Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Göteborgs BF » Kamras Minne - omgång 4 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Kamras Minne - omgång 4

Partävling, 14 bord, 27 par, 1 blindpar. Antal brickor: 70. Medel: 839.6.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Göran Selldén - Stefan Åsgården BK Everfresh - BK Lyx 1004.2 59.77
2 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum 960.1 57.15
3 Eva Gunnarsson - Nils Åhlén Arvika BS - BK Björken 950.8 56.60
4 Linus Dahlström - Emanuel Unge Lunds BK - BK S:t Erik 926.5 55.15
5 Thomas Samuelsson - Daniel Gustavsson Borås BA - Falköpings BS 921.0 54.82
6 Mikael Westerlund - David Probert BK Everfresh 917.5 54.61
7 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen 899.6 53.55
8 Robin Björkstrand - Börje Dahlberg BK Lyx 892.7 53.13
9 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK 891.6 53.07
10 Ulrika Lindström - Tobias Törnqvist Filbyter Bridge - BK Lavec 882.1 52.51
11 Ylva Pyykkö - Anders Erikson BK Centrum 871.7 51.88
12 Stefan Olausson - Bengt Alrud BK S:t Erik - Borås BA 855.4 50.92
13 Harald Anders Eide - Erik Aulid Eide - 851.1 50.66
14 Moa Petersen - Simon Gustavsson Frölunda BS 839.3 49.96
15 Karin Nyberg - Göran Rydell Asperö-Brännö BK - Onsdagsklubben 832.6 49.56
16 Thomas Therkelson - Kjell Evensen Onsdagsklubben - Askims BK 830.7 49.45
17 Oscar Hult - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK 824.0 49.05
18 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK 791.9 47.13
19 Börje Brag - Eva Zarins Partille/Mölnlycke BK - BK S:t Erik 789.5 46.99
20 Robert Bäck - Lena Petersen BK Lyx - Frölunda BS 785.9 46.78
21 Emil Vall - Matti Lepistö BK Lyx - Frölunda BS 776.9 46.24
22 Sara Wrige - Tobias Bende Askims BK - BK Everfresh 776.2 46.20
23 Tommy Gunnarsson - Suzanne Lemborn Arvika BS - Karlstads BK 759.8 45.23
24 Lars Hermansson - Bo Gisslander Bredaryds BK 739.6 44.03
25 Hans Brolin - Björn Westling Borås BA 721.2 42.93
26 Joakim Olsson - Björn Wenander Bohus Nations BS - Onsdagsklubben 716.8 42.67
27 Per Andersson - Jan Nilsson BK Albrekts - Arvika BS 659.8 39.27