Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 1 2018-11-17 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 1 2018-11-17

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 2.20
2 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman 2.15
3 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 1.97
4 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 1.92
5 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi 1.77
6 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock 1.55
7 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys 1.44
7 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 1.44
9 Torbjörn Olsson - Markus Hedström SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 1.41
10 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 1.31
11 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö 1.22
12 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix 1.22
13 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 1.16
14 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 1.09
15 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 1.03
16 Ulf Nohrén - Björn Alenfalk Falcon Crest Falcon Crest 0.92
17 Jan Selberg - Jonas Petersson Jannes Jannes 0.83
18 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret 0.81
19 Erika Rodin - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 0.80
20 Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 0.73
21 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an 0.66
22 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 0.60
23 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö 0.49
24 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA 0.43
25 Tommy Bergdahl - Peter Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau 0.39
26 Peter Swensson - Johannes Matsson Zarathustra Zarathustra 0.21
27 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix 0.06
27 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow G Yellow G 0.06
29 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 0.05
30 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 0.01
31 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret -0.01
32 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA -0.05
33 John-Erik Hörnfeldt - Lars Kennethsson SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast -0.06
33 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -0.06
35 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest -0.21
36 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys -0.39
37 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie -0.43
38 Göran Sperber - Carl Engholm UBS Doc UBS Doc -0.49
39 Patrik Johansson - Stefan Jönsson SC - San Sac SC - San Sac -0.60
40 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -0.66
41 Kristin Nedlich - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.73
42 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -0.80
43 Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -0.81
44 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle -0.83
45 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra -0.92
46 Björn Thalén - Björn Sörling SC - 99:an SC - 99:an -1.03
47 Peter Nuoristo - Anders Ljungblad SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -1.09
48 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven -1.16
49 Michael Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast -1.22
50 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc -1.22
51 Gunnar Elmroth - PG Eliasson Yellow G Yellow G -1.31
52 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac -1.41
53 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -1.44
53 Simon Hult - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -1.44
55 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Skalman Skalman -1.55
56 Mattias Jonsson - K-G Wanngård SC - LagOmBud SC - LagOmBud -1.77
57 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -1.92
58 Per-Erik Jansson - Urban Björklund Dagens Dubbel Dagens Dubbel -1.97
59 Göran Westin - Mikael Björin Mango Chock Mango Chock -2.15
60 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle -2.20