Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 6 2018-11-17 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 6 2018-11-17

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Frank Westman - Lars Ramquist Yellow G Yellow G 5.32
2 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 3.75
3 Michael Lemborn - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 3.51
4 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 3.01
5 Johnny Blid - Erik Fryklund SC - San Sac SC - San Sac 2.95
6 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 2.94
7 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 2.90
8 Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 2.66
9 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 2.48
10 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle 2.45
11 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 2.42
12 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 2.10
13 Kathrine Bertheau - Tommy Bergdahl BridgeBertheau BridgeBertheau 1.70
14 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 1.56
15 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie 1.55
16 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 1.21
17 Christer Bjäring - Rune Pettersson SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 1.13
18 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven 1.11
19 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys 1.08
20 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö 1.06
21 Stefan Jönsson - Patrik Johansson SC - San Sac SC - San Sac 0.97
22 Carl Engholm - Göran Sperber UBS Doc UBS Doc 0.87
23 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 0.63
23 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 0.63
25 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret 0.63
26 Lars Kennethsson - Suzanne Lemborn SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 0.59
27 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 0.33
28 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock 0.32
29 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 0.15
30 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 0.13
31 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -0.13
32 Erika Rodin - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.15
33 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi -0.32
34 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes -0.33
35 Mattias Jonsson - K-G Wanngård SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.59
36 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys -0.63
37 Peter Bertheau - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -0.63
37 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc -0.63
39 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -0.87
40 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA -0.97
41 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -1.06
42 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret -1.08
43 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an -1.11
44 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix -1.13
45 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra -1.21
46 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G -1.55
47 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -1.56
48 Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Falcon Crest Falcon Crest -1.70
49 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix -2.10
50 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -2.42
51 Per-Erik Malmström - Johan Säfsten Skalman Skalman -2.45
52 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes -2.48
53 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -2.66
54 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC - 99:an SC - 99:an -2.90
55 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra -2.94
56 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA -2.95
57 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -3.01
58 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -3.51
59 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -3.75
60 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie -5.32