tommy Gullberg Valle Valle -2.03
54 Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist SC - Växjö SC - Växjö -2.44
55 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc -2.64
56 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -2.70
57 Marito Karlsson - Christer Enkvist UBS Doc UBS Doc -2.83
58 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -3.05
59 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -3.55
60 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret -3.59