Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 12 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 12

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an 2.94
2 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret 2.58
3 Suzanne Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 2.47
4 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 2.23
5 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 2.07
6 Mattias Jonsson - K-G Wanngård SC - LagOmBud SC - LagOmBud 1.74
7 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix 1.63
8 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 1.48
9 Kathrine Bertheau - Simon Hult BridgeBertheau BridgeBertheau 1.45
10 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 1.31
11 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 1.21
12 Anders Morath - Tommy Gullberg Valle Valle 0.98
13 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö 0.94
14 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 0.90
15 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret 0.85
16 Erik Sjöstrand - Lennart Kjellman Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 0.72
17 Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Falcon Crest Falcon Crest 0.69
18 Simon Bech - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 0.56
18 Peter Bertheau - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau 0.56
20 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra 0.51
21 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 0.37
22 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 0.37
23 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock 0.29
24 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 0.24
25 Lars Kennethsson - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 0.23
26 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 0.21
27 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G 0.21
28 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö 0.18
29 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 0.01
30 Per-Erik Jansson - Urban Björklund Dagens Dubbel Dagens Dubbel 0.01
31 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes -0.01
32 Björn Thalén - Björn Sörling SC - 99:an SC - 99:an -0.01
33 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA -0.18
34 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix -0.21
35 Stefan Jönsson - Patrik Johansson SC - San Sac SC - San Sac -0.21
36 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie -0.23
37 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes -0.24
38 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven -0.29
39 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -0.37
40 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -0.37
41 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.51
42 Marito Karlsson - Christer Enkvist UBS Doc UBS Doc -0.56
42 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -0.56
44 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys -0.69
45 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -0.72
46 Per-Erik Malmström - Johan Säfsten Skalman Skalman -0.85
47 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -0.90
48 Peter Carlsson - Magnus Ekman SC - ANNA SC - ANNA -0.94
49 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.98
50 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc -1.21
51 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -1.31
52 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -1.45
53 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -1.48
54 Frank Westman - Lars Ramquist Yellow G Yellow G -1.63
55 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra -1.74
56 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys -2.07
57 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -2.23
58 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie -2.47
59 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -2.58
60 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi -2.94