Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 13 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 13

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Mattias Weiler - Kristin Nedlich Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 5.44
2 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi 5.14
3 Peter Carlsson - Magnus Ekman SC - ANNA SC - ANNA 4.13
4 Michael Lemborn - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 2.78
5 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 2.72
5 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Skalman Skalman 2.72
7 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 2.51
8 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra 2.27
9 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 2.16
10 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 1.79
11 Kathrine Bertheau - Tommy Bergdahl BridgeBertheau BridgeBertheau 1.77
12 Jan Selberg - Jonas Petersson Jannes Jannes 1.30
13 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 1.18
14 Robin Björkstrand - Börje Dahlberg SC - 99:an SC - 99:an 1.08
15 Suzanne Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 1.04
16 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 0.98
17 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 0.93
18 Peter Swensson - Johannes Matsson Zarathustra Zarathustra 0.78
19 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 0.75
20 Patrik Johansson - Stefan Jönsson SC - San Sac SC - San Sac 0.75
21 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 0.70
22 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman 0.63
23 Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Falcon Crest Falcon Crest 0.50
24 Christer Enkvist - Marito Karlsson UBS Doc UBS Doc 0.34
25 Peggy Nyholm - Pontus Karlsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 0.32
26 K-G Wanngård - Mattias Jonsson SC - LagOmBud SC - LagOmBud 0.24
27 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow G Yellow G 0.11
28 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 0.06
29 Peter Bertheau - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau 0.04
30 Emanuel Unge - Simon Bech Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 0.03
31 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -0.03
32 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix -0.04
33 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys -0.06
34 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.11
35 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G -0.24
36 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an -0.32
37 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven -0.34
38 Peter Nuoristo - Anders Ljungblad SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -0.50
39 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 -0.63
40 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc -0.70
41 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle -0.75
42 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle -0.75
43 Erik Sjöstrand - Lennart Kjellman Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -0.78
44 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest -0.93
45 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA -0.98
46 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö -1.04
47 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -1.08
48 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret -1.18
49 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys -1.30
50 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix -1.77
51 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -1.79
52 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -2.16
53 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -2.27
54 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -2.51
55 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie -2.72
55 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -2.72
57 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -2.78
58 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -4.13
59 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret -5.14
60 Göran Westin - Mikael Björin Mango Chock Mango Chock -5.44